Tag "gardes"

Përmbytjet. Punonjësit e Gardës kontribuojnë me 10 mijë lekë të rinj

Nismës “Shqipëria Solidare” për zonat e përmbytura në jug të vend i janë bashkuar edhe punonjësit e Gardës së Republikës. Çdo punonjës i Gardës do të kontribuojë me lekë, secili

Aksident në Ukrainë. 13 pjesëtarë të Gardës mbetën të vrarë

Autoritetet e Ukrainës thonë se 13 pjesëtarë të Gardës Kombëtare të Ukrainës janë vrarë në një aksident trafiku në pjesën lidnore të Ukrainës. Ky aksident kishte ndodhur mbrëmë vonë kur

Rreziku i shkrirjes së Gardës së Republikës ekziston ende

Rreziku i shkrirjes së Gardës së Republikës ekziston ende. Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka vendosur të kalojë në seancë plenare versionin e Komisionit të Sigurisë, ku ndryshohet emërtimi i

Qeveria vazhdon sulmin ndaj ish drejtuesve të Gardës/ Paditet Ndrea Prendi dhe Artan Hoxha

Auditi i Ministrisë së Brendshme ka konstatuar shkelje në Gardën e Republikës dhe për pasojë ministria ka paditur në prokurori dy ish-komandantët e Gardës, Ndrea Prendi dhe Artan Hoxha. Mësohet

Shpallet në kërkim punonjësi i Gardës së Republikës

Një punonjës i Gardës së Republikës është shpallur në kërkim. Sipas policisë punonjësi ditën e djeshme po trasportonte me furgon pajisje lojrash fati. Ai nuk ka ndaluar në postobllokun e

Sako: Nënoficerët të dorëzojnë armët pas përfundimit të shërbimit

Kreu i Gardës së Republikës, Gramoz Sako, i komanduar nga Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, kërkoi që të gjithë nënoficerët e Gardës së Republikës, pas përfundimit të shërbimit, të dorëzojnë