Tag "garda"

Qeveria shkurton vendet e punës, shkarkime masive në Gardë dhe Polici

Nis furtuna e shkarkimeve në Gardën e Republikës dhe në Policinë e Shtetit. Ndryshe nga sa ka ndodhur herët e tjera në prag zgjedhjesh, kur numri i punonjësve të Gardës

Rama shkarkon dy gardistë. Panë atë që s’duhet…

Dy gardistë janë pushuar. Mësohet se kjo masë ka ardhur drejtpërdrejt nga kryeministri Edi Rama. Rreth kësaj ndodhie mbretërohen heshtje e madhe por nga burime konfidenciale mësohet se dy ushtarakët

Pas krimit në familje, del urdhëri i Gardës: Gardistët të deklarojnë nese kanë konflikte

Pas krimit që ndodhi në familjen Dervishi dy ditë më pare, Garda e Shqipërisë ka nxjerrë një urdhër që kërkon nga të gjithë punonjësit e saj që të deklarojnë konfliktet

Turp! Rama lë Gardën e Shqipërisë pa këpucë

Oficerët e Gardës së Republikës që kanë për detyrë të ruajnë institucionet shtetërore dhe zyrtarët, janë lënë në harresë të plotë nga Qeveria. Një problem i përditshëm që ata përballen

Paniku i “rilindasve”. Nis aksioni propagandistik i Ramës (FOTO)

Paniku nga pjesmarrja shumë e madhe dhe revolta masive e protestuesve duket se ra si bombë mes “rilindjes”. Reagimet e Edi Ramës, Taulant Ballës, Erion Veliajt e ndonjë tjetri nuk

“Kërcënuan” Ramën, Garda gati të qëllonte helikopterin e Mbrojtjes

Tre helikopterë të Ministrisë së Mbrojtjes, alarmuan mbrëmjen e së premtës Gardën e Republikës, efektivët e të cilës po ruanin vilën e Kryeministrit në fshatin Surrel të kryeqytetit. Garda e

Alarmohet Garda. Një dron fluturon mbi vilën e Ramës në Surrel

Fluturimi i një droni mbi vilën e kryeministrit Edi Rama ka alarmuar gardën dhe policinë e shtetit. Pas kësaj, një helikopter i policisë ka nisur patrullimin në këtë zonë në

Bën gomë në derë të parlamentit duke rrezikuar sigurinë

Rama po flet në Kuvend. E gjithë qeveria ndodhet në sallë, përfshi edhe shumicën dërrmuese të deputetëve. Ndërkohë jashtë, rrugën e ka zënë kjo makinë që po bën gomë!  

“Hyrja e Liqenit” – dhurata e Ramës për Bojaxhiun

Që në daljen e tij si kandidat i pavarur për kryetar të bashkisë së kryeqytetit Gjergj Bojaxhiu u pa si lojë e “rilindjes”. Jo thjesht për të marrë vota djathtas,

Ec aty “shoqëria civile”! Po ta bëjnë lagjen në mes të Liqenit! Indrit Hoxha

U ngritën aktivistët dhe shoqatat kundër ndërtimit të një objekti nën digën e Liqenit. Falë këtij sensibilizimi ndërtimi u bllokua. A është shpresë se kjo “shoqëri civile” nuk do të

Video e Berishës tremb Ramën, Garda kontroll për përgjues në Durrës

Pas publikimit të videos nga ish kryeministri Sali Berisha, Rama zhvilloi në qytetin e Durrësit një takim me strukturat e PS-së dhe LSI-së nën masa të rrepta sigurie. Mbledhja nisi

Rama i zhduket pa adresë. Askush nuk tregon ku ndodhet

Pas dy atentateve të bujshme të pak ditëve më parë të gjithë po prisnim daljet e kryeministrit Rama. Por ai, jo vetëm nuk doli për këtë histori por u zhduk

Garda, rriten pagat, ja sa përfitojnë 1280 efektivët

Oficerët e Gardës së Republikës me strukturën e re që do të miratohet së shpejti në Kuvend, bëhen pjesë e Policia e Shtetit. 1283 punonjësit e Gardës do të përfitojnë

Venezuelë, qindra të arrestuar

Forcat e sigurisë në Venezuelë kanë kryer një operacion gjatë ditës së enjte ndaj kampeve të ngritur në shenjë proteste ndaj Presidentit Nikolas Maduro, duke u përballur më pas me

Një person tenton të futet me forcë në Kryeministri, ndalohet nga Garda

Një person tentoi sot të futet me forcë në godinën e kryeministrisë, garda mundëson ndalimin e tij. Emri i personit është Arjan Goga por ende nuk dihen motivet të cilat

Ukrainë: Formohet Garda e Re Kombëtare ka 60 mijë vullnetarë

Parlamenti i Ukrainës ka votuar sot për formimin e Gardës së re Kombëtare me 60 mijë vullnetarë, derisa forcat e Rusisë e kanë okupuar Krimenë. Presidenti i përkohshëm, Oleksandr Turchynov,

Garda “blindon” Tahirin dhe familjen e tij

Blindohet ministri i Brendshëm dhe familja e tij në prag të shembjes së kompleksit “Jon” në Vlorë. Bllokimi i pallatit të shumëpërfolur dhe vendimi për shembjen e tij ka detyruar

Përjashtohet nga Garda ish-truproja i Berishës

Katër ushtarakë me gradën kolonel dhe një nënkolonel u liruan dje nga detyrat e tyre në Gardën e Republikës me firmë të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ky i fundit

Shkarkohen 5 punonjës të Gardës, mes tyre ish-truproja e Berishës, Arjan Adhami

5 punonjës të Gardës, mes të cilëve 4 me gradë kolonel dhe 1 me gradë nënkolonel, janë shkarkuar nga detyra. Vendimi është firmosur nga Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, pas

Garda, Tahiri largon nga detyra 10 oficerë të “21 janarit” dhe gruan e Ndrea Prendit

Përjashtohen nga Garda e Republikës anëtarët e “grupit të zjarrit” të ngjarjeve të 21 janarit dhe gruaja e ish-komandantit Ndrea Prendi. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka pranuar propozimet e

Vrasja në “Capitol Hill”, 21 janari dhe pyetja e munguar e z.Arvizu

Nga Erold Zguro, Amerikë, “Një grua goditi me makine gardhin e sigurisë. Rojet e sigurisë menjëherë e kanë qëlluar duke e lenë fatkeqësisht të vdekur.” Lajm ky që nuk erdhi

Berisha në FB: Shkrirja e Gardës urdhër hakmarrës i piktorit dështak

“Urdhër hakmarrës për denim kolektiv i piktorit dështak. Të shkrihet Garda e Republikës sepse bllokoi puçin e 21 janarit”, kështu e ka nisur komentin e tij në Facebook, Sali Berisha

Fb,Jozefina Topalli: “Duan të çmontojnë shtetin, borxhi 70% si Papandreu”

Ish-kryetarja e parlamentit, deputetja e opozitës, Jozefina Topalli ka reaguar përmes një deklarate në profilin e saj në rrjetin social “Facebook” mbi shkrirjen e Gardës nga Ministri i Mbrojtjes Tahiri.

Tahiri: Drejtësi për 21 janarin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se Qeveria ka vullnet për të bërë drejtësi për 21 janarin, sepse ajo nuk është një ngjarje që mund të arkivohet. “Jam më shumë

Tahiri përjashton nga Garda Ndrea Prendin dhe Agim Llupon

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka liruar nga detyra dhe përjashtuar nga strukturat e Gardës së Republikës Agim Llupon. Ndrea Prendi dhe Agim Llupo ishin pezulluar nga detyra, në funksion