Tag "gazetarin"

Gazeta “Politico Europe” rendit 28 politikanët më me ndikim, mes tyre një shqiptar

E përjavshmja ekonomike “Politico Europe” në një artikull të sajin ka renditur 28 politikanët me më shumë ndikim në Europë, mes të cilëve të bien në sy mjaft emra të

Rrahu brutalisht gazetarin, Apeli liron nga burgu presidentin e Kastriotit Alban Vogli

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu presidentin e klubit “Kastrioti”, Alban Vogli, i cili u arrestua si autor për rrahjen brutale ndaj gazetarit sportiv, Eduard Ilnica. Gjykata e Shkallës

Rrahu gazetarin Eduard Ilnica, gjykata lë në burg presidentin e Kastriotit Alban Voglin

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg presidentin e Klubit të Kastriotit, Alban Vogli, i cili akuzohet për dhunimin e gazetarit sportiv Eduard Ilnica. Gjykata pranoi sot kërkesën e prokurorisë,

Topalli kërcënon gazetarin: Ta tregoj unë ty, e zgjidhim privatisht

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kërcënuar gazetarin e Shkodres Mirsad Rakaj për shkak të një lajmi ku është përmendur edhe emri i saj. Gazetari Rakaj përcolli për median ku ai

Donald Trump arrogant, përzë gazetarin spanjoll nga salla

Një tjetër gafë, një tjetër shpërthim. Donald Trump konfirmohet në atë që di të bëjë më mirë dhe dhuroi një tjetër provë arrogance, e cila është kthyer në strategjinë e

Erdogan kërcënon gazetarin me burgim të përjetshëm

Avokatët e Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, kanë akuzuar një kryeredaktor gazete për spiunazh dhe kërkojnë dënimin me burgim të përjetshëm të tij, bëri të ditur vetë media, në atë

ISIS ekzekuton gazetarin irakian

Qeveria e Irakut ka njoftuar se militantët e ISIS kanë vrarë një tjetër gazetar. Bëhet fjalë për gazetarin irakian Raad al-Azzawi, i cili është vrarë në qytetin e Tikrit, raporton

ISIS-i ekzekuton edhe gazetarin skocez

Organizata terroriste ISIS ka publikuar një video të re ku shihet duke u ekzekutuar pengu britanik David Haines, njofton BBC. Ashtu siç ishte paralajmëruar më parë, ISIS-i ia ka prerë

Ukraina liron gazetarin britanik

Një kanal televiziv rus ka thënë se një shtetas britanik, që ka punuar si gazetar për stacionin, është liruar pa ndonjë akuzë, pasi është mbajtur i arrestuar nga autoritetet ukrainase.