Tag "Gareth"

Superkontrata për Gareth Bale

Sipas asaj që shkruan tabloidi britanik “Daily Mail”, Chelsea është i gatshëm ti ofrojë Gareth Bale një super-kontratë me qëllim transferimin e tij nga Real Madrid. Bëhet fjalë për një

Bale: Uellsi mund të kualifikohet në ‘Euro 2016’

Gareth Bale, anësori uellsian beson se përfaqësuesja e tij mund t’i japë fund pritjes së gjatë dhe të kualifikohet në Kampionatin e ardhshëm Evropian. Kjo skuadër nuk ka luajtur në

BBC më të fortë se Atletico Madrid

Treshja sulmuese e Real Madridit, Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo, të njohur si BBC, kane shënuar më tepër gola në edicionin e sivjetëm të Ligës së Kampionëve se

Dëmtohet Bale mungon ndaj Kopenhagenit

Gareth Bale nuk do të luajë dy ndeshjet e radhës së Real Madrid ndaj Kopenhagenit në Ligën e Kampionëve sot dhe atë ndaj Levantes të shtunën pasi ka pësuar një

Zyrtare, Bale – Real Madrid arrihet marrëveshja

Real Madrid ka zyrtarizuar blerjen e Gareth Bale, lojtarit uellsian që për gjashtë sezonet e ardhshme do të veshë fanellën e bardhë. Sipas klubit madrilen, për ish-lojtarin e Tottenham janë

Stoichkov: Bale egoisti që nuk vlen 100 milion €

Gareth Bale vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga të gjitha mediat botërore. Skuadra e Tottenham nuk dëshiron ta shesë. Bale kohët e fundit ka refuzuar të stërvitet me

Bale i heshtur para Tottenham

Raportet mes Gareth Bale dhe Tottenhamit po bëhen gjithnjë e më të vështira. Trajneri i ekipit londinez André Villas-Boas ka konfirmuar se uellsiani nuk flet me asnjë lojtar në klub.

Bale nuk do jetë në miqësoren e të mërkurës

Të zbulosh se ku gjendet Gareth Bale këto ditë është kthyer në një mision të pamundur. I dëshiruar nga Reali, i kërcënuar nga Tottenham dhe me Manchester United që ende