Tag "gazetaret"

Stadiumi i ri/ Rojet e Ramës nuk lejojnë Lubonjën, Bushatin dhe Rakipin të marrin pjesë në dëgjesën publike

Kishte njoftuar se do të bënte një dëgjesë të hapur publike ku do të prezantohej projekti i stadiumit të ri por Edi Rama nuk ka lejuar gazetarët dhe përfaqësues të

Denoncon Berisha: Ja zëdhënësi i Kodhelit që kërcënoi gazetarët me prerje kokash

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka denoncuar atë që ai e quan “Zedhenesin e Mimit dhe gjeneral Trafikut, qe i kercenon gazetaret me jete, i kercenon si taleban se

U pezullua për dhunë ndaj gazetërëve, qëllohet me vezë shefi i Komisariatit

Para pak ditëve, shefi i Komisariatit numër 4 u pezullua nga puna pasi dhunoi grupin e xhirimit të ABC Neës. Por sot, Fatmir Lleshi u pa gjatë protestës së PD

Skandal. Shefi i komisariatit nr 4 arreston me dhunë gazetarët e Abc News

Një ngjarje e paprecendent ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë. Shefi i komisariatit nr 4, Fatmir Lleshi, ka shoqëruar forcërisht grupin e xhirimit të “Abc News” në momentet e

Gazetarët bojkotojnë Komisionin e Ligjeve, nisi dy orë me vonesë

Vonesat e deputetëve dhe moskorrektësia e tyre kanë detyruar që gazetarët e mediave të shkruara dhe audiovizive të bojkotojnë mbledhjen e komisionit parlamentar të ligjeve. Ky komision nisi 120 minuta

Erdogan i quan gazetarët “vrasës”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka kritikuar ashpër gazetarët, duke i akuzuar si pjesëmarrës në vrasjen e prokurorit Mehmet Selim Kiraz, javën e shkuar, në Stamboll. Qeveria turke reagoi

Robotët po zëvëndësojnë gazetarët?

A do të zëvendësohen gazetarët nga robotët kur shkruajnë lajme financiare? Vështirë ta thuash, por shumica e lajmeve të prodhuara nga agjencia “Associated Press” që kanë të bëjnë me të

Berisha: Rama trajton mediat si prostituta politike

Ish kryeministri Berisha ka hedhur akuza ndaj kreut tqeverisë Edi Rama se po trajton mediat dhe gazetarët so prostituta politikë. Në një postim në rrjetin e tij social, Berisha shkruan

Gazetarët vënë në siklet Vuçiç: A do të kërkojë Serbia falje për krimet në Kosovë?

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë vizitës që ka zhvilluar në Graçanicë, ka takuar edhe prijësit fetarë serbë. Ai më pas doli para mediave, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Por,

Gazetarët shqiptarë homazhe në nder të kolegëve. Qirinj e lule edhe në Tiranë

Homazheve të mediave ndërkombëtare i janë rreshtuar edhe ato shqiptare. Rreth orës 20:15 të mbrëmjes, para Piramides në kryeqytet, Unioni i Gazetarëve, studentë të gazetarisë e qytetarë të Tiranës ndezën

Braktisin punën gazetarët e Agon Channel: Po na shfrytëzojnë

Premtoi një revolucion mediatik, por rezultoi e kundërta. Dje në mënyrë demostrative punonjësit e Agon Channel kanë lënë punën e tyrë. Sipas tyre kushtet e punës në këtë television janë

Gazetarët preferojnë lidhje pa detyrime

Sipas nje perfundimi te dale nga nje sondazh I krijuesve te aplikacionit per njohje, “Clover”, gazetaret kerkojne lidhje pa detyrime, po ashtu edhe policet, arsimtaret , publicistet, shkencetaret , ekspertet

Vizita në Preshevë,bllokohen gazetarët shqiptar

Policia serbe bllokon grupin e gazetarëve shqiptar gjatë rrugës së tyre drejt Preshevës. Sipas gazetës Shqiptarja.com autobusi me të cilin grupi i gazetarëve udhëtonte nga Beogradi drejt Luginës së Preshevës,

Samiti i Berlinit, në orën 17:30 Rama në konferencë me gazetarët

Rreth orës 17:30 të ditës së sotme, pritet që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama të jetë përballë gazetarëve në një komunikim të gjatë mes tyre. Në rrjetet sociale, Rama është

Londër, gazetarët në protestë

Me gojën e mbyllur me ngjitës e pankarta në duar, ku shkruhej “kjo çështje është një padrejtësi”, qindra gazetarë u mblodhën në Londër për të protestuar ndaj dënimit me 7

Ukraina liron tre gazetarët e arrestuar rusë

Tre gazetarë të televizionit rus të cilët janë arrestuar një ditë më parë nga autoritetet ukrainase në rajonin lindor Kharkiv të Ukrainës, janë liruar sot. Mediat ruse kanë bërë me

Krime, lirohen gazetarët dhe aktivistët e ndaluar

Pesë aktivistë dhe gazetarë të Ukrainës të cilët janë ndaluar teksa po hynin në gadishullin Krime, janë liruar. Një anëtar i grupit të aktivistëve Automaidan njoftoi të martën vonë, se

Gazetari kroat: UDB-ja nuk ka mundur të gjejë shqiptarë për të vrarë shqiptarë

Gazetari dhe publicisti kroat, Zeljko Peratovic, duke folur për vrasjet e kryera nga UDB-ja serbe në ish-Jugosllavi ka deklaruar: “Serbët i kanë vrarë serbët, kroatët i vrisnin kroatët, boshnjakët i

Egjipt, arrestohen gazetarët e Al Jazeera-s

Policia egjiptiane ka arrestuar një grup gazetarësh të rrjetit televiziv Al Jazeera në kryeqytetin Kajro. Mes tyre është edhe drejtori i zyrës së Kajros, Mohamed Fadel Fahmy dhe ish-korrespondenti i

Kushte të vështira për gazetaret iranianë, ulen në dysheme

Për gazetarët iranianë duket se nuk ka diktofon, duket se stilolapsi dhe fleta e bardhë janë shpëtimi për to. Fotoja në sfond tregon se sa të vështirë e kanë gazetarët

Irani kërcënon me jetë gazetarët e BBC-së dhe REL-it

Radioja “Evropa e Lirë” dhe Korporata e Transmetuesit Britanik (BBC) kanë thënë se regjimi iranian ka kërcënuar familjet e personave që punojnë për shërbimet në gjuhën perse të këtyre mediumeve.

Vesa Luma, e irrituar me gazetarët

Këngëtarja Vesa Luma është gjykuar shumë për faktin se kishte thënë: “Djemtë shqiptarë nuk kanë stil në veshje”. Mesa duket Vesa nuk e ka lexuar këtë shkrim të publikuar kohë

Rama: Rezolutë alternative për “çamët”

Kreu i PS-së, Edi Rama, theksoi në një konferencë për shtyp se adresimi i çështjes çame duhet bërë denjësisht, në mënyrë që ajo të marrë zgjidhjen që i takon. “Ne