Tag "gabuar"

Ja pse i keni larë dhëmbët në mënyrë të gabuar (Video)

Larja e dhëmbëve duket e thjeshtë, sepse fundja e kemi bërë çdo ditë gjithë jetën. Por ja që shkencëtarët na thonë se, e paskemi bërë gabim gjithë jetën. Nëse i

Shenjat që jeni duke praktikuar pozicionin e gabuar

Ndonëse është shumë mirë të eksperimentoni dhe të devijoni nga rutina e përditshme, ndonjë pozicion seksual i caktuar thjesht nuk bën për ju. Mos e ‘prishni’ eksperiencën tuaj seksuale kështu!

Ja si ta kuptoni kur jeni lidhur me personin e gabuar

Në bazë të një studimi është zbuluar një mënyrë se si ta kuptoni kur jeni në një lidhje me përsonin e gabuar për ju. 1. Sa shumë e doni njëri-tjetrin?

Azilkërkuesit, Gjebrea: Mos merrni hapa të gabuar

Ministria e Brendshme vijon me apelin ndaj qytetarëve, për mosekzistrencën e një mënyre për të fituar azil në Gjermani. Zëvendësministrja e Brendshme, Elona Gjebrea, zhvilloi sot një vizitë në pikën

Policia i vendos gjobë 3-vjeçarit

Një 3-vjeçar nga Kanadaja kishte dalë për një shëtitje me “motoçikletën” e tij, por ai u përball me frikën më të madhe të drejtuesve, gjobën e policisë. Declan Tramley nuk

Rama, si gjithmonë në drejtimin e gabuar, nga Leonard Olli

Edhe pse fushata për zgjedhjet vendore nuk ka filluar zyrtarisht, përcaktimi i kandidatëve ka qene arsye e mjaftueshme që partitë politike dhe liderit e tyre të fillojnë nga puna në

Basha: Shqipëria ecën në drejtimin e gabuar, Kryeministri tallet me shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në Pogradec z.Eduart Kapri, Devoll z.Bledion Nallbani, Pustec z.Mihallaq Apostollosfki dhe në Maliq z.Xhevdet Belishta. Zoti Basha e ka

Barcelona ka gabuar me blerjen e Neymar

9 milionë euro është gafa e Barcelonës që ka bërë ndaj organeve tatimore me blerjen e brazilianit Neymar, një process ky që përbën evasion fiskal. Burime hetimore bëjnë të ditur

Merr mjekim të gabuar, 20-vjeçarja shtatzënë rrezikon jetën e fëmijës

Terapia e gabuar ndaj një pacienteje 20- vjeçare, mund të kishte qenë fatale për fatin e fëmijës së parë që ajo mban në bark. Skandali u shënua në Spitalin Rajonal

Michael Schumacher është çuar në spitalin e gabuar

Ky është se fundmi opinioni i Gary Hartstein, ish mjek pranë stafit te shërbimit shëndetësor ne Formula 1. Sipas tij, ne vend qe Schumacher te dërgohej me helikopter ne Grenoble