Tag "gazi"

Durrës, shpërthen bombola e gazit në banesë, plagoset rëndë një grua

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në qytetin e Durrësit, ku si pasojë është plagosur rëndë një grua 78 vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 13 të zonës

Shpërthen bombola e gazit, bie zjarri në burgun e Shënkollit, një vdekur disa të plagosur

Pas shpërthimit të papritur të një bobole gazi ka marrë flakë një nga qelitë e burgut të Shënkollit në Lezhë duke lënë një person të vdekur dhe disa të tjerë

Vlorë, merr flakë bombola, plagoset një 61 vjeçare

Në qytetin e Vlorës për pak sa nuk ka përfunduar në një tragjedi montimi i një bombole gazi duke rrezkuar t’i marrë jetën një gruaje. 61 vjeçarja ka qenë duke

Yzberisht, rrjedhje gazi në një banesë, zjarrfikëset nën alarm

Forcat zjarrfikëse janë vënë në alarp pas një telefonatë për rrjedhje gazi në një banesë në Yzberisht. Brenda pak minutave zjarrfikëset janë gjetur në vendngjarje. Mësohet se familjarët e një

“Plas peshku” në Tiranë. Siguria ushqimore skandal. (FOTO)

A e dini se ai që hahet si “peshk i freskët” nëpër lokalet e vendit vjen deri në restorant kështu, siç e shihni në foto? Është fotografuar fiks përballë urës

Fshehu gazin lotsjellës në organin gjenital, reagon deputetja Haxhiu

Deputetja Albulena Haxhiu ka mohuar faktin që gazin lotësjellës e ka fshehur në organet gjenitale. Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes. ka thënë në Interaktiv , se në kohën kur është

Vdekja e Sadnës dhe ajo e 4 vjeçarit Nezha në Tiranë. SHËNIM

Dje Sadna vdiq! Mijëra zemra shqiptare u lënduan e mijëra sy u mbushën me lot. Sadna ishte një grua e mirë me brenga e halle si çdo grua tjetër, që

“Gazi natyror” në Komisionin e Ligjeve, Gjiknuri: Plan për heqjen e monopolit

Komisioni i Ligjeve ka nisur sot diskutimin për gazin natyror në vendin tonë. Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri u shprehur se po kërkohen mundësi për hapa konkrete në shpërndarjen e

Marinzë, vijon rrjedhja e gazit, evakuohen banorët

Situata në Marinzë të Fierit edhe sot paraqitet problematike. Në disa dhjetra banesa rrjedhja e gazit ende nuk është larguar. Banorët e zonës e kanë kaluar në natën pranë familjarëve

Humb kontrollin e makinës, vdes 27 vjeçari. Një 20 vjeçar asfiksohet nga gazi

Një 27 vjeçar ka humbur kontrollin e makinës dhe ka përfunduar në një kanal në Livadhja. Burime nga policia bëjnë të ditur se shtetasi Leonard Pando nuk ka kontrolluar dot

Putin: Evropës nuk i leverdisë të shkëputet nga gazi rus

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë të premtën, se ai nuk pret që shtetet e Bashkimit Evropian të ndërprejnë blerjen e gazit nga Rusia, kjo për shkak se sipas tij

Gazi i rinovueshëm për energjinë e së ardhmes

Gazi i ripërtëritshëm po konsiderohet gjithmonë e më shumë si forma e energjisë së të ardhmes. Inxhinierët gjermanë janë duke testuar sistemet “power-to-gas”, që nga dioksidi i karbonit, uji dhe

Ukraina refuzon marrëveshjen ruse të gazit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia i ka ofruar marrëveshje nën kosto Ukrainës për importin e gazit natyror, që ka parasysh edhe ndihmesën e ekonomisë së

Gazi, marrëveshje e pjesshme mes Rusisë dhe Ukrainës

Negociatat trepalëshe ndërmjet Bashkimit Evropian, Rusisë dhe Ukrainës për çështjen e borxhit të Ukrainës për gazin ndaj Rusisë përfunduan me marrëveshje të pjesshme. Me të parashihet që Ukraina deri në

Rusia e Ukraina afër marrëveshjes për gazin

Komisioneri i energjisë evropiane ka bërë me dije se është arritur progres në mes të Kievit dhe Moskës, për sa i përket bisedimeve rreth borxhit që ia ka Ukraina Rusisë

Barroso i kërkon Putinit të mos i ndalojë gazin Ukrainës

Presidenti i Komisionit të BE-së, Jose Maneul Barroso, ia ka dërguar një letër presidentit rus Vladimir Putin përmes së cilës ka kërkuar, që të mos ia ndërprejë gazin Ukrainës derisa

Europa do vuajë varësinë e gazit nga Rusia

Europa do të vuajë për shkak të varësisë së saj ndaj gazit rus për vite me radhë, bënë të ditur ministrat e grupit të 7 kombeve më të industrializuara të

Gazi klorin, karta e fundit e qeverisë siriane

Sulmet me gaz klorin në Siri gjatë këtij muaji ishin një çështje me rëndësi në një marrëveshje ndërkombëtare, e cila premtoi eliminimin e armëve kimike nga Siria, duke sugjeruar se

Gazi, kërcënimet e Rusisë me kosto për ta

Sllovakia dhe Ukraina nuk arritën dot një marrëveshje, që do të lejonte kalimin e gazit natyror në Ukrainë nga Bashkimi Europian. Sipas ministrit sllovak të Ekonomisë, bisedimet dështuan pasi Kievi

Gazi rus, reagon SHBA-ja pas deklaratave të Putin

Menjëherë pas paralajmërimeve të Putin-it, për shkurtim të mundshëm të furnizimit me gaz për shkak të vonesave të pagimit të detyrimeve nga ana Ukrainës, ka ardhur edhe reagimi i SHBA-ve.

Krimet e Rënda lenë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për bosin e gazit, Ilir Karçini

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin e gazit Ilir Karçini, i cili akuzohet se është porositës për vrasjen e

Kievi dhe Moska finalizojnë marrëveshjen për gazin

Ukraina dhe Rusia kanë nënshkruar amendamentin formal të kontratës të gazit natyror, i cili zvogëlon çmimin e gazit rus për një të tretën, në çerekun e parë të 2014-ës. Ministri

Gjirokastër, digjet banesa nga shpërthimi i një bombule gazi

Mesditën e sotme në lagjen ‘Marinë’ në qytezën e Libohovës, një bombul gazi ka shpërthyer duke shkaktuar djegjen e plotë të një banese. Shpërthimi i bombulës së vogël shkaktoi aktivizimin

Dubrovnik, Bumçi: TAP, të gjitha mundësitë për të fituarDubrovnik, Bumçi: TAP, all the chances to win the bid

Ministrat e Jashtëm të Shqipërisë, Bosnjës dhe Hercegovinës, Kroacisë, Greqisë, Italisë dhe Malit të Zi u takun në Dubrovnik, ku firmosën një deklaratë të përbashkët për mbështetjen e gazsjellësit TAP.

Shpërthen gazi, zjarr në Laprakë

Një apartament është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas burimeve nga vendngjarja zjarri ka përfshirë një shtëpi në katin e katërt të një pallati tek ish-markata në

Gazësjellësi TAP nesër votohet në Kuvend

Të hënën në seancë plenare, Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë marrëveshjen trepalëshe, me Italinë dhe Greqinë për gazsjellësin TAP. Ky është projekt gjikant, me madhori për Shqipërinë në fushën