Tag "gaiani"

Ambasadori Gaiani: Godisni pasuritë e personave të përfshirë në krim të organizuar

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Massimo Gaiani këshillon që për të luftuar krimin duhen goditur pasuritë e personave të përfshirë në krim të organizuar. “Korrupsioni dhe krimi i organizuar janë

Promovimi i vullnetarizmit/ Klosi-Gaiani: Të integrojmë shtresat e rrezikuara

Promovimi i vullnetarizmit, ishte në fokus të takimit të organizuar në institucionin e shtëpisë së fëmijës 3 – 6 vjeç në Shkodër, ku morën pjesë edhe Ministri i Mirëqenies Sociale

Ambasadori Gaiani: Ndërkombëtarët të vëmëndshëm për zgjedhjet

Ndërkombëtarët, më shumë se kurrë i kanë kthyer sytë dhe veshët në drejtim të politikës shqiptare në lidhje me zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. Ambasadori i Italisë Massimo Gaiani komenton

Detet, Gaiani: Strategji për më shumë fonde nga BE për Shqipërinë

U prezantua ditën e sotme në Tiranë, Strategjia Europiane për detin Adriatik dhe Jon, organizuar nga Rajoni i Molisës në Itali. Në aktivitet të pranishëm ishin ambasadori Italian Masimo Gaiani,

Gaiani: Italia do të mbështesë integrimin e Shqipërisë në BE

Ambasadori italian Massimo Gaiani ka diskutuar rreth punës së kryer gjatë presidencës së BE-së nga Italia dhe ndikimin në Ballkan. Bashkimi Europian por edhe me gjerë, rajoni Adriatiko-Jonian konsiderohet shumë

Arrestimi i Fullanit, ambasadori Gaiani: Të presim vendimin e Gjykatës

Ambasadori italian, Massimo Gaiani duke dhënë për herë të parë qëndrimin e në lidhje me arrestimin e ish-Guvernatorit Ardian Fullani, deklaroi se duhet të lihet që gjykata të bëjë punën

Gaiani, Italia: Zgjerimi i BE-së prioriteti i ynë

Ambasadori i Italisë Massimo Gaiani nënvizoi se prioritet strategjik i Presidencës së Italisë është zgjerimi i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, pjesë e së cilës është Shqipëria. Duke vlerësuar

Gaiani: Shqipëria e meriton statusin kandidat

Ambasadori i Italisë në Shqipëri është shprehur se vendi ynë e meriton statusin e vendit kandidat në Bashkimin Europian. “Jemi në muajin kur do të merret vendimi për statusin. Italia

Gjermeni-Gaiani, diskutohet forcimi i bashkëpunimit në fushën e turizmit

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni zhvilloi një takim me Ambasadorin Italian në vendin tonë Massimo Gaiani. Në të u diskutuan mundësitë për bashkëpunim përmes zbatimit të projekteve

Gaiani në Lezhë, takohet me kryebashkiakun Viktor Tushaj

Ambasadori italian ne Shqiperi, Massimo Gaiani , ka qene i pranishem ne qytetin e Lezhes ku eshte pritur nga numri nje i saj Viktor Tushaj. Gjate takimit eshtë diskutuar per

Topalli takon ambasadorin e Italisë, z.Massimo Gaiani

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim ambasadorin e Italisë, z.Massimo Gaiani. Duke falënderuar ambasadorin për bashkëpunimin e shkëlqyer mes dy vendeve, Kryetarja e Kuvendit tha se Italia

Meta pret ambasadorin italian Massimo Gaiani

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta priti sot ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Massimo Gaiani. Ambasadori Gaiani e uroi Metën në emër të qeverisë italiane për rezultatin e