Tag "gazetarja"

Rrëfimi i gazetares së njohur: Letrat që i dërgoja tim eti në burgun e Spaçit

“Mendimet e hedhura në këtë vëllim, shkruar nga një gazetare veterane dhe tashmë një zë autoritar në një institucion publik, janë bazuar në përballjet e saj të para si me

I zbulon fotot para operacionit, Gugu shpërthen kundër gazetares: K…vë, k..re me syze, e droguar (Foto)

Këngëtarja Gugu ka shpërthyer fuqishëm ndaj prezantueses Desara Karaiskaj. Kjo e fundit publikoi një foto të vjetër të Gugu, ku shkruante: “Shiko çfarë më nisën në inbox moj. Paskemi bërë

Për një like në Facebook shkarkohet gazetarja e Roma TV

Gazetarja e Roma TV, Francesca Brienza, e cila është e fejuara e ish trajnerit verdhekuq, Rudi Garcia po kalon disa nga momentet më të këqija në jetën e saj. Pas

Gazetarja kineze kap Ramën në vend të keq. Shikoni ku ia vë dorën (Video)

Prej dy ditësh kryeministri Edi Rama ndodhet në Kinë për takime zyrtare. Gjatë ditës së djeshme ai ka realizuar një intervistë me një nga mediat kineze. Pas përfundimit të intervistet,

Vetvrasja misterioze. Gjendet e vdekur ish gazetarja e BBC.

Ish gazetarja e BBC  Jacky Sutton është gjetur e varur në banjot e Aeroportit “Ataturk” në Staboll. Ajo është gjetur pasi ka mungur për udhetimin e saj drejt Irakut, por

Gazetarja dhe kameramani vriten në transmetim direkt

Një gazetare dhe një kameraman janë qëlluar për vdekje sot gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë televiziv në shtetin amerikan të Virxhinias. 24-vjeçarja Alison Parker e “WDBJ7 TV” dhe kameramani Adam

Gazetarja rumune: Bukuritë e Shqipërisë mbeten gjithnjë në mendje

Olivia-Petra Coman, një gazetare udhëtimesh rumune, përshkruan në blogun e saj mbresat e mrekullueshme nga udhëtimi më i fundit në Shqipëri. Në blogun e saj, ku ka postuar dhe foto,

Gazetarja Floriana Koka, kandidatja e PS për Bashkinë e Sarandës

Floriana Koka do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për Bashkinë Sarandë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit, konfirmojnë burime jo zyrtare. 38-vjeçarja Koka ka studiuar gazetari me rezultatet të

Një tjetër opinioniste e re për “Big Brother Albania”

Faqja zyrtare e spektaklit “Big Brother Albania”, përmes një postimi në rrjetin Facebook ka bërë publike opinionisten e re, që do të ulet në kolltukun e gjykueses. Është sërish një

Gazetarja i “mbyll gojën” Sheikut

Pak ditë për të bërë xhiron e botës, intervista për Al Xhadid e gazetares libaneze Rima Karaki, ndaj islamikut dhe avokatit Hani Al-Seba’I, është kthyer në një manifest për të

Arrestohet gazetarja e njohur turke , shkruajti kundër qeverisë

Një gazetare në Turqi ka rënë në prangat e policisë, për shkak të një mesazhi që ka shkruar në Twitter. Gazetarja e njohur turke, Sedef Kabash, është arrestuar sot në

Ja si reagon gazetarja pas shpjegimit për papagallin e Ramës (Video)

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në një intervistë për ABC News fotografinë e kryeministrit Edi Rama me papagallin e tij prej pellushi. Duke iu referuar një tregimi të Gustave Flober,

Gazetarja ngacmon Ronaldon, shikoni si reagon Irina (Video)

Modelja ruse, Irina Shayk, eshte bere xherloze per te dashurin e saj, futbollistin Cristiano Ronaldo gjatë ndarjes së çmimeve nga LFP për sezonin 2013/2014. Cristiano Ronalo i shoqëruar nga e

Aksidenti tragjik, ndahet nga jeta Enkelejda Skënderasi, gazetarja e News24

Askush nuk do ta mendonte se gazetarja e palodhur e News 24, Gazeta Shqiptare dhe BalkanWeb, Enkelejda Skënderasi do të mbyllte sytë në moshe kaq të re, askush nuk e

Ja çfarë i ka ndodhur gazetares amerikane!

Puna e gazetarisë nuk është e lehtë, sidomos për ata që shkojnë për të marrë deklarata nga idividët.Surpriza për gazetaren seksi, njeriu papritmas dhe i zemëruar i hedh një kovë

Gazetarja që do të bëhet mbretëreshë

Letizia Ortis Rocasolano është ish gazetarja, e cila ka “vjedhur” zemrën e Princit Felipe në vitin 2003. Ajo do të jetë shumë shpejt mbretëresha e Spanjës. Ata kurorëzuan dashurinë e

Afganistan, vritet fotografja e AP-së, plagoset gazetarja

Një fotografe e agjencisë amerikane të lajmeve Associated Press, ndërsa gazetarja e agjencisë është plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur pas një sulmi të disa personave të armatosur, të veshur me

Ines Sainz, gazetarja që po çmend Barcelonën

Një fenomen i ri po ndodh në Barcelonë. Kësaj rradhe jo në fushë. Quhet Ines Sainz dhe është ylli i gazetarisë në Katalunjë. Meksikanja bukuroshe 35-vjeçare, e diplomuar në drejtësi

Qipro, burg përjetë gazetares

Një vrasje që ka tronditur ishullin e Qipros, gazetarja më e njohur në vend Elena Skordelli, është dënuar të enjten me burg të përjetshëm me akuzën për vrasjen e manjatit