Tag "Gattuso"

Gattuso: “Shpenzo që të fitosh”!

Gennaro Gattuso ka thënë se Milani duhet të shpenzojë nëse dëshiron të kthehet në krye të futbollit evropian. Ish mesfushori legjendar i ekipit të Milanit, Gennaro Gattuso ka thënë se

Gattuso: Shqiptarët u treguan heronj të vërtetë

Genaro Gattuso thotë se shqiptarët janë patriotë të vërtetë dhe po të kishe qenë edhe ai në vendin e tyre ashtu do vepronte në mos më keq. Ish- legjenda e

Skandali i Basteve, Gennaro Gattuso nën hetim

Bota e futbollit tronditet sipas “Corriere della Sera”, ish-lojtari i Milan, Gennaro Gattuso dhe ish-lojtari i Lazios, Cristian Brocchi janë përfshirë në rrjetën e hetimit të basteve. Gjithsej janë 20

Gattuso: Ujkanin se duan, por unë kam besim

Trajneri i Palermos, Gennaro Gattuso i ka dalë në mbrojtje Samir Ujkanit. Ish futbollisti i njohur italian, i cili nga ky sezon do ta udhëheqë klubin siçilian, ka besim tek

Palermo zgjedh Gattuson si “Conte i ri”

Ish-mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, do të rikthehet në Itali ku do të jetë trajneri i Palermos, që sezonin e ardhshëm do të luajë në Serie B. Lajmin e ka