Tag "fytit popullore"

Këto janë kurat për të shëruar sëmundjet e gojës dhe fytit

Për sëmundjet e gojës dhe fytit rekomandohet një kurë e thjeshtë popullore: Përbërësit: 8-12 gr grimca hudhre përzihen me gjysmë lugë kafeje me kripë dhe zhyten në 200 ml raki