Tag "gazeta greke"

“Kathimerini”: Greqia e mbështet Shqipërinë, liderët shqiptare si akrepi

Gazetari grek, njohës i çështjeve të Ballkanit, Stavros Ximas, shkruan në editorialin e tij në “Kathimerini” se “Greqia është një nga të paktat vende, bashkë me Italinë dhe Austrinë, që