Tag "gardianin"

E rrallë: Të burgosurit thyejnë qelinë, për të shpëtuar jetën e gardianit

Një gardian burgu në Teksas të SHBA-ve është shpëtuar nga vetë të burgosurit. Ai ka humbur ndjenjat duke parë qelitë dhe ka bërtitur se nuk po merrte dot frymë. Kanë

Greqi, gjendet i vdekur në qeli Ilia Kareli, shqiptari që vrau gardianin e burgut

Shqiptari që vrau rojen në burgun grek, Ilia Kareli është gjetur i vdekur sot në mëngjes. Mediat greke raportojë se Ilia Kareli u gjet i vdekur në qelinë e burgut

Greqi, shqiptari ther gardianin, nuk i dhanë leje për të vizituar nënën

Një shqiptar i dënuar me burg të përjetshëm në Greqi i ka marrë jetën një gardiani të burgut, ne institucionin ku vuante dënimin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e