Tag "gay"

Analizë: Pse ambasadorët e huaj na imponojnë lëvizjet LGBT?

Nga Marsel Cara* Penetrimi dhe ejakulimi i një mashkulli në anusin apo gojën e një mashkulli tjetër nuk është as progres as trend i modernitetit. Ata shqiptarë që si unë

Martesat Gay/ Hysi: Ende herët. S’ka draft

Deputetja e PS-së Vasilika Hysi, ka reaguar ndaj kritikave të disa deputetëve se me ndryshimet kushtetuese dhe Reformën në Drejtësi do t’u hapet rruga martesave gay. Në një status të

Historia/ I divorcuari ngacmonte seksualisht të riun: I ke buzët e bukura…

Gjykata e Tiranës ka përfunduar gjykimin e një dosjeje të pazakontë, ku një 46- vjeçar i divorcuar akuzohej për ngacmimin seksual dhe përndjekjen e një 21- vjeçari. Historia ka zënë

Miratimi me kushtetutë i martesave gay, tronditje nga themeli për shoqërinë shqiptare. Nga Dr. Albano ZHAPAJ

Nga Dr. Albano ZHAPAJ “Sheqeri nga lart, e zeheri nga poshtë”, – thotë një fjalë e urtë popullore. Kush e ka parë filmin “Gjeneral Gramafoni”, me artistin e madh Kadri

Mesila Doda kundër martesave Gay. Pyet deputetët me rradhë për ligjin

Deputetja e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka pyetur deputetë, ministra e kryebashkiakë të maxhorancës nëse do të votonin për martesat brenda të njëjtit seks. Doda e cila

Shokuese: George Clooney është gay, e fsheh sepse do të bëhet president i SHBA

Në Francë është publikuar një autobiografi e paautorizuar e aktorit George Clooney, në të cilën zbulohen ambiciet e tij për tu bërë president i Amerikës. Sipas kësaj autobiografie, aktori synon

Dashuria tragjike e shqiptarit Gay dhe baronit hungarez gjatë shekullit të kaluar

Bajazid Elmaz Doda është lindur rreth vitit 1888 në fshatin malor Shtirovicë të Rekës së Epërme (Maqedoni) ku edhe ka kaluar fëmijërinë. Si shumë djem të Rekës edhe ai mori

Gjykata Europiane: Martesat Gay nuk janë pjesë e të Drejtave të Njeriut/ Nga Stefano Gennarini, J.D.

Gjykata konfirmoi se mbrojtja e institucionit tradicional të martesës është një interes i vlefshëm i shtetit Gjykata më e lartë e të drejtave të njeriut në Evropë, shkatërroi shpresat e

Për hajër o gra! Të na trashëgohen burrat! KOMENT

Mësojmë me gëzim të madh se mazhoranca jonë e nderuar paskësh votuar dje një më një nenet e reformave, ndër të cilat edhe ato të martesave të dy personave të

Debate në PD, Ruli: Nuk votoj për martesat gay. Berisha: Kjo çështje s’ka shumë rëndësi

Grupi parlamentar i PD-së doli dje me vendimin unanim të mbështetjes së miratimit në parim të draftit të ndryshimeve kushtetuese në funksion të reformës në drejtësi, me një kusht: zbatimin

Flet ish bashkëshortja e terroristit të Orlandos: Ai ishte vetë gay

Omar Mateen, personi që vrau 49 veta në një klub nate homoseksualësh në Orlando, SHBA, mund të ketë qenë vetë gej. Ish-bashkëshortja e tij, mendon se ai ishte gej dhe

Reforma në drejtësi ndryshon kushtetutën edhe për martesat gay

Komunitetet fetare janë ngritur për të kundërshtuar miratimin e ligjit për martesat të të njëjtit seks, madje edhe nga kreu i opozitës Lulzim Basha është shprehur se nuk do të

ANFA: Ja mesazhi i një vajze 11 vjeçare për martesat të njëjtit seks

Kohët e fundit po diskutohet shumë rreth çështjes së martesave të të njëjtit seks, madje shumë nga amabasadat e huaja në vendin tonë kanë dal në mbrojtje të këtyre martesave

Ruli: Martesat Gay, hileja e ekspertëve të huaj për ligjërimin në Shqipëri

Ish-ministri Genc Ruli shprehet kundër ndryshimeve kushtetuese që nuk kanë lidhje me Reformën në Drejtësi. Deputeti demokrat thekson se disa prej ndryshimeve në Preambulën e Kushtetutës janë bërë qëllimisht për

Rama i hap rrugë martesave Gay, miraton planin e LGBTI

Qeveria e vendit ka bërën jë tjetër hap pro komunitetit LGBT. Kështu, qeveria e Rilindjes ka miratuar dje Planin Kombëtar të Veprimit për Personat LGBTI në Republikën e Shqipërisë, 2016-2020,

Njihuni me vëllezërit që u bënë motra (Foto)

Që kur ishin te vegjël, ata kanë dashur gjithmonë të vishen me fustane dhe të luanin me kukulla. Por për vite me radhë vëllezërit O’Herlihy nuk i tregonin askujt, as

Aktivistët nisin peticionin online: Kundër martesave Gay

Aktivisti Vehap Kola ka iniciuar një peticion online drejtuar Presidentit të Republikës Bujar Nishani ku i bën thirrje politikës shqiptare që të votojnë Reformën e Drejtësisë por jo martesat Gay.

Shqipëria e Edvin Gay-t/ SHËNIM

Ndërkohë që Shqipëria po zien nga pajisja e përgjimit, arrestimi i Arben Frrokut, skandali i Shukriut apo arratija e Eskobarit të drogës, qeveria Rama këto ditë ka qënë e angazhuar

ANFA: Ja ligji që po mundëson martesat gay në Shqipëri.

ANFA, një grupim qytetar i quajtur  Albanian National Family Alliance (Aleanca Kombëtare Shqiptare e Familjes) në faqen e saj në facebook (kliko këtu) ka shpjeguar se si me ndryshimin e

KMSH: Jo martesave Gay. Po shkatërroni vlerat e familjes dhe ato kombëtare

Komunitet Mysliman në Shqipër ka reaguar në lidhje me ndryshimet në Kushtëtute për lejimin e martesave Gay. Ky komuniteti shprehet kundër këtyre ndryshimeve duke u shprehur se janë kundër kodit

Gati martesat Gay në Shqipëri, ja ndryshimi i Kushtetutes

Ndryshimet në Kushtetuten e vendit priten të japin OK edhe për martesat Gay në Shqipëri. Kjo në kuadër të ndryshimeve që po diskutohet në tryezën e Komisionit të Posaçëm të

Pse veç katolikëve, fetë e tjera heshtin për martesat gay? EDITORIAL

Ky në video është spoti i LGBT për familjen. Duket se në vend të dy burrave që puthen buzë më buzë e rrisin një fëmijë, e kanë menduar më të

Italia jep OK për martesat Gay

Parlamenti italian ka hapur rrugën për aprovimin e të drejtave për bashkim të çifteve të gjinisë së njëjtë. Italia ka qenë vendi i fundit i madh perëndimor që nuk i

Reforma në Drejtësi, Kisha Katolike: Kujdes me Kodin në Familje, jo martesave Gay

Reforma Në Drejtësi është diskutuar edhe në Konferencën Ipeshkvore të Shqipërisë. Kisha Katolike shprehet se inkurajon institucionet përkatëse dhe sidomos politikën e vendit që të angazhohen në këtë reformë. Në

Bleona i hipën sipër një mashulli por… ai është Gay (Foto)

Bleona Qerreti është në kërkim të dashurisë dhe këtë gjë e ka bërë të qartë vetë këngëtarja. Ajo i është ulur në prehër të një mashulli, por ai është Gay.

“Batman është gay” (Foto)

Aktori i famshëm, 41 vjeçari Christian Bale, i mirënjohur për rolin e tij të suksesshëm në filmin Batman The dark knight, është puthur në buzë me regjizorin Adam McKay, pas

“Provokacija”: Dy gay serb puthen brenda kuvendit të Serbisë. (FOTO)

Në parlamentin e Serbisë ka ndodhur një ngjarje e çuditshme, ku dy aktivistë të komunitetit Gej në Serbi, kanë realizuar një foto duke u puthur brenda sallës së Parlamentit. Boban

Edhe Greqia miraton martesat Gay

Parlamenti grek ka miratuar me shumicë votash ligjin që lejon martesat mes personave të të njëjtit seks. Sipas medieve vendase, 193 deputetë kanë votuar pro, ndërsa 56 të tjerë kanë

Izrael: Ministri i Brendshëm jep dorhëqjen për ngacmim seksual, zevendësohet nga një gay

Ka dhënë dorëheqje Ministri i Brendshëm i Izraelit Silvan Shalom pasi akuzohet për ngacmime seksuale. Për pasues të tij është përzgjedhur një njeri i cili mund të jetë më pak

Shqiptari kërkon azil në Angli: Jam Gay, në Shqipëri më persekutojnë

“Erdha ilegalisht në Angli pasi jam gay dhe në Shqipëri më paragjykojnë”. Kjo ka qënë deklarata e Xhuljano Zota përpara gjykatës në Mbretërinë e Bashkuar. 21 vjeçari u arrestua para