Tag "gabime"

Studimi: Mjekët vrasësit e tretë më të mëdhenj në botë

Njerëzit u befasuan kur një studim i ri njoftoi se një numër i madh njerëzish vdesin për shkak të gabimeve të bëra nga mjekët apo infermierët. Studimi tregon se gabimet

3 gabimet e mëdha që bëjmë me dietat

Është verë dhe për shumë prej nesh kjo është periudha që “vrapojmë” që të bëjmë një dietë në shumë raste dhe ekstreme, që të kemi një turp më të bukur

Këto janë gabimet më të mëdha që i bëni gjatë dushit

Dushi duket si diçka normale i cili bëhet çdo ditë dhe është diçka që nuk mund ta bësh gabim, apo jo? Epo, gabim! Ju mund të jeni duke bërë gjëra

Dy gabimet që bëni kur aplikoni për punë

Asistent menaxherja e “Business Insider”, për gazetën britanike “The Independent” zbulon dy gabimet më të zakonshme që bëjnë personat, që aplikojnë për punë. 1. Mos përfshirja e letër motivimit, kur

De Biazi flet pas ndeshjes me Austrinë: Pësuam gola nga gabimet, mund të kishim barazuar

Trajneri i kombëares Shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka folur para mediave austriake pas miqësores së sotme dhe nuk e ka fshehur aspak zhgënjimin për dy golat e pësuar

Ndocaj, kryeministri i ardhshëm. Ç’ndryshoi mbrëmë tek kaubojsi?

Dilemë e madhe për atë çka ka ndodhur realisht në stafin e kandidatit për kryetar të PS: ka mbërritur ndonjë gjuhëtar apo kanë filluar t’i vijnë gati tekstet që duhet

Tre gabime që i bëjmë në tualet pa e kuptuar

Ndoshta nuk jeni të vetëdijshëm për gabimet që i bëni kur shkoni në tualet. Ajo janë aq të dëmshme sa mund të shkaktojnë infeksion dhe acarim. Për t’i paradaluar, zbuloni

Mesoni se cila janë gabimet që ju shëndoshin dhe rrisin stresin

Nuk arrini të dobësoheni? Vëzhgoni çdo ditë sjelljen tuaj ndaj ushqimit dhe gjeni gabimet. Ja se si mund t’ia dilni të gëzoni një mirëqenie fizike dhe psikologjike. Kultura dhe ndërgjegjja

Njihuni me 4 gabimet që bëjmë dhe na dëmtojnë rëndë lëkurën

Duke u përpjekur të bëni më të mirën për lëkurën, ndoshta jeni duke bërë disa gabime fatale. Me siguri blini të gjitha produktet më të mira dhe i përdorni ato

Këto janë 10 gabimet që ju bëni me makinën tuaj

Shkakëtarët e problemeve të makinës tuaj ndoh shpesh të jeni vetë ju. Motori dhe transmisioni nuk janë aq të forta sa ne mendojmë. Ato kanë nevojë të trajtohen me kujdes

De Biazi pas humbjes: Të fitosh nuk duhet vetëm zemër, por edhe tru

Trajneri i Shqipërisë, Giani de Biasi është shfaqur i mërzitur dhe i indinjuar pak për humbjen në minutat e fundit të ndeshjes. Sipas tij, nga këto gabime duhet të mësojmë

Sabit Brokaj shpërthen në kritika kundër qeverisjes së Ramës

Dy vjet pas ardhjes në pushtet të qeverisjes së majtë, një nga figurat kryesore të së majtës, Sabit Brokaj, shpërthen në kritika ndaj qeverisjes së Edi Ramës. Ai thotë për

Spaho: Ka nisur analiza, do të nxjerrim gabimet që çuan ne humbje

Partia Demokratike premton analizë të humbjes së thellë të 21 qershorit, por pa “koka turku”. PD-ja ka nisur tashmë analizën në bazë për humbjen e zgjedhjeve vendore, kur pritet të

Injoranca nuk njeh kufij…(foto)

Ne rrjetet sociale po qarkullojnë se fundi dy foto me emrin e Kostandin Kristoforidhit por te shkruara ne dy mënyra te ndryshme. Fatkeqësisht ne te dyja rastet emri i studiuesit

Që të fitoni një vend pune, ja 10 gabimet e pafalshme në një CV

Punëdhënësit shpenzojnë një mesatare prej vetëm 8,8 sekonda për shqyrtimin e çdo CV-je (Curriculum vitae) që ata marrin nga punëkërkuesit, thuhet një studim të ri të bërë në Britaninë e

Pranon Mazzarri: Bëra gabime në zgjedhje

Trajneri i Interit, Walter Mazzarri, ka pranuar se ka bërë gabime në përzgjedhjen e skuadrës në humbjen prej 1-4 nga Cagliari. Nerazzurrët u turpëruan para tifozëve të vet, ndërsa strategu

Gabimet që duhet të shmangni kur jeni në dietë

Femrat janë ato të cilat i bëjnë shumë dëm shëndetit të tyre duke ndjekur dieta jo të përshtatshme për të humbur sa më shumë kile në një kohë sa më

Suarez: Kam mësuar nga gabimet e së shkuarës

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez është shprehur se është pjekur dhe se është i vendosur ti harrojë veprimet e këqija që ka bërë në të kaluarën, duke synuar që ta

Berlusconi: Nuk dua gabime në Champions League

Besim i pakushtëzuar nuk do të thotë që justifikon gabimet. Kështu mendon Silvio Berlusconi. Presidenti i Milanit përkëdhel njeriun e tij, Clarence Seedorf, kaq të dashur dhe të kërkuar, por

Venizelos: Partnerët, gabime kolosale për programin grek

Në përballimin e krizës greke “pati gabime kolosale, me një kosto shumë të madhe sociale dhe politike”, nënvijëzoi numri dy i qeverisë greke, Evangelos Venizelos, duke folur në një veprimtari

10 gabime që duhet të shmangni gjatë përgatitjes së darkës së Vitit të Ri

Përgatitja e darkës tradicionale të Vitit të Ri është një provë e vërtetë për çdo amvisë. Edhe ato që janë më ekspertet ndodh të kryejnë veprimet, ose më mirë të

Gabimet që nuk duhet të bëni kur hani në zyrë

Kush ha në zyrë, vendin që punon rrezikon të ushqehet në mënyrë të çregullt. Ja disa këshilla për të ndjekur një dietë të shëndetshme në zyrë. Sjelljet e gabuara –

Mourinho: Bëj gabime në përzgjedhjen e formacionit

Traineri i Chelsea, Jose Mourinho, ka pranuar se zgjedhjet e tij kanë qenë dhe do të vazhdojnë të jenë të padrejta deri në fund të sezonit. Mourinho është vënë në