Tag "galatasaray"

Galatasaray rrezikon pezullimin nga UEFA

Galatasaray i shtohet listës së klubeve që rrezikojnë sanksione të rënda nga ana e UEFA-s pasi nuk kanë arritur të respektojnë normat e Fair Play Financiar. Bëhet fjalë për turqit

Galatasaray hidhet në sulm për Milot Rashicën

Paraqitjet e mira të Milot Rashicës me Vitessen kanë rënë në sytë e gjigantëve europian ku thuhet se nuk kanë munguar edhe ofertat për të. Sipas “GazetaOlle”, ai kërkohet nga

Xhemaili në Galatasaray

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, nuk shkon tek Milan por në ekipin e mirënjohur Galatasaray nga Stambolli, raporton tabloidi zviceran, Blick. Xhemaili së fundi luajti për Napolin dhe tashmë firmosi për

El Shaarawy preferohet nga Arsenal dhe Galatasaray

Pavarësisht një viti për t’u harruar si 2013, sulmuesi i Milanit, El Shaarawy pëlqehet nga shumë skuadra europiane. Sipas “Calciomercato.com”, Arsenali dhe Galatasaray insistojnë për të marrë Faraonin, me turqit

Arbitri Proença, vazhdon lojën mes Galatasaray-t dhe Juventus-it

Arbitri Pedro Proença vazhdon lojën e ndaluar dje mes Galatasaray-t dhe Juventus-it për shkak të reshjeve të dëborës në Stamboll, por edhe aktualisht reshjet vazhdojnë. Pavarësisht se fusha është pastruar

Galatasaray ,250 mijë euro për kokë nëse del e dyta në grup

Presidenti i Galatasaray, Unal Aysal premoi nga 250 mijë euro për kokë, futbollistë dhe staf teknik, nëse skuadra në fund të ndeshjeve të fazës në grupe do të siguronte vendin

Trazirat në derbi, Galatasaray merr fitoren në tavolinë

Galatasaray fiton në tavolinë derbin me Besiktasin me rezultatin 3-0. Ky është vendimi i Komisionit të Disiplinës së Federatës turke, pas ndërprerjes së sfidës së 22 shtatorit mes dy ekipeve

Drogba: Nuk iki nga Turqia prej racizmit

Sulmuesi i Galatasarayit, Didier Drogba, insistoi se episodet e fundit të racizmit nuk do ta detyrojnë atë të largohet nga Turqia. Ish-lojtari i Çelsit, i cili ishte i ftuar në

Xhon Terri në fokusin e Gallatasarajit

Gallatasaraji po mundohet të përfitojë nga pasiguria në të ardhmen e Xhon Territ te Çelsi, për t’i ofruar këtij të fundit një kontratë trevjeçare me vlerë 200 mijë paund në

Mourinho: E ardhmja s’varet nga Champions

Jose Mourinho shtyn drejt gjysmëfinaleve Realin e tij që me Galatasaray-in duelin e rinis nga fitorja 3-0 e sfidës së parë. “Shpresoj që të mos ketë besim të ekzagjeruar te