Tag "gatishmeri"

Masa të papara për protestën e PD. E gjithë policia para Kuvendit (foto)

Në orën 10 Partia Demokratike ka njpftuar zhvillimin e një proteste para dyerve të parlamentit. Që në orët e para të mëngjesit të sotëm policia është vënë në gatishmëri për

Frroku: Gatishmëri maksimale për përballje me ligjin. Nuk arratisem

Deputeti kristian-demokrat Mark Frroku ka hedhur poshtë të gjithë zërat e përhapur nga mediat se ai ka ndër mend të arratiset. “E kam shprehur publikisht gatishmërinë maksimale për t’u përballur

Tritoli, Didi kalon policinë e Tiranës në gadishmëri

Situata alarmante e krijuar nga tritoli ka bërë që kryepolici Artan Didi, të japë një urdhër ku efektivët e policisë së Tiranës të kalojnë në gadishmëri të plotë. Vendimi është

Festat e fundvitit, Beqaj: Urgjencat në gatishmëri

Urgjencat shëndetësore në Qëndrën Spitalore “Nënë Tereza“ në Tiranë si dhe në qytetet e tjera të vendit do të jenë në gatishmëri për çdo situatë që mund të krijohet mbrëmjen

Festat e fundvitit, Policia e Shtetit masa shtesë nga 18 dhjetori

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Didi ka firmosur një urdhër për garantimin e sigurisë dhe rendit gjatë festive të fundvitit. Ky urdhër i Didit do të hyjë

Putin urdhëron stërvitje për gatishmëri ushtarake

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka urdhëruar forcat ushtarake në Lindjen e Largët Ruse që të kryejnë stërvitje të mëdha, për të testuar gatishmërinë e tyre luftarake. Ministri rus i

SHBA: Gatishmëri për aksione të mëtejshme kundër Shtetit Islamik

Shtëpia e Bardhë thotë se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme për të ndërmarrë aksione të mëtejshme kundër luftëtarëve të Shtetit Islamik, të cilët e kishin vrarë gazetarin amerikan, James

Ukrainë, ushtria në gatishmëri pas kërcënimeve të Rusisë (FOTO)

Ushtria e Ukrainës është vënë në gadishmëri pas kërcënimeve të presidentit rus Vladimir Putin se Moska do të zbarkojë trupat në Gadishullin e Krimesë, me argumentin se po mbron popullsinë

Festat e fundvitit, policia në gadishmëri me shërbime 12 orëshe

Policia e kryeqytetit ka marrë masat për mbarëvajtjen e aktiviteteve dhe zhvillimeve për festat e fund vitit. Policia ka kaluar me shërbime 12 orëshe. Masat janë marrë prej mbrëmjes së

Policia e shtetit, 12 orë punë deri në fund të zgjedhjeve

Për një mbarëvajtje të qetë dhe të sigurisë publike në të gjithë vendin policia e shtetit ka hartuar një plan masash për monitorimin e zgjedhjeve të 23 qershorit. Drejtori i

Kërcënimi verior, Koreja e Jugut merr masa

Parashikimet për një provë të mundshme me raketë nga Koreja e Veriut në gadishullin korean ka shtuar tensionet dhe forcat e Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë së Jugut kanë