Tag "gazeta"

Gazeta e PD-së sulmon Mimi Kodhelin: Nuk bëhet striptizëm me zjarret

Vatrat e shumta të zjarreve në vend janë bërë edhe burim përplasjesh mes palëve politike. Kështu, edhe gazeta zyrtare e PD-së, Rilindja Demokratike i është përgjigjur ashpër deklaratave të Ministres

Saimir Tahiri jep dorëheqjen. Ja çfarë shkruan deputetja socialiste

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është në prag të dorëheqjes. Burime pranë qeverisë thanë për DITA qe eshte gazeta e familjes se Arta Dades se z.Tahiri pritet të dalë gjatë

‘The Huffington Post’: Kampionia shqiptare e skive që u bë mbretëreshë e bletëve

Gazeta e njohur “The Huffington Post” ka bërë një shkrim për një vajzë shqiptare me emrin Saudita Marku, e cila për të mbështetur familjen e saj ka ngritur një biznes

Gazeta britanike The Sun: Të burgosurit shqiptarë tallen me burgjet në Angli

“Një hetim ka nisur pasi të burgosurit shqiptarë në një nga burgjet tona kanë nisur foto e video ditën e Krishtlindjeve tek një faqe shqiptare që quhet (Life is Fun)

Gazeta “Politico Europe” rendit 28 politikanët më me ndikim, mes tyre një shqiptar

E përjavshmja ekonomike “Politico Europe” në një artikull të sajin ka renditur 28 politikanët me më shumë ndikim në Europë, mes të cilëve të bien në sy mjaft emra të

Gazeta greke Kathimerini: Rama –Tsipras sherr në telefon

Një bisedë telefonike me tone të acaruara mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut grek Alekises Cipras, e ka cilësuar gazeta greke Kathimerini telefonatën e para dy javëve. “Kathimerini”

Lal-Eri po shkatërron tregun e gazetave. Urdhër për largimin e shitësve

Nisur nga dështimi dhe aferat që karakterizojnë punën e tyre, ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë nisur bashkërisht një sulm frontal ndaj

Mediat ruse: Lufta e Tretë Botërore drejt shpërthimit

Gazeta ruse “Moskovsky Komsomolets”, ka paralajmëruar se presidenti rus Vladmir Putin, po luan një “lojë të rrezikshme” mbi konfliktin sirian që mund edhe të çojë drejt Luftës së Tretë Botërore.

Komenti i italianëve për Kombëtaren: Shqipëria orgazëm dhe gjak në fushë!

Italianët kanë bërë ndoshta komentin më të bukur për kombëtaren shqiptare në europian. Një koment mbreslënës ka shkruar nje nder gazetat me te medha italiane, La Repubblicca. Ja komenti i

Muri shqiptar bie në minutën e ’90. Komenti i italianëve të “Corriere dello Sport”

Gazeta e madhe sportive italiane “Corriere dello sport” ka bërë një artikull për ndeshjen e mbrëmshme të kombëtares shqiptare. Artikulli mban titullin “Muri shqiptar bie në minutën e 90”. “Franca

Gazeta franceze reportazh nga shtëpia e Ballist Morinës: Lojtari i 12 i kombëtares

Gazeta franceze ‘L’Equipe’ i ka kushtuar një shkrim personit që ngriti dronin në Beograd, Ismail Morinës, i cili shkaktoi një furtunë diplomatike, por që në fund historia u kurorëzua me

Gazeta zvicerane “Blick”, gjatë kësaj jave do të shkruajë shqip

Gazeta zvicerane “Blick” ka befasuar lexuesit, duke u bërë me dije se gjatë javës, deri në ditën e ndeshjes Shqipëri­-Zvicër, do të ofrojë informacione edhe në gjuhën shqipe. “Gjatë tanë

Ylli Manjani-Britanisë: Do zhgënjehemi nëse nuk ekstradoni në Shqipëri, Saliman Barçin

Shqipëria i kërkon Britanisë ekstradimin e Saliman Barçit, një qytetar nga Burreli, i akuzuar dhe dënuar nga gjykatat shqiptare për 2 vrasje, dhe që prej vitesh jeton në Angli. Saliman

Gazeta hollandeze: Shqipëria mund të fitojë Kampionatin Europian

Më pak se një muaj na ndan nga nisja e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Dhe për sa i përket fituesit bastet kuotojnë si pretendentët kryesore Francën dhe Gjermaninë duke i

Gazeta greke “Ekathimerini”: Qeveria shqiptare e lidhur me trafikun e drogës

Gazeta e njogur greke “Ekathimerini” ka bërë një artikull ku nxjerr zbuluar Ramën dhe ministrat e tij. Gazeta shkruan se “pas një hetimi që zgjati të paktën 1 vit policia

Degjeneron në debate mbledhja e KLD-së, Zaganjori përplaset me Nishanin

Mbledhjet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë gjithmonë prodhojnë debate dhe përplasje mes anëtarëve. Edhe në mbledhjen e datës 25 prill nuk kanë munguar replikat mes tyre, teksa janë bërë

Gazeta britanike The Sun: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE do të sjellë kriminelët tek ne

Mundësia që kriminelët shqiptarë të hyjnë në Britaninë e Madhe pas anëtarësimit të vendit tonë në BE është një kërcënim, të cilin mbështetësit e Brexit parashtrojnë përpara qytetarëve, në mënyrë

Abrashi rekord në Bundesliga II, 331 kilometra të përshkruara në vetëm 28 ndeshje

Media më e madhe sportive në Gjermani “Bild”, ka cilësuar mesfushorin me kombësi shqiptare që aktivizohet te skuadra e Freiburg, në Bundesliga II, Amir Abrashi me pseudonimin “Maratonomaku”. Mesfushori i

“To Vima”: Athina “thirr” për ndihmë Tiranën dhe Romën për krizën e refugjatëve

Gazeta greke “To Vima”, duke iu referuar burimeve diplomatike, ka publikuar një artikull ku thekson se Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias po përgatit takime me kolegët e

Çfarë po bën Rama me mediat? Mbyllet një tjetër gazetë

Thellohet kriza mediatike, e cila po ndjehet edhe në mediat qe mbështesin pushtetin. Pas shumë emisionev edhe televizioneve që u mbyllen, do të jetë gazeta “Shqip” ajo që nuk do

Gazeta “Review”: Burimet natyrore nuk janë kthyer në mirëqenie për shqiptarët

Shqipëria pavarësisht se ka burime të mëdha natyrore nuk janë kthyer në të mira për qytetarët, ata kontrollohen nga politika dhe njerëz të mafies, madje zonat që kanë këto burime

Zbardhen shpenzimet e çmendura të Prokurorisë. Shishe me konjak e pjata argjendi. Ja lista

Prokuroria e Përgjithshme rezulton të ketë bërë shpenzime marramendëse duke nisur nga blerja e shisheve të shtrenjta me konjak e deri tek pjatat e argjendit. Gazeta ‘Shqip’ sot ka publikuar

Qesharake. Rama ngec në ashensorin e Metës

Duket se kryeministrit Rama nuk i ka shkuar vaj vizita e sotme të Meta. Një situatë e pakëndshme duket se i ka ndodhur kryeministrit kur iu drejtua si çdo të

“The Guardian” kritikon filmin e DiCaprios: Është pornografi e pakuptimtë, si ISIS!

Prestigjiozja britanike “The Guardian” shkruan se filmi “The Revenant” është një pornografi e pakuptimtë. “Ky film bosh e i dhunshëm do të marrë disa çmime. Çfarë do të thotë kjo

Blerja e shkrimit në “The economist” është pjesë e fushatës zgjedhore. SHËNIM

Edi Rama ka  paguar 360 milion lekë për një shkrim në “The economist” dhe thotë se këtë e ka bërë për të mirën e vendit! Vendi ynë nuk është një

Elina Duni shpallet këngëtarja më e mirë e xhazit

Ka nisur me mbarësi viti 2016-të për artisten shqiptare Elina Duni. Kjo pasi falë albumit të ri “Dallëndyshe”, Elina është renditur e para në klasifikimin e 10 artistëve dhe grupeve

Kablli brenda antenës. Luli nxehet por buzëqesh pas mesazhit të Meros. (SATIRË)

Pas gotës së verës dhe fjalimit në 25 vjetorin e RD – së Luli u ul më në fund në sediljen e makinës por, pa mbyllur portën, afrohet me vrap

Serbët provokojnë sërish. Gazeta Kurir: Elbasani është zemra e Serbisë

Gazeta serbe “Kurir” shkruan se “shqiptarët nuk e dinë se Elbasani është zemra e Serbisë”. Sipas “Kurir”, në Manastirin e Elbasanit që prej 1381­shit, ndodhen eshtrat e Shën Gjon Vladimirit,

Gazetat italiane: Papa Françesku ka tumor në tru

Papa Françesku ka një njollë të vogël në tru. Bëhet fjalë për një tumor beninj, pra që mund të kurohet. Lajmin e bujshëm e ka botuar gazeta Quotidiano Nazionale në

“The Independent”: Kosova, harmonia mbizotëron në këtë cep të Ballkanit

Takova një burrë nga Ballkani i cili më tha se kishte qëndruar në të njëjtin vend për tërë jetën e tij por ka jetuar në katër vende të ndryshme. Më