Tag "gashi"

Gashi bën llogaritë: Marrim 7 pikë në tre ndeshje

Shkëlzen Gashi shprehet optimist se kombëtarja ka shanse të për taluar fazën e grupeve në kampionatin Europian. Gashi i cili prej katër ditësh është grumbulluar me ekipin në Austri nuk

Ja sa paguhet Shkëlzen Gashi tek Colorado Rapids

Sulmuesi i Kombëtrare Shqiptare, Shkëlzen Gashi është në mesin e 15 lojtarëve më të paguar në kampionatin amerikan. Sipas të dhënave zyrtare, Gashi përfiton rreth 1.475.000 euro në vit. Kjo

Gashi, ylli i tifozëve të Colorado Rapids

I kanë mjaftuar më pak se dy muaj futbollistit të Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, që të shndërrohet në idhullin e tifozëve të Colorado Rapids. Loja, kualiteti dhe rrezikshmëria që ofron

Shikoni se çfarë atmosfere kanë krijuar tifozët shqiptarë për Shkëlzen Gashin

Blerja e Shkëlzen Gashit nga Colorado Rapids ka bërë që shumë shqiptarët e Amerikës të bëhen tifozë me këtë skuadër. Madje, vetëm për të parë mesfushorin kuqezi duke luajtur, ata

Basel, Gashi shpallet lojtari i vitit

Më shumë se 2800 anketues e kanë votuar Gashin si lojtarin më të mirin te Baseli në një anketë të 20min.ch. Kështu sulmuesi kosovar, Shkëlzen Gashi, ka fituar epitetin e lojtarit

Gashi i jep fitoren Baselit

Sulmuesi i Kombetares Shqiptare Shkelzen Gashi i kane dhene fitoren Baselit ne nje perballje me Zyrihun. Futbollisti shqiptar i dha skuadres se tij fitoren me nje gol ne minuten e

Bekim Balaj i jep fitoren Slavias së Pragës

Dy sulmuesit Shqiptarë, Bekim Balaj dhe Shkëlzen Gashi janë dy futbollistët e Kombëtares që kanë shënuar gol nëpër kamipnatet evropiane ku aktivizohen. Shkodrani Balaj është shndërruar në hero në Çeki

Gashi nuk di të dalet, shënon sërish

Shkëlzen Gashi ka shënuar sërish për Baselin duke e çuar në tre numrin e golave të shënuar në 4 ndeshje. Gashi zhbllokoi rezultatin në minutën e 23, ndërsa ndeshja përfundoi

Gashi: Koalicioni i ka numrat, nuk i duhet PDK-ja

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se koalicioni LDK- AAK- Nisma do ta krijojnë qeverinë mjaft stabile dhe pa kurrfarë problemi. Ai ka thënë se teknikisht

Gashi e nis me asist aventurën te Bazeli

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi ka debutuar në mënyrën më të mirë me ekipin e ri, FC Bazel. Gashi ka dhënë asist në ndeshjen e tij debutuese që prej

Shkëlzen Gashi lë Grasshopers, firmos me Baselin

Shkëlzen Gashi është zyrtarisht lojtar i Bazelit në Superligën Zvicerane. Mesfushori i kombëtares kuqezi I cili ishte vënë në qendër të vëmendjes së merkatos pas një sezoni të shkëlqyer, preferoi

Gashi shënon kundër Basel-it

Sulmuesi shqiptar Shkëlzen Gashi realizoi golin e vetëm për Grashopperssin në barazimin 1-1 përballë kryesuesve të Baselit. Gashi arriti të shënonte në minutën e 36-të duke zhbllokuar rezultatin, megjithatë 8

Shkëlzen Gashi vazhdon të shënojë…sinjal De Biazit

Mesfushori i kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi vazhdon të tregojë formë të mirë me ekipin e tij Grasshoppers. Në sfidën e djeshme përballë Lausanne, Gashi ka arritur të shënojë golin parë

Gashi shënon në fitoren e Grasshoperit

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi ka qenë sërish protagonist i fitores së skuadrës së tij Grasshoper në transfertën e Thun-it. 25 vjeçari ka shënuar golin e parë për skuadrën

Shpërthen Gashi, asist dhe super-gol

Shkëlzen Gashi ka qenë protagonisti kryesor në përballjen e djeshme të Grasshopper-it në fushën e Luzernës. Mesfushori shqiptar shënoi një gol spektakolar, si dhe një asist në një ndeshje të

Gashi dhe Gjasula, dy golat kuqezi në Europë me penallti

Shkëlzen Gashi ka shënuar gol në fitoren e Grass hopersit ndaj Luzanës, në kuadër të javës së 12-të të elitës zvicerane të futbollit. Mesfushori shqiptar shënoi nga pika e bardhë

Pritet debutimi i Gashit, Sadikut dhe Lenjanit

Shkëlzen Gashi, Loret Sadiku dhe Ermir Lenjani janë tre lojtarët e Kombëtares të grumbulluar nga Gianni De Biasi, që presin të bëjnë këtë të premte debutimin e tyre me kuqezinjtë.