Tag "galeria"

Shembet galeria, vdesin dy minatorë në Peshkopi

Një aksident i ndodhur në galerinë e kromit në minierën e Selishtës në Peshkopi ka lënë të rëndë plagosur dy persona, të cilët më pas kanë ndërruar jetë si pasojë

Bulqizë, shembet galeria e minierës, plagoset rëndë 47 -vjeçari

Një minator ka betur i plagosur teksa galeria ku punonte është shembur. Ngjarja u regjistrua në orët e pasdites në nivelin e 14-të të minierës së Bulqizës, ndërsa është plagosur

Kur kombet flasin një gjuhë…

Përgatiti: Entela Bineri Arti, midis të tjerash, ka aftësinë t’i bashkojë kombet dhe përpiqet të vendosë në një ritëm hapat e tyre të zhvillimit duke nxitur pikëvështrime të tjera dhe

Vjedhja e pikturave, kërkohet burg

Ka vijuar në Gjykatën e Faktit të Korçës, gjyqi për të akuzuarin Vladimir Topi nën akuzën e shpërdorimit të detyrës për çështjen e bujshme, të vjedhjes së 64 pikturave në