Tag "gardisti"

Gardisti 10 vjet më i vogël përndiqte 39-vjeçaren. Ja historia që rrëfen e përndjekura

E përndiqte gardisti, vajza nga Tirana rrëfen lidhjen 5-vjeçare: Përse u ndamë, është 10 vjet më i vogël Gardisti që u arrestua dy ditë më parë nga SHÇBA, ka pasur

Vrau gruan në sy të dy fëmijëve, burg përjetë për gardistin

Në muajin prill të këtij viti, ai vrau gruan e tij në sy të dy fëmijëve. Lidhur me këtë ngjarje, gjatë ditës së djeshme, Prokuroria e Krimeve të Rënda në

Gardisti që vidhte karburantet: Kam shumë borxhe për të larë

Pasi terrorizoi për 3 javë karburantet e kryeqytetit duke i grabitur atyre xhiron ditore Geraldo Guci gardisti 21-vjeçar u izolua në paraburgim me kërkesë të prokurorisë së Tiranës. Nën akuzën

Dëshmia e policit: Gardisti e dhunonte gruan, por ajo nuk bëri kallëzim

Zbardhen dëshmitë e dy personave që kishin dijeni për konfliktin mes Ida Dervishit dhe burrit gardist, e që përfundoi me vrasjen e gruas. Nga deklarimet që ka dhënë oficeri i

Flet nëna: Varrosa vajzën me protezë në gojë, gardisti një muaj para i theu dhëmbët

Nëna e Ida Dervishit, 28 vjeçarja që u vra nga burri i saj, tregon tmerrin dhe turturat që bashkëshorti i saj i bëntë herë pas here. Feride Spahia, një natë

Dëshmia e gardistit në gjyq: E vrava gruan se më acaroi nervat

“Nuk kam dashur ta vras Idën. Nxora armën, sepse bëmë një sherr atë ditë, u kapëm me fjalë dhe ajo më tha diçka që më fyeu. Isha i nxehur kur

Flet nëna e Ilda Dervishit: Gardisti e përdhunonte me pistoletë te koka vajzën time

Nëna e Ida Dervishit, gruas që u vra nga bashkëshorti oficer i Gardës, tregon se krimi në familje ka qenë i paralajmëruar. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Feride Spahiu

Gjykata vendos arrest me burg për gardistin që vrau bashkëshorten

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën arrest me burg për efektivin e Gardës, Admir Dervishin, autorin e vrasjes së bashkëshortes. Admir Dervishi, mëngjesin e dy ditëve më parë

Gardisti tregon të vërtetën: Ja pse e qëllova bashkëshorten

Shkaku i konfliktit mes Admir Dervishi dhe bashkëshortes së tij Ilda Dervishi që përfundoi me vrasjen e kësaj të fundit duket se ka qenë marrja e një kredie. Sipas dëshmisë

Klosi: E pafalshme që gardisti që vrau gruan punonte pas urdhërit të Gjykatës

Ministri i Punës dhe Mirqënies Sociale Blendi Klosi është shprehur se ka qënë e pafalshme që gardisti që vrau gruan pas një sherri banal, vijonte të punonte pasi gjykata kishe

Zbardhet e vërteta e vrasjes së Ilda Dervishit. Gardisti e dhunonte vazhdimisht

Admir Dervishi, punonjës i Gardës së Republikës qëlloi mëngjesin e së mërkurës bashkëshorten e tij katër herë me pistoletë. Viktima është Ida Dervishi, 28 vjeçe nënë e dy fëmijëve. Ndonëse

Vrau gruan për xhelozi, ja kush është gardisti që u arrestua

28 vjeçarja që u qëllua nga bashkëshorti i saj me armë zjarri, ka ndërruar jetë në spital. Ky është gardisti që vrau me armë gruan e tij, pas një konflikti

Tiranë, punonjësi Gardës plagos gruan me armë zjarri, arrestohet

Policia e Tiranës ka arrestuar një gardist pasi plagosi me armë zjarri gruan e tij 28 vjeçare. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Sipas policisë rreth orës 07:10, në rrugën

Kërcënoi dhe përndoqi një femër, arrestohen gardisti

Një efektiv i Gardës së Republikës është arrestuar nga policia pasi përndoqi dhe kanosi një femër me inicialet E.R. nga Tirana. Gardisti Florjan Isaku u denoncua pas përndjekjes në mënyrë

Dërgohet për gjykim ish-gardisti sekser

Prokuroria e Korçës ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj ish-gardistit Andrea Halilit, i akuzuar për “ushtrim ndikimi të paligjshëm” me qëllim përfitimi. Halili, në kohën e kryerjes së veprës penale,

Mbetet në burg ish-gardisti Fatos Skeja

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg Fatos Skejën,i akuzuar për gjobvënie ndaj një biznesmeni shqiptaro-amerikan. Skeja u arrestua dy ditë më parë nga policia e Tiranës, pasi

Arrestohet ish-gardisti Fatos Skeja, akuzohet për gjobëvënie

Ish-gardisti Fatos Skeja, i implikuar në ngjarjet e rënda të 21 Janarit dhe që ka qenë truprojë i djalit të ish-kryeministrit Berisha, është arrestuar sot nga policia e Tiranës. Ndalimi

Zbuloi bombën në makinën e prefektit, medalje gardistit

Ministri i Punëve të Brendshme Sajmir Tahiri gradon efektivin e Gardës që zbuloi eksplozivin në automjetin e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi. Medalje dhe rritje në gradë për efektivin Petrit

Shkarkimi, gardisti i 21 janarit padit Tahirin

Ish-komandanti i Njësisë Speciale në Gardën e Republikës, Agron Malaj, i drejtohet Gjykatës për të kundërshtuar shkarkimin e tij nga detyra. Malaj, i lakuar si një nga anëtarët e “grupit