Tag "gazetarine"

Çmimet prestigjoze Pulitzer, sot vendosen fituesit

New York-u do të mirëpres sot fituesit dhe finalistët e nominuar për vitin 2016, për çmimet më të lakmuara në gazetarinë amerikane “Pulitzer”. Ky çmim nderon arritjet në gazetarinë e

Si po e gllabëron Facebook-u gazetarinë

Diçka vërtet dramatike po ndodh në terrenin tonë të medias, në sferën publike si dhe në industrinë e gazetarisë, pothuajse pa u pikasur prej nesh dhe sigurisht në mungesë të