Tag "gazetari"

Gazetari investigativ: Drejtues të lartë të policisë marrin rroga nga kriminelët

Duke folur për operacionet policore të ditët e fundit që synojnë të godasin grupet kriminale në vend, gazetari Artan Hoxha bëri një deklaratë të fortë në studion e emisionit “Kjo

Gazetari sulmon Ramën e Veliajn: Janë më të egër se Enveri. Zbulohet mashtrimi në Shkozë

Gazetari Dritan Laci, njëkohësisht edhe banor i Shkozës në Tiranë ka bërë sot një status të gjatë në facebook përmes të cilit akuzon Ramën e Veliajn se po mashtrojnë në

Gazetari i njohur, Lindita Nikollës: Je një ‘UFO llogari’

Gazetari Bledian Koka ka shpërthyer ashpër kundër Lindita Nikollës e cila sipas tij po lejon keqpërdorimin për fushatë elektorale të mësuesve në mbarë vendin. Statusi i plotë: “Jo, ajo nuk

Ja si e katandisën dhunuesit gazetarin Elvi Funda (foto)

Gazetari Elvi Fundo ka publikuar fotot e dhunës së ushtruar ndaj tij nga dy persona të paidentifikuar, që e sulmuan 4 ditë më parë pranë stacionit të trenit në Tiranë.

Gazetari i kronikës: Me kë po bashkëpunojnë kompanitë italiane për mbetjet kimike?!

Thellohet edhe më tej skandali ende i pazbardhur plotësisht, i zbuluar nga mediat italiane për groposjen në vendin tonë të mijëra tonelatave mbetje të rrezikshme kimike. Ndërkohë që opinioni publik

Gazetari shqiptar publikon selfie-n me Ferrarin: Pas 24 viteve punë…

Gazetari shqiptar Edi Oga ka publikuar një selfie, ku duket mjaft i lumtur, ndërsa në sfond është një Ferrari e kuqe. Por, në fakt gazetari nuk është i lumtur për

Lal-Eri përulet para Metës. Lëpin pështymën që hodhi më 21 Janar. Ja mesazhi i gazetarit

Vetëm pak vite më parë Veliaj volli vrer kundër Metës i cili firmosi aleancë me PD-në në atë kohë. Ndërsa sot ai përulet me nderim para tij, duke lëpirë pështypën

“E shaj qeverinë me libër shpie me gjithë reformat e saj të qelbura”. Shpërthen gazetari

Nga Bledian Koka Une nuk kam fjale!… E pikasa kete zonje te nderuar ne mjerimin e vet tek drekonte a darkonte kush dreqin e di se çfare vakti po hante

Gazetari italian: ISIS kontrollon drogën e Lazaratit

Gazetari Italian Roberto Saviano, i cili prej vitesh është fokusuar në botën e mafias, ka shkruar së fundmi një analizë të gjatë për çështjen e legalizimit të drogavetë lehta, ku

Kiev, atentat ndaj gazetari investigativ, hidhet në erë me eksploziv (Video)

Gazetaria botërore është tronditur nga një ngjarje e cila ka ndodhur në kryeqytetin e Ukrainës. Gazetari bjellorus Pavel Sheremet 44 vjeç, u ekzekutua në Kiev ndërsa ishte duke hyrë në

Ronaldo tërbohet me gazetarin, ia hedh mikrofonin në liqen (Video)

Në prag të ndeshjes kundër Hungarisë, ylli portugez Cristiano Ronaldo u acarua me një gazetar. Reporteri i një televizioni iu afrua dhe i drejtoi një pyetje, ndërsa Ronaldo u acarua

PD dhe LSI në mbrojtje të gazetarit të dhunuar Eduard Ilnica

Kryetari i Komisionit të Medias, Genc Pollo ka dënuar dhunën kundër gazetarit sportive Eduard Ilnica duke thënë se kjo cënon lirinë e shtypit. Pollo e hedhur përgjegjësinë dhe fajin nga

Gazetari Spartak Koka rrëfen: Si e vranë Elton Çicon në tavolinë me mua

Gazetari i kronikës së zezë Spartak Koka ndryshe nga herët e tjera kur është dashur të zbardhë ngjarjet nëpërmjet burimeve të tij, këtë herë është dëshmitar i një vrasje, të

Publikoi bisedat erotike mes politikanëve shqiptarë, arrestohet gazetari

Policia serbe ka arrestuar Zoran Bozhinovskin, gazetarin maqedonas që dyshohet se ka publikuar bisedat telefonike erotike mes ish-zëvendëskryeministrit Musa Xhaferi dhe deputetes së BDI-së Ermira Mehmeti. Sipas mediave në Maqedoni,

Pse nuk u përfshinë gazetarët shqiptarë në “Panama Papers”. Nga Flamur TAJARI

Lajmi për skandalin e fshehjes së parave, të njohur si Panama Papers është ndoshta më i bujshmi, më i rëndi, më tronditësi i të paktën 20 viteve të fundit. Nga

Denoncimi i gazetarit: Ja si më kërcënoi në telefon kryeministri

Pas publikimit të lajmit se vëllai i kryeministri të Kosovës, Mustafa ka kërkuar azil, gazetari Vehbi Kajtazi ka thënë se ka marrë një telefonatë nga shefi i qeverisë, i cili

Gazetari Eni Shehu, kallzon penalisht drejtorin e Teatrit Kombëtar

Gazetari Eni Shehu, duket se nuk do ta lërë me kaq incidenti që i ndodhi ditën e djeshme me drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli dhe asistenti i tij, Bitraku,

Reagon gazetari i dhunuar Eni Shehu: Gati të bëj testin e drogës

Gazetari i ABCNews, Eni Shehu, thotë se është gati që të bëjë testin e drogës, pas akuzave që i bëri drejtori i Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, se ai ka ngacmuar

Ndahet nga jeta në moshën 60-vjeçare gazetari Agron Bala

Është ndarë nga jeta në moshën 60-vjecare, gazetari i Agron Bala. Jo vetëm gazetar por edhe profesor në Univerisitetin e Elbasanit, ai ka patur një karrierë të pasur në televizion

Gazetari i BBC-së nuk përmban dot lotët teksa po raportonte nga Parisi (Video)

Në televizionin “BBC”, teksa po transmetohej emisioni i mëngjesit një gazetar i cili po raportonte “live” nga Parisi nuk i përmbajti lotët. Gazetari Graham Satchell, babai i tre fëmijëve, u

Bodigardi i Ministres së Arsimit dhunon gazetarin

Shoqëruesit e ministres së Arsimit Lindita Nikolla dhonojnë gazetarin pasi ministrja refuzoi t’i përgjigjet pyetjeve. Incidenti është denoncuar nga deputeti i PD-së Luçiano Boçi, i cili përmes rrjetit të tij

Lubonja – Ramës në Opinion: “Këtë gazetari m** e krijove ti”!

Në fund të Opinionit mbrëmë Blendi Fevziu i lexoi kryeministrit Edi Rama vetëm një mesazh: atë të Fatos Lubonjës. “Këtë gazetari m** e krijove ti” – i shkruante ndër të

Gazetari holandez: Femrat abuzohen në kampet e azilantëve shqiptarë

Një gazetar holandez ngre alarmin se në kampet e refugjatëve ku ndodhen shqiptarët në Gjermani prostituohet dhe abuzohet me gratë dhe vajzat. Wierd Duk, i cili shkruan për gazetën holandeze

Gazetari Basir Çollaku: Tahiri po më kërcënon zyrtarisht!

“Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po më kërcënon mua zyrtarisht nga salla e Kuvendit duke bërë tallava me shkresa jashtë përmbajtjes së intervistës së Dritan Zaganit që unë kam bërë

Kur politikanët luajnë komedinë sikur janë të virgjër, të hapin barkun. Nga Artan Fuga

Per nje gazetari kritike, jo raportim thjesht deskriptiv Tre raste ne edicionet e lajmeve sot ne mengjes : Rasti i pare : Thuhet se statistikat europiane a gjermane theksojne se

Shqiptarët e masakrojnë, gazetari italian: Mos i urreni të huajt

“Çuna jam më mirë. Pas pak do të bëj një ndërhyrje të vogël dhe do të jem më i fortë se më parë. Mos i urreni të huajt ju lutem”.

MOTRAT “KAJTAZI” DHE AKUZA E RËNDË PREJ RASTIT TË TYRE. editoral

“Shokon opinionin”! Kjo ka qenë fryma e mediave shqiptare në tërësi për rastin e dy motrave Kajtazi nga Spitalla e Durrësit. Nëse ti klikon këtë çast  në google “motrat Kajtazi”

Gazetari që është kthyer në një makth për Gruevskin

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është kthyer në një personazh të papëlqyer në vendin e tij. Kundër ai ka edhe mediat. Një nga gazetarët e “Politike”, Sasha Ivanovski është kthyer

Gazetari pyet Gruevskin: A e di kuptimin e fjalës turp dhe dinjitet?

Kryeministri maqedonas nuk do të japë dorëheqjen pavarësisht ngjarjeve që tronditën Kumanovën dhe jo vetëm. Në ngjarjet e Kumanovës humbën jetën 8 persona dhe u plagosën 30 të tjerë. Lidhur

Gazetari i BBC-së i droguar, nuk e çon në fund raportimin (video)

Korrespodenti i BBC-së Quentin Sommerville ka qenë duke raportuar nga një vend në Lindjen e Mesme, ku po digjeshin bimë narkotike si hashash, opium dhe heroinë. Si duket nga tymi