Tag "gatshem"

Paul Walker ishte i gatshëm të braktiste Hollywood-in

Ylli i “Fast & Furious”, që vdiq në një aksident në nëntor të vitit të fundit – si duket kishte në plan që të largohej nga qendra e vëmendjes në

Bale i gatshëm për Liverpoolin

Carlo Ancelotti thotë se Gareth Bale është i gatshëm të aktivizohet dhe ai mund të luajë në mesjavë ndaj Liverpoolit. Bale ka munguar në pesë ndeshjet e fundit për Madridin

Zhivkoviç: Me mijëra rusë janë të gatshëm të luftojnë në Kosovë

Kryetari i çetnikëve serbë, Branislav është shprehur se me mijëra rusë janë të gatshëm të luftojnë në Kosovë. Zhivkoviç vetëm kohët e fundit është kthyer në Serbi, pasi ka qenë

Ronaldo: Jam vetëm 100 % i gatshëm

Cristiano Ronaldo theksoi se do të dëshironte të ishte 110 % i gatshëm për Portugalinë, mirëpo tani është vetëm 100 %. Ai thotë se mezi pret të luajë ndaj Gjermanisë.

Presidenti i Sudanit Jugor, i gatshëm për bisedime me rivalin

Presidenti i Sudanit Jugor, Salva Kiir, thotë se është i gatshëm të zhvillojë bisedime me ish-presidentin, të cilin ai e akuzon se ka udhëhequr një grusht shteti ndaj tij. Kombet

Daçiç: Jemi të gatshëm të vazhdojmë bisedimet

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë bisedimet me Kosovën, pavarësisht se raundi i djeshëm i bisedimeve nuk ka sjellë marrëveshje për gjykatat në

Kriza në Ukrainë, Yanukovich i gatshëm për bidedime me BE-në

Presidenti Viktor Yanukovich, tha se një delegacion i lartë i Ukrainës do të qëndrojë në Bruksel të mërkurën, për të diskutuar për lidhje më të afërta ndërmjet Ukrainës dhe Bashkimit