Tag "garanci"

Basha jep garanci: Protesta e nesërme do të jetë paqësore

Partia Demokratike dhe opozita do të zhvillojë ditën e nesërme një protestë një orëshe, nga ora 11:00 deri në 12:00, duke bllokuar rrugët kombëtare. Duke folur mesditën e sotme, kreu

Eduard Ndocaj: Kam marrë garanci nga BE-ja

Kandidati që mund të zëvendësojë Arben Ndokën në Parlament, Eduard Ndocaj ka njoftuar në rrjetin social “Facebook” se ka kryer një “vizite konfidenciale ne Bruksel”. Ai shkruan se ka marrë

Dëshmia e vëllezërve Cali: Tahiri na ofroi garanci

Zbardhen dëshmitë e dhëna në sallën e gjyqit të Gjykatës së Lartë nga Gjok dhe Gjergj Cali, dy vëllezërit që pretendojnë të jenë sulmuar fizikisht nga ana e deputetit Armando

Bojkoti, Basha: Kemi propozuar një marrëveshje me garanci ndëkombëtare

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të pranuar propozimet e PD-se për ngritjen e dy komisioneve hetimore. Në një qëndrim zyrtar në “facebook” Basha

Basha: Familja politike që zgjedh me votë të lirë, garanci për qytetarët nesër

Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të PD-së në Korçë, Pogradec dhe Devoll: “Të orientohemi sot në opozitë drejt kapaciteve dhe mendësisë për të ndërtuar nesër

Kapshticë, kthime masive nga pala greke

Autoritetet greke kanë vijuar edhe sot kthimin e emigrantëve në pikën kufitare të Kapshticës, në Korçë. Emigrantët thonë se pala greke u kërkon një garanci prej 3000-5000 eurosh, për t’i

Ashton: Nuk ka garanci për marrëveshje finale me Iranin

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, deklaron se nuk ka garanci se bisedimet me Iranin për programin e tij të kontestuar atomik,

Rama: S’themi kurrë “PO”, nëse nuk kemi garanci se dalim me kokën lart

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj protestuesve që i bënë thirrje sot për të mos pranuar kërkesën për shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë në territorin shqiptar, duke i siguruar të

Azerbajxhan, Gjiknuri merr garanci nga drejtuesit e TAP

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri gjatë vizitës së tij në Azerbajxhan zhvilloi takime të veçanta me drejtues të kompanisë azere SOCAR, drejtuesin e konsorciumit të projektit TAP, përfaqësues

Basha: Do nxisim sipërmarrjen e lirë dhe punësimin në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me përfaqësues të bankave tregtare shqiptare për realizimin e projektit për fondin e garancisë për të rinjtë që ngrenë biznese. Basha

Ruli: Garantojmë sigurinë ushqimore

Për herë të parë Shqipëria dhe Bosnjë-Hercegovina kanë nënshkruar një marrëveshje në fushën e veterinarisë. Marrëveshja në fjalë është ndërmjet dy qeverive, por është firmosur nga ministri i Bujqësisë, Ushqimit