Tag "garen"

5 gra fitojnë në garën për kryetare bashkie

Procesi i numërimit të votave në pjesën më të madhe të bashkive të vendit ka përfunduar dhe tashmë kemi emrat e kryebashkiakëve të rinj të këstyre njësive të reja vendore.

Dibra në garën më të fortë, rezultati i ngushtë sjellë tensionimin e situatës

Në garën më të fortë të këtyre zgjedhjeve është përfshirë Bashkia e Dibrës, ku dy kandidatët, Shukri Xhelili i ASHE dhe Ilir Krosi i APPD, i ndan një numër mjaft

Button: McLaren pa pikë deri në garën e Spanjës

Jenson Button pranon se ka shumë pak mundësi që skuadra me qendër në Woking të luftojë për pikë në 2 garat e ardhshme, por britaniku u tregua optimist për mundësitë

Formula 1, Hamilton fiton garën dhe kreun e kampionatit

Piloti britanik Lewis Hamilton ka arritur te fitoje garën e radhës te zhvilluar ne pistën e Mandala Bay, duke mundësuar kështu edhe ngjitjen ne kreun e tabelës se klasifikimit provizor.

Shqipëria në garën për gaz dhe naftë në ujërat e Adriatikut dhe Jonit

Shqipëria është mes vendeve ballkanike që janë vënë në kërkim të gazit dhe naftës në ujërat e Adriatikut dhe Jonit. Lajmi vjen nga prestigjozja italiane Corriere della Sera, që në

Socialistët fitojnë garën për Parisin

Rezultatet zyrtare në zgjedhjet lokale të Francës, tregojnë se Anne Hidalgo nga Partia Socialiste, do të jetë kryetarja e parë femër e Parisit. Hidalgo ka fituar 54.5 për qind të

Kryetari i ri i PD-së, Berisha jep këshilla për garën

Në një mesazh postuar në rrjetin shoqëror “Facebook”, kryetari i dorëhequr i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka dhënë disa këshilla lidhur me garën për zëvendësimin e tij. Në mesazh Berisha

Vlorë, Patozi-Ramës: E ke të humbur garën me mua

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama u prezantua sot zyrtarisht si kandidat për deputet në Vlorë nga kryebashkiaku Shpëtim Gjika, gjatë ceremonisë së organizuar në kuadër të çeljes së sezonit