Tag "gazeta britanike"

Gazeta britanike The Sun: Të burgosurit shqiptarë tallen me burgjet në Angli

“Një hetim ka nisur pasi të burgosurit shqiptarë në një nga burgjet tona kanë nisur foto e video ditën e Krishtlindjeve tek një faqe shqiptare që quhet (Life is Fun)

Gazeta britanike: Lufta e Tretë Botërore ka filluar. Britania dërgon trupa pranë kufirit rus

Gazeta e përditshme britanike Daily Mail ka publikuar sot një artikull përmes të cilit analizon lëvizjet më të fundit të Rusisë dhe forcave Aleate në NATO-s dhe vë në dukje

Gazeta britanike: Vrasësi shqiptar tallet me sistemin e drejtësisë në Britani

Një vrasës shqiptar i ekstraduar nga Britania pasi ishte dënuar me 15 vite burg është rikthyer sërish për të jetuar në Mbretërinë e Bashkuar 4 vite më vonë. Gazeta britanike