Tag "gara"

Qeveria hap garën për dhënien me koncesion të Rrugës së Arbrit

Edhe pse ka disa kohë që ka nisur si projekt, rruga e Arbrit akoma nuk ka mbaruar. Ndërkohë mësohet se rruga e Arbrit do të ndërtohet me koncesion. Sot është

Kuvendi i dorëzon Avokatit të Popullit dosjet për kandidatët e vetingut

Shumë shpejt pritet që të rihapet gara për anëtarë të dy organeve të vetingut: Kolegji i Apelimit dhe Komisioni i Kualifikimit. Sipas burimeve, Kuvendi i ka dërguar dje Avokatit të

Nishani del kundër Ramës edhe për garën presidenciale në SHBA

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili prej ditësh ndodhet në një vizitë në SHBA, ka dhënë një intervistë për “Zërin e Amerikës”. Ai ka folur për marrëdhëniet mes dy

Intervista/ Mimoza Hafizi: Referendumi nuk legjitimon mandatin e Ramës

“Referendumi nuk e zgjidh legjitimitetin e Ramës në krye të PS”. Kështu shprehet deputetja e Partisë Socialiste për Qarkun e Shkodrës, Mimoza Hafizi, e ftuar në “5 pyetje nga Babaramo”

EDI RAMA dhe Partia Socialiste i kane tradhetuar 1 milione votuesit. Jakup GJOCA

  Qeveria e Rilindjes e ka humbur ligjitimitetin e qeverisjes, sepse po zbaton praktikisht nje program qeverises te kundert me programin elektoral politik qe parashtroi ne fushaten elektorale te 23

Ervin Salianji një javë e gjysmë pas garës. Ja ç’po bën ish kandidati për FRPD.

Nuk kaloi pa rënë në sy prania dhe perfomanca e Ervin Salianjit në protestën e 8 dhjetorit. Pa u mbushur 48 orë nga humbja në garën për kryetar të Forumit

Kryetari i FRPD. Belind Këlliçi 80% të votave në Mirditë. Fiton gjithë Veriun

Ka qenë i paimagjinueshme rezultati i Belind Këlliçit sot në Mirditë. Këlliçi ka marrë rreth 80% të votave mirditore për kryetar të Forumit të Partisë Demokratike. Ishte një fitore e

Bënte gara me një “Ferrari” aksidenton tre persona, del nga makina duke shkruar mesazh (Video)

Një 24 vjeçar ka shkakruar një aksident të tmershëm duke përplasur tre persona ku njëri prej të cilëve mbeti i vrarë, e sikur të mos mjafonte kjo ai doli nga

Sulm anonim kundër Belind Këlliçit. Goditje në fushatën për kryetar të FRPD.

Në kulm të garës për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike janë ashpërsuar ato që në boks quhen “goditje të ulta” për Belind Këlliçin. Me frenetizëm po shpërndahet ky

Formula 1, Lewis Hamilton fiton garën e Japonisë

Lewis Hamilton është fituesi i garës së Japonisë së Formula 1 me një diferencë prej 20 sekondash nga Nico Rosberg, i cili u rendit i dyti dhe Sebastian Vettel i

Kush i mbijeton flakëve, i-Phone6 apo Samsung Galaxy S5 ?

Duket se gara për teknologjinë më të fundit dhe produktet e tyre është shndërruar në një luftë të vërtetë mes kompanive Apple dhe Samsung. Në këtë eksperiment i vihet flaka

Gara për Kurbinin, KQZ vendos sot për ç’regjistrimin ose jo të Altin Bibës

KQZ shqyrton sot kërkesën e PD për ç’regjistrimin e kandidatit të mbetur në garë në Bashkinë e Kurbinit, Altin Biba. Është pika e 8-të dhe e parafundit e rendit të

Përjashtohet nga gara me vendim të Bashës, Muhameti: Nuk jam i inkriminuar

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës i cili u përjashtua nga gara elektorale pas vendimit të kreut të PD-së, ka reaguar duke përshëndetur qëndrimin e ambasadës amerikane. Gentjan Muhameti deklaroi se

Tërhiqet nga gara kandidatja e PDIU-së për Konispolit

Kandidatja e PDIU për bashkinë e Konispolit, Mimoza Arapi është tërhequr nga gara zgjedhore të 21 qershorit. Përmes një statusi në rrjetin e saj social Arapi është shprehur se shkak

Veliaj takon Majkon, merr këshilla për zgjedhjet

Gara për Tiranën, kandidati i PS-së Erion Veliaj takon deputetin Majko Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj është takuar sot me deputetin e kësaj partie Pandeli

Basha heq dorë nga gara për Tiranën. Ja kandidatët e PD-së

Lulzim Basha nuk do të jetë kandidat për Bashkinë e Tiranës. Raportohet se Basha ka refuzuar të jetë kandidat i PD-së për kryeqytetin. Nga informacionet paraprake, bëhet me dije se

Në PD fillon gara e të rinjve, ja kandidatët

Forumi Rinor i Partisë Demokratike pritet të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri. Kandidaturat janë: Greta Koçi, e cila mban momentalisht detyrën e nën/kryetares, Belind Këlliqi, aktualisht drejtues i departamentit

Gara për Shaqirin, edhe Napoli në listë

Janë shtuar zërat për largimin në merkaton e janarit të futbollistit kosovar nga ekipi i Bayernit. Me këto zëra menjëherë kanë nisur dhe supozimet se ku mund të luaj vitin

Gara për Guvernatorin e ri të BSH, Presidenca mbyll aplikimet

Mbyllet gara e hapur nga Presidenca për zgjedhjen e guvernatorit te ri te Bankes Qendrore. Mesnatën e së dielës ka skaduar dhe afati i lënë në dispozicion nga Kreu i

City tërhiqet nga gara për Fabregas

Manchester City nuk është i interesuar për transferimin e Cesc Fabregas nga Barcelona – raporton SkySports. Në këtë mënyrë, City i bashkohet Arsenalit që është tërhequr më herët nga gara

Atletiko Madrid i mjaftojnë dy fitore, Çelsi hap garën

Atletiko Madrid nuk ndalet, largon hijen e Realit me një fitore që vlen më shumë se gjysmën e La Ligas. Fitorja 1-0 në shtëpinë e Valencias ka një rëndësi kapitale

Tymoshenko: Do të jem kandidate për Presidente, nuk tërhiqem

Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko, tha sot se mbetet kandidate për presidente të vendit, dhe se nuk do të bëjë marrëveshje me kandidatët e tjerë, për ta tërhequr kanididaturën e

Afganistan: Tërhiqet një tjetër kandidat nga gara presidenciale

Kandidati i dytë për zgjedhjet presidenciale në Afganistan është tërhequr nga gara. Ish-ministri i mbrojtjes, Abdul Rahim Wardak nuk ka dhënë arsye për tërheqjen e tij. Wardak i cili konsiderohej

Nis gara për vendet e lira të punës në administratë

Departamenti i Administratës Publike ka filluar procedurat e rekrutimit në shërbimin civil. Pozicionet vakante në institucionet e linjës janë publikuar në faqen e internetit www.pad.gov.al. Në këtë faqe mund të

Vettel i pandalshëm, fiton në Amerikë dhe thyen rekordin e Schumacher

Të shikosh Sebastian Vettel teksa dominon nga fillimi në fund një garë të këtyre kohëve në Formula 1 është shndërruar vërtet në një bezdi totale. Ndryshon thjesht vendi apo ora

Formula 1, “lamtumirë”, Çmimi i Indisë dhe Koresë së Jugut

Formula 1 përshëndet Çmimin e Madh të Indisë. Gara e cila zhvillohet në cirkuitin “Buddh International” është lënë jashtë kalendarit për Botërorin 2014. Vendimi është zyrtarizuar nga padroni i F1-it,

Bulku: Gara për kreun e PD, transparente

Rajmonda Bulku, anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, njëherazi ish-deputete, mbron procesin zgjedhor për kreun e ri të PD-së duke e cilësuar atë tërësisht real dhe transparent. Nga kjo pikëpamje,

Gara në PD, ja procedurat ku dhe si do të votohet

Edhe pak ditë e ndajnë Partinë Demokratike nga votimi për kryetarin e saj të ri, atë që do të marrë vendin e Sali Berishës pas dorëheqjes së tij. Tashmë janë

Gara në PD, ja kush e menaxhon procesin e votimit

Sekretari i përgjithshëm i kryeministrit, Gjergj Lezhja, prej disa ditësh drejton komisionin e posaçëm zgjedhor që do të numërojë votat e 22 korrikut, garës për kreun e ri të Partisë

Nis sot zyrtarizimi i kandidaturave për kreun e PD-së

Pas hapjes së garës për kreun e ri të PD-së nga vetë lideri historik i kësaj partie Sali Berisha vetëm disa ditë më parë pritet që sot të nisë zyrtarizimi