Tag "gazetarit"

Ja ç’i ndodh gazetarit të Fox 5 gjatë transmetimit live (Video)

Gazetari i Fox 5 Brad Wills ishte i gatshëm për të filluar transmetimin direkt, por ja që ndodhi diçka tjetër. Profesionalizmi i tij doli jashtë kontrollit kur atij i është

PD: Digjet makina e gazetarit të TV Mat, mazhoranca në panik nga humbja

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me aktin e sotëm kriminal ndaj gazetarit të Tv Mat Enver Doçi. Ajo ka akuzuar dyshen Rama-Meta se nga paniku i braktisjes nga qytetarët

Atentati ndaj gazetarit, kështu ndodh kur i prishet humori qeverisë

“Atentati i organizuar ndaj gazetarit Artur Çani është një dëshmi e realitetit që jetojmë sot ku bandat mafioze në vend po fitojnë cdo ditë e më shumë pushtet”, keshtu eshte

OSBE: Dënohet fuqishëm sulmi ndaj gazetarit në Kosovë

Shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Jean-Claude Schlumberger, dhe përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e mediave, Dunja Mijatoviç, sot e kanë dënuar

Nëna e gazetarit të vrarë thotë se SHBA-të e kanë braktisur James Foley-n

Nëna e gazetarit të vrarë amerikan nga militantët e Shtetit Islamik, thotë se Shtetet e Bashkuara e kishin ‘braktisur’ djalin e saj. Diane Foley, ka thënë për CNN se ajo

OKB: Vrasja e gazetarit Sotloff – rrëqethëse

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara mbrëmë e ka dënuar fuqishëm vrasjen e gazetarit amerikan, Steven Sotloff, nga militantët e Shtetit Islamik, duke e cilësuar si vrasje “rrëqethëse dhe

Tiranë, policët dhunojnë dhe i fshijnë fotot gazetarit të “Panoramës”

Policia dhunon gazetarin e “Panoramës”, i cili fotografoi momentet kur grupi i gatshëm po rrihte një protestues brenda furgonit të policisë. Gazetari i “Panoramës”, Armand Bajrami u ndodh dje pasdite