Tag "gazit"

Francë, “terrori” i bombolave përsëritet në Marsejë

Policia franceze gjeti pranë një sinagoge në Marsejë një makinë ku fshiheshin disa bombola gazi. Sipas raportimeve të mediave lokale, makina e dyshimtë ishte parkuar pikërisht në kohën kur besimtarët

Sarandë, shpërthen tubi i bombolës së gazit, tre të plagosur

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit të një tubi të bombolës së gazit në një lokal të Sarandës. Mësohet se në spitalin e Sarandës kanë mbërritur

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet lokali

Bombolat e gazit vazhdojnë të jenë problematike, ku një lokal në Darzezë, Fier është përfshirë nga zjarri pas shpërthimi të një bombole gazi. Lokali ku ka shpërthyer bombola ndodhet në

Shkodër, shpërthen bombola e gazit, 64 vjeçari në gjendje kritike për jetën

Në orët e vona të së mërkurës, një banesë është shkrumbuar nga flakët në lagjen “Guerrile” të qytetit të Shkodrës, ku për pasojë është plagosur rëndë nga flakët e zjarrit

Kontroll për bombolat e gazit në Berat, gjobiten disa subjekte

Shpërthimi i bombolës së gazit në Don Bosko ka vënë në lëvizje autoritetet për të kontrolluar tregun e shitjes së gazit. Pas ngritjes së shqetësimit nga zjarrfikëset e Tiranës, ky

Shpërthen bombola e gazit, 3 të plagosur në një lokal në Lushnje

Tre persona u plagosën të dielën në një lokal në Lushnje, pas shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ndodhi në lagjen “18 Tetori” në Lushnjë, ku lokali i 44-vjeçarit P.

Rusia do të rrisë sërish çmimin e gazit për Ukrainën

Shefi i gjigantit rus të gazit “Gazprom” ka thënë se çmimi i ulët për Ukrainën, gjatë sezonit të dimrit, do të marrë fund më 1 prill. Aleksei Miller ka thënë

Durrës, shpërthen bombola e gazit, vdes 60-vjeçari

-Një 60 vjeçar ka humbur jetën nga shpërthimi i një bombule gazi mbrëmjen e sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen 7 të qytetit të Durrësit. Burime nga policia

Iran: Për shkak të gazit helmues, mbyllen shkollat

Agjencia zyrtare e lajmeve e Iranit, IRNA, ka raportuar se 130 vetë janë pranuar në spital, në pjesën juglindore të Iranit, pasi kanë thithur gaz helmues. Në qytetin Zahedan, në

Ukraina refuzon marrëveshjen ruse të gazit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia i ka ofruar marrëveshje nën kosto Ukrainës për importin e gazit natyror, që ka parasysh edhe ndihmesën e ekonomisë së

Çmimi i gazit rus bisedohet në Bruksel

Zyrtarë nga Ukraina, Rusia dhe Bashkimi Evropian do të mbajnë takime në Bruksel më 9 qershor në atë që konsiderohet si përpjekje për të zgjidhur problemin e borgjit të gazit

Kontrata e gazit, Putin viziton Pekinin

Presidenti rus Vladimir Putin u takua, në Shangai, me kryetarin e shtetit dhe të partisë Komuniste kineze, Xi Jinping, e sipas të dhënave të agjencisë shtetërore të lajmeve “Xinhua”, delegacionet

HWR akuzon Sirinë për përdorimin e gazit të klorit

Organizata Human Rights Watch ka publikuar një raport përmes të cilit e akuzon qeverinë siriane, se ka përdorur gaz të klorit gjatë sulmeve në tri qytete, gjatë muajit prill. HRW

Turqia i kërkon Rusisë ulje të çmimit të gazit

Turqia, e cila është shumë e varur nga Rusia në sajë të furnizimit energjitik, parashikon të kërkojë një ulje të çmimit të gazit, njoftoi sot Ministri turk i Energjetikës. “Marrëveshja

Shkodër, shpërthen bombula e gazit në banesë, 2 të plagosur

Dy persona janë plagosur nga shpërthimi i një bombule gazi në një banesë në qytetin e Shkodrës. Ngjarja është shënuar rreth orës 11:00 të ditës së sotme. Mësohet se të

Ndërprerje e gazit në Ukrainë, SHBA kritikon Rusinë

Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë për përdorimin e gazit si mjet për të kërcënuar Ukrainën. Reagimi vjen pasi presidenti rus, Vladimir Putin, ka paralajmëruar vendet evropiane për ndërprerje të

Ukraina vendos roje të veçanta për sistemin e gazit

Ministria e Punëve të Brendshme të Ukrainës ka bërë me dije se ka marrë nën kontroll sistemin e transportit dhe shpërndarës së gazit dhe se e kanë vënë atë nën

Shkodër, shpërthen bombola e gazit në banesë, asfiksohet një grua

Një grua është asfiksuar pas shpërthimit të një bombule gazi në banesën e saj. Ngjarja ka ndodhur në familjen Shaba në qytetin e Shkodrës ndërsa ka mbetur e asfiksuar edhe

Kuçovë, asfiksohet çifti i të moshuarve, harruan bombolën e gazit të hapur

Asfiksohen nga gazi dy bashkëshortë të moshuar në Kuçovë. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se Stilian dhe Krisanthi Thomai 73 dhe 70 vjeç, kishin harruar të mbyllnin bombolën

Përdorimi i gazit sarin, krim lufte

Kryeministri britanik David Cameron tha se ekzistojnë “fakte të kufizuara” për përdorimin e armëve kimike nga ushtria siriane. Ai u shpreh: “Kjo është tejet serioze, përbën krim lufte”. Të enjten