Tag "galdini"

Galdini: Vetëm Kryengritja kundër Shqipërisë së kanabisit mund t’i shpëtojë zgjedhjet e lira

Kryetari i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini, ka bërë një deklarate për shtyp ku shpreh shqetësimin e madh te tij dhe te LDE, për atë

Galdini: LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë shpall Programin Praprak.

Ditën e sotme është mbledhur Asamblea Kombëtare e LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë, në ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar. Kryetari i LDE Arian Galdini ka thene ne

4th of July dhe celula antiamerikane në Shqipëri!/ Nga Arian Galdini

Ishte viti 1989 kur regjizori i madh amerikan Oliver Stone bëri filmin ‘Lindur në 4 korrik’, qe do të trondiste botën e njëkohësisht do të fitonte edhe 2 çmime Oscar.

Shqipëria duhet t’i zgjedhë e lirë dhe sa më shpejt ata që do të votojnë Reformën në Drejtësi/ Nga Arian Galdini

Ngurtësia e Kryeministrit Edi Rama për ti dhënë konsensus Opozitës, për miratimin e Reformës në Drejtësi, sot u zhvesh plotësisht dhe u kthye në qëndrim zyrtar. Deklarimi i sotëm i

Europiani ynë apo ne Europianët?/ Nga Arian Galdini

Vijne dite te tilla kur nje dron, nje gol, nje ndeshje futbolli, nje fitore, fashisin gjithcka reale qe ka ndodhur nder shekuj, e na veshin te gjitheve uniformen kuqezi, na

Fëmija si krehje flokësh!/ Nga Arian Galdini

Ajo furi duarsh te rritura qe godisnin 3 vjecarin e pambrojtur qe dridhej si zogth, jane pamja me perfaqesuese e perditesise dhe historise sone si vend e shoqeri. Ata, te

Galdini: Jam me Majkon, por duhet edhe Reforma dhe zgjedhje të parakohshme

Kreu i LDE-së, tashmë aleat me Partinë Demokratike, Arjan Galdini, ka komentuar në rrjetin e tij social, deklaratën e deputetit të PS-së Pandeli Majko ku u shpreh për zgjedhjet e

Kryeministri Antireformë!/ Nga Arian Galdini

Tony Hall njihet ne SHBA si nje nder personalitetet me te nderuara politike te Kongresit Amerikan por edhe te Departamentit te Shtetit. Madje ai eshte propozuar disa here edhe per

Galdini: Kryeministri Kalama nuk bën dot Reformë në Drejtësi

Ne nje nterviste per nje te perditshme shqiptare, Kryetari i LDE Arizn Galdini, i cili eshte edhe aleati me i ri i Lulzkm Bashes dhe PD, ndersa pyetet per qendrimin

Galdini: Takimi Rama-Basha si konfirmim i 1 prillit për Ramën dhe Metën dhe opozitarimit si mision për Bashën

Në një postim në facebook aleati më i ri i Lulzim Bashës, kryetari i LDE Arian Galdini, shpreh mbështetjen e tij për pozicionin e PD-së dhe opozitës pas përmbylljes së

Mafiozi Arian Galdini (Saliaj). Pse u zbulua sot? Nga Armir SHKURTI

Lexoj sot se Arian Galdini qenkësh trafikant droge! Kur? Dje? Para një muaji, një viti? Jooo! Arian Galdini qenkësh kapur me drogë para 20 vjetësh. Dhe ka ndryshuar edhe mbiemrin:

Edhe njëherë për mediat që janë bërë lajmëse të marrëzirave/ Nga Arian Galdini

Sot disa ndër ju kanë përdorur si burim informacioni një Portal të quajtur Zathur. net për të publikuar, e madje edhe komentuar mbi një lajm qesharak në të cilin unë

Arrestimi, hashashi dhe media

Deklarate per Shtyp Te dashur miq dhe anetare dhe mbeshtetes te LDE, te dashur gazetare, drejtues mediash dhe portalesh, Dita e pare e Koalicionit qe LDE beri me Partine Demokratike,

LDE i bashkohet Koalicionit me PD-në!

Ditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike u zhvillua takimi zyrtar mes kryetarit të PD Lulzim Basha dhe Kryetarit të LDE Arian Galdini, së bashku me delegacionet respektive. Ky

Galdini: Pa zgjedhjet të lira dhe të ndershme, Reforma në Drejtësi mbetet letër bakalli

Ne mbledhjen e Kryesise se LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, diten e sotme u raportua nga Kryetari i LDE Arian Galdini mbi rezultatet e vizites zyrtare qe

Kryetari i LDE, Galdini takohet në Prishtinë me krerët e LDK dhe NISMA

Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini vijon vizitën e tij zyrtare ne Prishtine. Ditën e sotme ai është pritur ne Selinë Qendrore te LDK

Kryetari i LDE Arian Galdini takohet në Prishtinë me Ramush Haradinaj

Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini ka nisur diten e sotme nje vizite zyrtare ne Prishtine. Ai eshte pritur ne takim ne Seline Qendrore

Balilin na e plasen turinjve ndërkombëtarët. Sfida jonë janë Balilet në Kuvend e Parti/ Nga Arian Galdini

Komunkimi dhe negociatat me Parti te tjera per bashkepunime apo Koalicion, jane ne vijimesine e tyre intensive. LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, nuk mund te vallezoje e

Galdini: Erion Veliaj si Shukriu. Sa më poshte e ul nivelin, aq me i grisur del

Ne nje takim me banore te Njesise Administrative Nr 8, Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini shpjegoi per aktivistet dhe simpatizantet e kesaj Partie,

Edi Rama nuk sheh më nga Perendimi. Koncensionet po i kthen në Kinëcensione/ Nga Arian Galdini

Fillimisht Kryeministri Edi Rama zbuloi tokën e re të 3 P (Partneriteti Publik Privat) të famshme, të cilat ndonëse suksesin e tyre si mekanizma e zgjidhje ekonomike zhvillimore e kanë

Galdini: Erion Veliaj si Komisar i Popullit në protestë shtetërore kundër drejtësisë

“Erion Veliaj gënjen dhe spekulon kur thotë se ai është protestuesi i parë kundër 17 katëshit poshtë digës së Liqenit Artificial”. Kështu shprehet Arian Galdini, kryetari i LDE-së. Galdini, në

Rilindja Urbane e Edi Ramës si Projekti Shkup 2014 i Gruevskit/ Nga Arian Galdini

“Qeveria Rama pasi ka zaptuar çdo copëz pushteti publik e financiar, e ndërsa po bën gjithçka mundet për të poshtëruar apo asgjësuar të gjitha pushtetet që nuk zapton dot, ka

Galdini takon në Shkup Liderin e opozitës Maqedonase Zoran Zaev

Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini u prit ne Seline e LSDM ne Shkup, ne nje takim zyrtar nga Lideri i Opozites se Maqedonise

Arian Galdni dhe Ali Ahmeti thirrje për një zgjidhje bashkë me shqiptarët të krizës në Maqedoni

Kryetari i LDE Arian Galdini u prit ne Tetove ne seline e BDI nga Kryetari i Partise me te madhe te shqiptareve te Maqedonise Ali Ahmeti. Takimi ishte shume miqesor

Zgjedhjet në Serbi si tregues krize/ Nga Arian Galdini

Rikthimi i Sheshelit ne Parlamentin e Serbise eshte ndoshta ana me e shemtuar e medaljes qe paraqet rikonfirmimi i Vucicit si Kryeminister me nje rezultat triumfalist. Dacici bie, Tadici asgjesohet.

Galdini fton PD dhe Partitë e vogla për një memorandum për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini ka bere thirrje sot qe emergjence kombetare, demokratike dhe zhvillimore ne Shqiperi te konsiderohen zgjedhjet e lira, te

Shtëpia e Bardhë nuk është lartësia për të shkelur me këmbë shoqërinë tende/ Nga Arian Galdini

Sapo kemi kaluar javen e rendesishme kur Shqiperia rikonfirmoi miqesine e saj strategjike, prioritare dhe me te rendesishmen, ate me SHBA, nepermjet vizites se Kryemimistrit Edi Rama ne Washington. Edi

Arian Galdini: Kërcënimi ndaj Prof Mynyr Koni si gongu i fundit para rënies së demokracisë

Prof. Mynyr Koni sapo ka konfirmuar se ai eshte kercenuar qe te terhiqet nga gara e tij per Rektor i Universitetit te Tiranes. Nese ky rrefim, denoncim dhe lajm eshte

Triumfon Guri & Galdini: Çojnë Veliajn në gjyq

Nisma Guri-Galdini, e cila po kundërshton ndërtimet tek zona e Liqenit ka mbledhur të gjitha dokumentat ligjore që tregojnë shkeljet e bashkisë së Tiranës në lidhje me betonizimin e Parkut.

Vizita e Ramës në SHBA si cënim i marredhenjeve Shqipëri-SHBA/ Nga Arjan Galdini

“Kryeministri Edi Rama ka nisur sot nje udhetim disaditor ne SHBA. – shprehet per mediat Kryetari i LDE Arian Galdini.- Vizita te tilla shtetaresh duhet te ishin si tregues kulminante