Tag "gati"

Spanja bën gati më të mirët kundër Italisë dhe Shqipërisë

Jose Maria Callejon është emri surprizë që i është bashkuar Spanjës, në ndeshjet e radhës eliminatore për Kupën e Botës, fillimisht përballë Italisë më 6 tetor dhe 3 ditë më

Ja si po bëhet gati Obama të lërë Shtëpinë e Bardhë (Video)

Në fund të këtij viti pritet që Barack Obama të lërë Shtëpinë e Bardhë dhe spekulimet se çfarë do të bëjë ai pas kësaj janë shtuar. Për këtë, Presidenti amerikan,

Feja në shkolla, a jemi gati?/ Nga Arian Galdini

Ngjarja për tu përfshirë në këtë debat vjen ngase për shumë vite e kam patur etikën si një nga elementët bazë të aktivizmave të mia civile dhe politike. Nuk i

Nese një femër vepron kështu, atëherë është gati për seks

Kur përgatiten meshkujt për seks, do të thotë se ata bërje një dush dhe përdorin deodorantë. Mirëpo, për këtë gjë femrat kanë rituale të ndryshme. U kushtojnë kujdes veshjeve intime

Kur femra është gati për seks

Femrat kur përgatiten për seks, u kushtojnë kujdes veshjeve intime. Depilohen Pikërisht qimet e padëshiruara janë një ndër shkaqet kryesore për të cilat femrat refuzojnë seksin. Bëjnë gati muzikë romantike

“Durana” gati në dhjetor, bashkim ekonomik Tiranë-Durrës

Drejtori i Zhvillimit të Territorit, Nertil Jole në Ministrinë e Zhvillimit Urban deklaron se në dhjetor pritet të jetë gati projekti Durana, projekt i cili bashkon ekonomikisht zonat Tiranë-Durrës. Sipas

Jennifer Lopez bën gati “El Mismo Sol”

46-vjeçarja Lopez duket e mrekullueshme gjatë filmimit të videos së re muzikore El Mismo Sol , në bashkëpunim me tekst-shkruesin spanjoll Álvaro Soler . Mamja e dy fëmijëve binjakë, 7-vjeçarët

Italia bëhet gati: Të legalizojmë marijuanën!

218 parlamentarë italianë eksponentë nga Lëvizja 5 Yje, Partia Demokratike dhe nga Grupi politik i Përzier, kanë firmosur një projektligj për legalizimin e bimës së kanabisit. Ky tekst kolektiv është

Skandali i barnave, gati arrestimi i Astrit Becit për miliona euro abuzim

Drejtori i Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor, Astrit Beci ka pranuar dje në Prokurori vjedhjen e 1.5 miliardë lekëve nëpërmjet rimbursimit të ilaçeve nga disa farmaci. Sipas Opozita.com, Beci

Rama për “Al Jazeera”: Gati për hapjen e negociatave, vendim politik jo teknik

Kryeministri Rama nga Brukseli ka sqaruar deklaratën e tij për bashkim me Kosovën gjatë intervistës me rrjetin televiziv “Al Jazeera” ku është pyetur se çfarë ka dashur të thotë konkretisht

1 mln emigrantë nga Lindja e Mesme dhe Afrika, gati të nisen drejt Europës

Prokurori i Palermos Mauricio Skalia dha alarmin se gati 1 milion emigrantë nga Lindja e Mesme dhe Afrika janë gati për t’u nisur drejt Europës. Skalia e njoftoi lajmin gjatë

Milo: Po negociojmë me PS, kusht respektimi i marrëveshjes së 2013-ës

Në prag të zyrtarizimit të koalicioneve zgjedhore partitë më të madhe të dy koalicioneve që do të garojnë në zgjedhjet e 21 qershorit janë në kulmin e negociatave me partitë

Carmen Elektra bëhet gati për Hallouin

Ajo është me origjinë nga Ohajo, por për Hallouin do të jetë 100 për qind vajzë kaliforniane. Carmen Elektra ka zgjedhur nje kostum të veçantë me një palë reçipeta në

“Sex and the City”, gati filmi i tretë?

Për të gjithë fansit dhe admiruesit e serialit të famshëm “Sex and the City” vjen një lajm i mirë, edhe pse jo i konfirmuar zyrtarisht. Në një intervistë radiofonike, aktorja

Gjithçka gati, gjithçka spektakël, sot iPhone 6

Sot do të lançohet iPhone 6. Gjithçka është gati për ceremoninë madhështore që do të mbahet në një sallë me 2400 ulëse në qytetin gjigant të teknologjisë Cupertino. Siç raportojnë

Zbulohet SMS i shefit të policisë: Hoteli është gati. Të pres

“Hoteli është gati. Të pres”. Këto fjali në celularin e 32- vjeçares Rudina M., emigrante në Angli, çuan në pranga shefin e policisë në Velipojë, Ernest Paluku. Babai i 6

‘Suarezmania’, gati të shpërthejë

Edhe pse ëshë ende i pezulluar dhe nuk është prezantuar te Barcelona, Luis Suarez tani është lojtari i tretë te kjo katalunas me më së shumti fanella të shitura. Ende

Celibashi drejt kreut të KLD-së, gati shkarkimi dhe proçedimi i Elvis Cefës

Edi Rama i ka ofruar Ilirjan Celibashit pozicionin e zv/kryetarit të KLD pas shkarkimit të Elvis Cefës. Me miratimin e ligjit për KLD i hapet rruga zëvendësimit të Elvis Cefës

SHBA, gati për të ndihmuar armëpushimin në Gaza

Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të ndërmjetësojnë armëpushimin midis Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, ka thënë presidenti i SHBA-së, Barack Obama. Ai i ka bërë këto komente gjatë

Konflikti në Gaza është gati të rritet

Të paktën 12 persona janë vrarë në Rripin e Gazës, kanë konfirmuar zyrtarë palestinezë. Ushtria izraelite ka thënë se rreth 131 raketa janë hedhur në Gaza që nga mesnata e

ALUIZNI, gati vendimi për çmimet e trojeve për legalizimet

Agjencia e Legalizmit dhe Urbanizmit të Zonave Informale ka gati vendimin që përcakton çmimet e trojeve për legalizimet. Vendimi është bërë gati me të gjitha modalitetet dhe është dërguar për

Tom Cruise gati për “Top Gun 2″

Pasi kanë kaluar plot 28 vjet që nga viti i prodhimit, si dhe shfaqja e filmit “Top Gun” ku në të cilin protagonist ishte ylli hollivudian Tom Cruise, ky i

Putin-Poroshenko, gati t’i japin fund tensioneve

Presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti i zgjedhur i Ukrainës, Petro Poroshenko, bënë thirrje që t’i jepet fund gjakderdhjes në Lindje të Ukrainës. Dy udhëheqësit u takuan për herë të

Kombëtarja bëhet gati për Hungarinë

De Biasi ka përgatitur tashmë grupin prej 20 lojtaresh dhe për miqesoren e rradhës Hungari-Shqiperi: 1.Etrit Berisha 2.Orges Shehi 3. Ansi Agolli 4.Fidan Aliti 5.Lorik Cana 6.Debatik Curri 7.Ermir Lenjani

Gerrard, gati rinovimi me Liverpoolin

Kapiteni i Liverpoolit, Stiven Gerrard, do të jetë pjesë e klubit anglez përtej verës së vitit 2015, kur edhe i skadon kontrata. 33-vjeçari sipas mediave angleze, mbetet në planet e

Liverpool-Gerrard, gati rinovimi i kontratës

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, do të jetë pjesë e klubit anglez përtej verës së vitit 2015, kur edhe i skadon kontrata. 33-vjeçari sipas mediave angleze, mbetet në planet e

BE-ja gati të bllokojë bankat e Krimesë

Bashkimi Europian mund të bllokojë transaksionet me institucionet financiare në Krime, si pjesë e përgjigjes së saj ndaj aneksimit të gadishullit ukrainas nga Rusia, muajin e kaluar, tregon një dokument

Vatikan, gjithçka gati për 2 shenjtërimet

9 vjet më parë, kur trupi i tij përcillej në banesën e fundit, besimtarët që vajtonin humbjen e të madhit Karol Vojtila thirrën “santo subito”. Një slogan kundërthënës me praktikat

PSG, 48 milionë euro për Januzajn

Paris Saint Germain nuk heq dorë nga plani për të transferuar në “Parc de Princes” mesfushorin 19-vjeçar të Manchester United, Adnan Januzaj. Lojtari me origjinë kosovare i lindur në Belgjikë

Kosova gati për një tjetër miqësore

Përfaqësuesja e Kosovës është në kërkim të kundërshtarit të radhës. Pas Turqisë, me të cilën skuadra e Albert Bunjakit më 21 maj, drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës janë