Tag "galliani"

Galliani: Me 99% Balotelli mbetet te Milani

“Në merkato nuk mund të flasësh me 100% siguri, por me 99% Balotelli do të mbetet te Milani edhe sezonin e ri”, ka thënë Adriano Galliani. Por e njëjta deklaratë

Seedorf: Nuk dëshiroj postin e Gallianit

Në një kohë kur drejtuesit e Milanit mbeten në heshtje për sa i përket të ardhmes së tij, Clarence Seedorf nuk i mungon dëshira për të folur. Trajneri i kuqezinjve

Seedorf: Asnjë tension me Gallianin

Sfida përballë Fiorentinës është ndeshja e dytë së vërtetës për trajnerin e Milanit Clarence Seedorf pas ultimatumit që I është vendosur nga shoqëria, megjithatë përballja me vjollcët nuk përcjell aspak

Balotelli në Facebook: Galliani nuk mund të kritikohet

Faqja e Facebook është e njëjta, një profil i mbyllur prej nga ku herë të tjera Mario Balotelli ka dialoguar me miqtë e tij, një prezencë në Facebook që shfaqet

Milani ëndërron Cercin

Pas blerjeve të Essien, Honda dhe Rami merkatoja e Milanit për Janarin është cilësuar pothuajse e mbyllur. Megjithatë ëndrra e madhe e kuqezinjëve është sulmuesi i Torinos, Alessio Cerci. Pas

Galliani në Brazil, planifikon takim me Seedorf

25 Dhjetori mund të jetë dhe data e lindjes së Milanit të ri të fushës. Humbja në derbi dhe konfliktet në rangjet drejtuese mund të hidhen të gjitha pas shpine,

Galliani: Ibrahimoviç më telefonoi

Fërkimet me drejtuesit e shoqërisë që çuan Adriano Gallianit drejt kërcënimit për t’u larguar nga Milani, duket se e kanë afruar numrin 2 të shoqërisë me Zlatan Ibrahimovic, marrëdhëniet e

Berlusconi e Galliani 4 orë “kokë më kokë”

E ardhmja e Milanit mbetet pezull. E premtja më e gjatë e klubit kuqezi me paralajmërimin e Gallianit për dhënien e dorëheqjes për shkak të kontradiktave me Barbara Berluskonin u

Milani në krizë, Galliani drejt lamtumirës

Te Milani situata pas barazimit me Genoan dhe protestave të tifozëve rëndohet akoma më shumë. Seria negative e rezultateve duket se po shtyn Adriano Gallianin të largohet nga posti i

Galliani: Të mos dramatizohet situata

Zëvndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka kërkuar nga tifozët që të mos e bëjnë dramë një moskualifikim të mundshëm këtë sezon për garat evropiane. Barazimi i Milanit ndaj Genoas me

Përçahet klubi, ndihet erë ndryshimesh tek Milan

Rezultatet zhgënjyese të fillimit të sezonit kanë përçarë skuadrën e Milanit…të paktën drejtuesit e saj. Ka qenë vajza e presidentit Silvio Berlusconi, Barbara ajo që ka dhënë sinjalin e parë,

Galliani synon të blejë Kozak

Objektivi i ri për sulmin e Milanit quhet Libor Kozak. Sipas “Tuttosport”, Adriano Galliani i ka kërkuar presidentit të Lazios, Claudio Lotito sulmuesin çek, i cili është pranë largimit nga

Galliani i gëzohet formës së Milanit

Adriano Galliani ka treguar se është një drejtues i aftë dhe njohës i shkëlqyer i futbollit, por prej kohësh ai zotëron dhe një tjetër anë pozitive: shifrat. Administratori i deleguar