Tag "gazetar"

Rrahu gazetarin dhe u shpall në kërkim, administratorja lëviz lirisht në Bllok (foto)

Videoja ku Mirela Topulli, administratorja e “EuroTeam” dhunonte gazetarin investigativ Genci Angjellari bëri që Mirela të shpallej në kërkim një ditë pasi emisioni “Stop” e bëri publik rastin. Genci kishte

Dhunohet gazetari i STOP-it nga një grua 42-vjeçare

Është identifikuar edhe gazetari i cili është qëlluar një ditë më parë në Tiranë. Bëhet fjalë për gazetarin Genci Angjellari, i emisionit investigativ “Stop”. Ai ka rënë pre e dhunës

Gazetari shpërthen kundër lali Erit: Futi një birrë me prokurorin o falsifikator

Gazetari i ABC news Flamur Vezaj ka shpërthyer kundër një komenti të kryebashkiakut Veliaj i cili është mërzitur që është bllokuar dje në trafik. Statusi i gazetarit: “Lali Eri, nuk

Denoncimi i gazetarit: Rama po shpërndan 100 euro vetëm të mos dalin në protestën e PD-së (foto)

Bledian Koka ka shpërthyer me fakte teksa ka denoncuar Ramën dhe PS-së që po përpiqet të blerë protestuesit e djathtë. Sipas Kokës PS dhe eksponentë të saj po shpërndajnë 100

Përshkallëzohet situata në Zharrës, pas grevës, banorët bllokojnë rrugën, u vendosin flakën gomave

Gazetari Aulon Kalaja ka postuar në ‘facebook’ një video ku banorët në Zharrëz kanë bllokuar rrugën duke djegur goma. Sipas tij ata kanë marrë vendimin për të ndërprerë edhe ujin,

Akuza e gazetarit: Edhe dy deputetë të mazhorancës të dënuar për drogë

Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj partive qeverisëse se kanë në gjirin e tyre të paktën edhe dy deputetë të dënuar në Zvicër e Itali për trafik

Dokumenti zyrtar i Policisë Greke: Ambasada shqiptare kërkoi arrestimin e gazetarit shqiptar. Nga Jakup B. GJOÇA

Nga Jakup B. GJOÇA Eshte tema e dites. Qe shteti shqiptar te kerkojne te shteti grek shkaqet e vdekjes te shtetasit shqiptar, ne mjediset e policise greke ne Kato Patisia

Artan Hoxha nxjerr zbuluar Sajen: Ja si lulëzon droga në Shqipëri (video)

Nga gazetari Artan Hoxha/ Ne zemer te xhungles… Shikoni se c’bejne “djemte”. Si i shfrytezojne me rendiment super te larte tokat e lena djerre. Pa subvencione. Pa ndihme nga askush.

Shqiptari i ambasadës në Greqi çon në policinë greke gazetarin e civitas.al

Gazetari i civitas.al Jakup Gjoça është arrestuar nga policia greke në Athinë vetëm se ka kërkuar llogari pse nuk është hapur konsullata. Roja i konsullatës një shqiptar, ka lajmëruar policinë

Gazetari Artan Hoxha: Meta shantazh Ramës, ja pse shkon ai në zyrën e Metës

Gazetar i njohur i kronikës së zezë, Artan Hoxha gjatë fjalës në emisionin opinion thotë se në lidhje me pajisjen që u gjet në zyrën e Tahirit, nga hetimi paraprak,

PD: Tahiri po përgjon opozitën, ambasadorët dhe gazetarët

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, tha se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, “i ka shtuar kartelës së tij kriminale edhe përgjimin e paligjshëm”, duke shtuar se “prej ditësh është

Le të ndihmojmë gazetarin dhe policinë…! Nga Elio Laze

Nga Elio Laze Ne vrasjen qe ndodhi prane stadiumit Dinamo, ne tavoline me viktimen ishte nje polic, nje dentist dhe nje gazetar. Nga kater veta njeri vdiq, dy u arrestuan

Tallja e gazetarëve me vetveten sot, për 1 Maj. Nga Armir SHKURTI

S’mbeti media shqiptare sot pa kronika qortuese kundër popullit. “S’ka protesta për të drejtat në punë, për sigurinë, për papunësinë…”. “Ku janë sindikatat? Ku janë përfaqësuesit e punëtorëve?” “Pse sot

Pse nuk u përfshinë gazetarët shqiptarë në “Panama Papers”. Nga Flamur TAJARI

Lajmi për skandalin e fshehjes së parave, të njohur si Panama Papers është ndoshta më i bujshmi, më i rëndi, më tronditësi i të paktën 20 viteve të fundit. Nga

Çohuni amerikanë! Soros po rrënon amerikën! Thirrja nga SHBA e Bill O’ Reilly

Gazetari dhe polemisti i njohur amerikan Bill O’Reilly ka informuar amerikanët se pas grupeve të majta qëndron usta Xhorxh Soros, i  korruptuari – siç e quan ai Duke komentuar kohë

Hervin Çuli bën humor pas rrahjes së gazetarit: “Jam çun mami, nuk rrah njerëz”

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka folur për sherrin mes tij dhe gazetarit Eni Shehu. Në një intervistë për gazetaren Dasara Karaiskaj, ai ka thënë se nuk ka rrahur

Shqipëria, aty ku të rrahin në…teatër! Flamur TAJARI

Niset biri i botës gazetar në Irak – kthehet gjallë. Niset gazetari në luftë të Ukrainës e kthehet pa një të gërvishtur. Shkon gazetari në teatër në Tiranë…e rreh drejtori!

Pordhë e madhe e Edit me gazetarët! Prapë u përgjigjet harbutshe

Prej minutash të tëra prisnin në shi gazetarët të dilte kryeministri nga mbledhjame koordinatorët e PS të Lezhës. Dolën me rradhë personazhe të njohur e të panjohur të cilët as

Zbardhet mesazhi i fundit i gazetarit Kreshnik Zeqaj

Lajmi se gazetari Kreshnik Zeqaj ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare ka shkaktuar trishtim në komunitetin gazetaresk, por edhe më tej. Ai ndërroi jetë një natë më parë, pas problemeve

Ndahet papritur nga jeta gazetari 27-vjeçar, Kreshnik Zeqaj

Kolegu ynë i mirë, gazetari Kreshnik Zeqaj, ndërroi jetë në mënyrë të parakohshme e të papritur, në moshën 27-vjeçare. Humbja e Kreshnikut tronditi thellë jo vetëm familjen, por edhe të

“Gazetari i majtë” !!!?? Nga Romeo GURAKUQI

Një gazetar është përherë në shërbim të së vërtetës, punon në interes të publikut, drejtësisë shoqërore, në zberthim të politikës së padrejtë. Sulmi ndaj Përfaqësuesit të Qeverisë së ShBa është

Dy fjalë për politikën e “pritjeve për festa” dhe qytetarinë. SHËNIM

Gjatë jehonës së Revolucionit Kulturor Kinez në Shqipëri erdhi një çast ku u tha se edhe dasmat me aq festime ishin shfaqje e huaj e duheshin redukutuar. Po ndodh mesa

Kuponi tatimor i darkës së Ramës me gazetarët. Nga Llesh P. Gjeta

O një kalama o një halabak mund të bëjë çojë ndërmend të ftojë dikë për darkë e t’i tregojë faturën. Nuk ka fantazi më perverse, të paktën për traditat shqiptare.

Donald Trump tallet me gazetarin me aftësi të kufizuara (Video)

Duket se kandidati republikan për President Donald Trump, po provon gjithçka për të rënë në sy të popullit amerikan, por kësaj here Trump e ka tepruar. Ai është tallur me

Pse Rama ka lënë politikën dy javët e fundit. EDITORIAL

Na mungon Edi ë! U bënë dy javë që e kemi larg nesh. Jo vetëm fizikisht – për shkak se si lider botëror që është shkoi të qeverisë botën nja

Artin Halili: Televizioni News 24 fshehu provat e dhunës ndaj meje (Video)

Artin Halili, gazetar në media të ndryshme televizive, ka denoncuar përmes një video televizionin News 24, i cili, sipas tij nuk ka vënë në dispozicion të Gjykatës së Pogradecit pamjet

“Rama urdhëroi kontrollin e gazetarëve të Agon Channel”

Sipas Partisë Demokratike, kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër për kontroll të imtësishëm në kufi të çdo gazetari apo punonjësi të Agon Channel. Në një deklaratë për shtyp, PD e

Meksikë, vritet një tjetër gazetar

Një gazetar ishte në mesin e gjashtë viktimave të sulmit të disa burrave të armatosur të cilët i vranë ata në një lokal në shtetin e Verakruzit në Meksikë. Kjo

Gazetarët e tv informative me armë në dorë në Lazarat. (Foto)

Gazetarët e kanaleve informative me armë speciale në Lazarat po bëjnë xhiron e rrjeteve sociale. Janë foto që vet të dërguarit e këtyre televizioneve i kanë botuar në profilet e

“Ambasada” e gazetarëve dhe Unioni i Laperdhareve

Shkëlzen Berisha ka përshëndetur reagimin e Ambasadës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me skandalin ë një ditë më përpara ku kryebashkiaku i Elbasanit Qazim Sejdini kërcënoi gazetarët