Tag "fytyren"

Amber Heard, gruaja me fytyrën më të bukur në botë

Sipas rezultateve të fundit shkencore, rezulton se gruaja në largim e Johnny Depp, është gruaja me fytyrën më të bukur në botë. Ajo është fytyra e Amber Heard, e cila

E frikshme, ja si ishte Xhesika Ndoj përpara operacioneve plastike (Foto)

Askush nuk mund t’a besoj dot se çfarë ndryshimi kanë bër operacionet plastike në fytyrën e Xhesika Ndojit. Në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të këngëtares, tashmë seksi dhe

Greku i çmendur për Rita Orën. Shikoni se ku e ka bërë tatuazhin e saj (Foto)

Sigurisht që Rita Ora ka shumë fansa në botë, por ky djalë nga Greqia ka arrituar deri në pikat ekstreme. Ai ka vendosur që të bëj një tatuazh në dorën

Këto duhet të dinë 26 ­vjeçarët për lëkurën e tyre

Shkenca thotë se 30 është mosha kur lëkura fillon të thahet, vijat fillojnë të formohen rreth syve dhe gojës, gjithashtu kolagjeni dhe elastin dobësohen. Për “health.com” Rachel Nazarian, dermatologe në

Çfarë i ndodh fytyrës nëse e lani me uthull molle

Uthulla e molles është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjithnjë e më popullor, për shkak të rezultateve pozitive

Këto janë pasojat që lë duhani në fytyrën tuaj (Video)

Edhe pse duhani njihet për efektet e saj negative përsëri numri i duhanëpirësve në botë është shumë i lartë. Përveç se dëmton organet e brendshme të njeriut, lë pasoja afatgjatë

Kamomili, ilaçi perfekt për fytyrën

Kamomili nuk është vetëm një ilaç që ne e përdorim vetëm kur jemi të sëmurë, por atë mund ta përdorim mjaft mirë edhe në fytyrë. Për të pasur një lëkurë

Edhe femrat duhet të rruajnë fytyrën

Ka femra që kanë qime të ashpra dhe që kanë nevojë të rruhen. Megjithatë britanikja Angela Garvin nuk është prej tyre.Ajo zgjohet rregullisht në mëngjes herët pasi punon në një

Pasta e dhëmbëve magjike për fytyrën

Kërkuesit kanë vënë re se pasta e dhëmbëve nuk na shërben vetëm për higjienën e gojës, por gjen përdorim të gjerë edhe në shumë fusha të tjera. Pasta e dhëmbëve

Garfi, macja persiane me fytyrën më të ngrysur që keni parë ndonjëherë

Kjo është Garfi, një mace persiane që jeton në Turqi me fotografin e saj personal Hulya Ozkok. Nëse keni menduar se macja juaj dukej e mërzitur nga çdo gjë, Garfi

Portrete Historike me fytyrën e Z. Bean

Karikaturisti dhe illustratori Rodney Pike ka një portofol të gjerë të karikaturave të famshëm, por kjo galeri është e pazëvëndësueshme. Fytyra e animuar e z.Bean në portrete historike me të

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Kim Kardashian?

Ylli televiziv Kim Kardashian më parë ka mohuar në mënyrë absolute të ketë bërë ndonjë ndërhyje kirurgjikale në fytyrën e saj. Ajo ka pohuar vetëm se ka tentuar të përdorë

Zgjidhni faktorin e duhur mbrojtës për fytyrën tuaj

Për të zgjedhur faktorin e duhur mbrojtës ju duhet të zgjidhni katër mënyra për të arritur qëllimin. Ja disa këshilla të vlefshme që ju duhet ti zbatoni në mënyrë të