Tag "Galiani"

Përfundon epoka Galliani, Fassone drejuesi i ri i Milanit

Epoka Berlusconi ka përfunduar te Milani dhe bashkë me të edhe epoka Galliani. Drejtuesit e rinj kinezë kanë vendosur që të emërojnë Administrator të Deleguar Ish-CEO-n e Interit, Marco Fassone.

Gaiani: Palët të bashkëpunojnë, nga kjo varet statusi

Qeveria dhe opozita të gjejnë frymën e bashkëpunimit, pasi marrja e statusit kandidat varet nga kjo çështje. Kështu ka deklaruar Massimo Gaiani, Ambasadori italian në vendin tonë. “Raporti i Komisionit

Galiani gati të largohet nga Milani

Është thuajse e mbyllur. Adriano Galliani gjithmonë e më pranë largimit. Plagët te klubi kuqezi nuk janë shëruar, përkundrazi janë hapur edhe më shumë. Fitorja në Glasgow kundër Celtic nuk

Galiani: Tevez nuk do të më tradhëtojë

Administratori i deleguar, Adriano Galiani, mendon se Karlos Tevez do të zgjedhë Milanin para Juventusit. Sulmuesi argjentinas do të largohet nga Manchester City dhe për drejtuesin e klubit italian, zgjedhja

Galiani: Baloteli të gjobitet për fanellën e hequr

Mario Balotelli vazhdon të shënojë gola, duke qenë vendimtar për fatet e Milanit, por nga ana tjetër marrëdhëniet e tij me gjyqtarët vazhdojnë të mbeten të tensionuara. Këtë e tregojnë

Galiani “voton” Sedorfin për trajner te Milani

Adriano Galiani ka qenë shumë i hapur për të folur për zërat e merkatos që janë duke qarkulluar këto javë për Milanin, sidomos përsa i përket të ardhmes së Masimiliano

Galiani: Ibra nuk do të kthehet te Milani

Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, ka sugjeruar se më parë do të ishte i prirur të kthente në skuadër Tiago Silvan sesa Zlatan Ibrahimoviç, duke u dhënë fund

Galiani: Shpresojmë që Mesi të mos shënojëGaliani: Shpresojmë që Mesi të mos shënojë

Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, si gjithnjë nuk mungon të lëshojë batuta në prag të sfidave të rëndësishme të skuadrës së tij. Sot kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen