Tag "garanton"

Panairi Ekspo City, Rama: Arsimi profesional garanton punësim

Arsimi, formimi dhe punësimi ne fokus të panairit Ekspo City tërhoqën vëndjen e kryeministrit Edi Rama . Shefi i qeverisë pohoi se ka një trendi në rritje përsa i përket

“Ëndrra ime 2015!” 734 ide, Rama garanton realizimin e 10 më brilanteve

Kryeministri Rama ka në duar ëndrrat e 734 të rinjve, kryesisht ide inovative, prej të cilave ka garantuar se do të realizojë 10 më brilantet, më të spikaturat. Nëpërmjet një

Orinda Huta: Bukuria nuk të garanton sukses

Orinda Huta thotë se bukuria nuk është garanci se ju do të arrini sukses. Këngëtarja dhe bukuroshja do t’i rikthehet ekranit, këtë herë për të drejtuar Miss Globe. Dhe gjatë