Tag "G*"

G7 mblidhet në Bruksel pas paralajmërimit për Putinin

Liderët e shtatë vendeve më të fuqishme ekonomike në botë po mblidhen në Bruksel në ditën e dytë dhe të fundit të samitit që deri më tash është dominuar nga

G8 dënon aktivitetin bërthamor të Koresë

Ministrat e Jashtëm të grupit të vendeve më të zhvilluara, G8, kanë dënuar fuqishëm aktivitetin bërthamor të Koresë së Veriut. Në deklaratën e përbashkët, të lëshuar në Londër, ministrat i