Tag "gazetare"

Gazetarët e huaj komentojnë pikturat e Ramës: Sikur i ka bërë ndonjë i droguar

Atë që në Shqipëri e dinë të gjithë, por që nuk ka guxuar ta thotë asnjë kritik arti apo gazetar kulture e gjen në një nga shkrimet për Bienalen e

Gazetarët shpërthejnë ndaj “vajzës seksi” që doli nga burgu

Lirimi i Uarda Çotës, e cila aksidentoi për vdekje para një viti një vogëlush 11 vjeçar, është komentuar shumë në media dhe nga gazetarët që kanë kritikuar sjelljen e saj

Nisin qokat e fundvitit. Linda Rama shtron darkë me gazetaret…Rama vjen e i sajdis (foto)

Tani është bërë si ritual që çdo fundvit bashkëshortja e kryeministrit i shtron një darkë gazetareve femra, por sigurisht ato që janë figura televizive publike. Kështu ndodhi edhe mbrëmë Linda

Gazetarja i përgjigjet Ramës për BunkArt: Nuk e qep gojën!

Nga Luljeta Progni Nuk e qep gojën, sepse ju nuk keni asnjë të drejtë të tjetërsoni historinë e familjeve shqiptare që vuajtën në diktaturë. Historia e tyre nuk tregohet me

Grida Duma: Veliaj shkarkon dy gazetarët që hodhën dritë mbi aferën e landfillit ku vdiq Arditi

Sekretarja për Marrdhënieve me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Veliajn se ka shkarkuar nga puna dy gazetarët që hodhën dritë mbi aferën korruptive

Olimpiada në Rio, qëllohet me plumba autobusi me gazetarë

Një autobus që po transportonte gazetarë në Rio de Janeiro, të pranishëm enkas për Lojërat Olimpike, ka rënë prè e sulmit me armë në një autostradë mes zonave të fshatit

Basha me gazetarët: Keqqeverisja është shtrirë kudo. Do luftojmë për një drejtësi të pakapur

Kryetari i PD-së Lulzim Basha thirri në një bashkëbisedim gazetarët të cilëve u shprehu shqetësimin për shtrirjen në çdo sektor të jetës të keqqeverisjes Rama. “Pas një maratone të gjatë

Gazetarët grekë shajnë shqiptarët për protestat: Idiotë dhe budallenj

Duket se protestat e organizuara sot me rastin e vizitës së ministrit të jashtëm grek në Tiranë, kanë nervozuar keq gazetarët grekë të pranishëm në konferencën për shtyp mes dy

Pas akuzave për dhunë ndaj gazetarit Ilnica, arrestohet presidenti i Kastriotit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga presidentin e ekipit të futbollit, Kastrioti. Mbrëmë në Tiranë ai ka ushtruar dhunë ndaj gazetarit sportiv Eduard Ilnica për shkak të një artikulli

Mogherini: Media është censuruar, dhuna ndaj gazetarëve është rritur

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, jep alarmin se frikësimi dhe dhuna ndaj gazetarëve është në rritje. Mogherini shpreh shqetësimin për miratimin

Obama fjalim me humor për gazetarët e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti Barack Obama i argëtoi të pranishmit në mbrëmjen e fundit të tij me korrespondentët e Shtëpisë së Bardhë. Jo vetëm gazetarë, por edhe politikanë, aktorë, këngëtarë e modele ishin

Gazetarët: Ja si e zbuluam skandalin “Panama Papers”

Më shumë se një vit më parë, një burim i panjohur kontaktoi Süddeutsche Zeitung dhe i dërgoi dokumente të brendshme të koduara nga firma Mossack Fonseca, e cila operon në

Basha lë me gojë të hapur gazetaren e Zërit të Amerikës: Podesta punon falas për ne

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar për një intervistë në Zërin e Amerikës, pasi po zhvillon një vizitë në Uashington. Në fund të intervistës, gazetarja e pyeti

Gazetarja sulmohet gjatë transmetimit direkt (video)

Një gazetare amerikane u sulmua teksa po bënte një transmetim direkt në televizion. Rasti ndodhi në Los Angeles, kur reporterja bërtet me të madhe, teksa sulmohet nga një i ri.

Rama, gazetareve: Grini sallate sa te doni, per mua nuk ekzistoni

Nga Sali Berisha Te dashur miq, Edi Rama mblodhi sot gazetaret ne nje darke funeber te fundvitit, pasi si neo-bllokmen, ai, ne qendrimet ndaj mediave eshte kthyer ne origjine. Bilanci

Enkelejda Zeka padit Martin Leken e TVSH-se, kerkon 100 mln shperblim

Prezantuesja dhe gazetarja sportive Enkeleida Zeko, ka ngritur padi ndaj Martin Lekës, drejtorit të komanduar të Radio Televizionit Shqiptar. Zeko, kërkon një dëmshpërblim prej 100 milionë lekësh, për dëmin moral

Dade vazhdon luftën me gazetarët, i vendos “gardh”

Deputetja e vjetër e PS-së, Arta Dade njihet për konfliktet e vazhdueshme me gazetarët dhe operatorët. Rasti më i fundit ishte përplasja që pati me një operator të një televizioni

Gazetarja: Ja si ta depiloni “zogun” (Foto)

Ava Fiore, gazetare dhe prezantuese italiane në “Fox Sports”, ka pasione vërtet të rralla. Përveç sportit dhe televizionit, asaj i pëlqen mjaft të bëjë foto hot, por këtë herë seks-simboli

Berisha: Asnjë njoftim për ngjarjen në Laç, asnjë gazetar

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social “Facebook”, një mesazh që i është dërguar nga një qytetar në lidhje me ngjarjen në Laç. Berisha ka publikuar mesazhin

Gafa e gazetares së BBC: “Vdiq mbretëresha Elisabetë”

“Mbretëresha Elisabetë ka vdekur”. Kështu BBC, një ekran shumë i besueshëm për saktësi, ndodh që të bëjë një gafë të madhe. Kjo sepse lajmi u shpërnda në mënyrë të rrufeshme

Kërcënohen dy gazetarë në Librazhd, Agim Blloshmi: Jam fshehur në pyll

Dy gazetarë nga Librazhdi kanë denoncuar se kanë marrë kërcënime me jetë nga persona ende të paidentifikuar. Bëhet fjalë për Agim Blloshmin dhe kolegun e tij, Kristaq Binjaku. Sipas dëshmisë

Dijetari islamik: Pusho grua… Gazetarja kurajoze: Këtu komandoj unë

Në ditën ndërkombëtare të gruas, janë të nevojshme disa mesazhe force dhe ky është I tillë. Një gazetare libaneze gjatë një interviste me një dijetar islamik ka ndërprerë transmetimin pasi

Në jetën e CR7-s shfaqet një tjetër gazetare

Disa muaj pas ndarjes së Cristiano Ronaldos me Irina Shayk vazhdojnë lajmet që lidhen me jetën private të yllit të Real Madrid. Pak ditë më parë u fol për një

Rama trash zërin me gazetaren edhe në Bruksel, Unioni hesht?!

Ashtu siç bënte kur ishte kryetar bashki, ku Rama përzgjidhte se kujt pyetje do i përgjigjet, të njëjtën taktikë po bën edhe sot si kryeministër. Gjatë vizitës së tij në

Thaçi gazetarëve në Podgoricë: Mos u bëni më katolikë se Papa

Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm Hashim Thaçi i është organizuar një pritje e mirë nga autoritetet malazeze, por janë gazetarët ata që nuk e kanë lënë rehat duke ia kujtuar

Rama ben selfie me Linden dhe gazetaret

Darka e së shtunës, organizuar nga Linda Rama për disa nga figurat e medias rezervoi një suprizë, kryeministrin. Edi Rama iu bashkua festës së të shoqes, jo për të mbajtur

Mimi Kodheli i rrefën gazetarëve: Në një jetë të dytë do të kisha qenë yll rroku

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, vendosi të mbledhë gazetarët për festën e fundvitit në lokalin e njohur “Tirana Rock”. E meqë ambienti ishte “rock”, ajo vendosi të rrëfejë përpara gazetarëve

Berisha me simbolet e “autochthonous” para mediave

Në takimin e sotëm me gazetarët ish presidenti dhe ish kryeministri Sali Berisha u shfaq me kompozimin që u valëvit me dron në stadiumin e Beogradit gjatë ndeshjes Serbi –

Arta Dade kërkon halè VIP!

Tashmë deputetët e PS-së kërkojnë hierarki edhe në WC. Një incident është shënuar ditën e djeshme në ambjentet e kuvendit ku deputetja e PS-së Arta Dade është konfliktuar me dy

2014, 66 gazetarë të vrarë, sulmet janë më brutale

“Reporterët pa Kufij” kanë bërë të ditur se gjatë këtij viti janë vrarë 66 gazetarë. Edhe pse sipas organizatës numri i gazetarëve të vrarë këtë vit është 7 për qind