Tag "Gatusso"

Gatuzo do Bogdanin te Palermo

Skuadra italiane e Serisë A, Palermo, është duke këmbëngulur për transferimin e sulmuesit 36-vjeçar të kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani. Palermo në edicionin e ardhshëm do të luajë në Serinë B,

Gatuso shkarkohet si trajner i Sionit

Ish-mesfushori i Milanit, Ivan Gennaro Gatuso, nuk do të kryejë më detyrën e një futbollisti-trajner në klubin e Sionit. Pas dy fitoresh, katër barazimesh dhe katër humbjesh në 10 ndeshjet