Tag "gana"

Gana hap kufijtë me vendet e prekura nga Ebola

Gana ka pranuar të heq kufizimet e udhëtimeve të vendosura më parë me vendet e Afrikës Perëndimore për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit vdekjeprurës, Ebola. Më parë Organizata

Boateng: Më përzunë për motive politike

Kevin-Prince Boateng ka theksuar se u përzu nga grumbullimi i Ganës së bashku me Muntarin për motive politike dhe jo disiplinore siç është thënë. “Nuk jam zënë kurrë me Muntarin.

Gjermania dhe Gana ndajnë pikët

Përfaqësuesja e Gjermanisë nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 2:2 ndaj Ganës, në një nga ndeshjet më të mira të Botërorit të Brazilit. Ndeshja e Grupit

Gjermani-Ganë, sfida e katër vëllezërve

Kundër Gjermanisë në Fortaleza, kombëtarja e Ganës do të zbresë në fushë për të sfiduar çdo parashikim, si dhe për të mbajtur gjallë shpresat për avancimin në raundin tjetër të

Gjermanët e marrin seriozisht Ganën, Ronaldo gati për SHBA-në

Gjermania e nisi Botërorin me një ndeshje perfekte me Portugalinë, të cilin e mposhti me rezultatin e thellë 4-0. Pavarësisht paraqitjes mbresëlënëse, portieri Manuel Nojer këmbëngul se nuk duhet të

Botërori: SHBA mund Ganën 2-1

Shtetet e Bashkuara hapën fushatën e tyre në Kupën e Botës me një fitore emocionuese 2 me 1 ndaj Ganës në ndeshjen e Grupit G në qytetin verilindor brazilian të