Tag "gauck"

Jahjaga-Gauck: Gjermania e ka përkrahur Kosovën në të gjitha periudhat

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë vizitës së saj në Gjermani, me nderime të larta ushtarake është pritur në takim nga Presidenti gjerman, Joachim Gauck. Në takimin shumë miqësor dhe