Tag "fyen"

Fyen presidentin amerikan, Obama anulon takimin me Duterte

Presidenti amerikan Barack Obama ka anuluar një takim me presidentin e Filipineve, Rodrigo Duterte, pasi më herët kishte përdorur fjalë fyese ndaj tij. Deklarata e Duterte erdhi pasi presidenti Obama

Plas sherri. Noizy fyen rëndë Babastars në Prishtinë

Reperi shqiptar, Noizy, ka mbajtur një koncert së fundmi, prej ku ka fyer reperët e Babastars. Në koncertin e fundit të mbajtur në Prishtinë të organizuar nga Ipko hej, Noizy

Poeti turk fyen shqiptarët: Të p… andej nga kanë ardhur! (Video)

Ismet Ozel, një prej poetëve më të njohur modernë turq, ka lëshuar një deklaratë fyese ndaj shqiptarëve që jetojnë në Turqi. Në një video të publikuar së fundi në portalet

De Rosi fyen Mandzukic-in: “Mbylle gojën cigan m…” (Video)

Daniele De Rossi njihet për temperamentin e egër që ka dhe këtë e vërtetojë më së miri edhe dje, ku pati një debat me Mandzukic gjatë sfidës së fituar 1-0

Trajneri i Danimarkës fyen shqiptarët

Nxehet sfida ‘finale’ për vendin e dytë në grupin ‘I’ Danimarkë-Shqipëri, pasi trajneri i nordikëve ka ofenduar kundërshtarët. Morten Olsen me apo pa qëllim, gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes

“Kryeministri po fyen katolikët e veriut”

Këshilltari për mediat në Partinë Demokratike Edi Lesi ka reaguar për fjalimin e mbajtur sot nga Edi Rama në Lezhë. ASHE prezantoi sot Viktor Tushën dhe fjalën e mori edhe

Arrestohen 100 tifozë ukrainas, fyen Putinin

Policia në Bjellorusi ka arrestuar rreth 100 tifozët ukrainas të futbollit, të cilët në një ndeshje kombëtare kanë kënduar vargje vulgare për Presidentin rus, Vladimir Putin. Edhe rreth 30 tifozë

Fyen Berishën në “Facebook”, shkarkohet diplomati kosovar

I dërguari me punë në Ambasadën e Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti është thërritur në Prishtinë pas deklaratës ofenduese në rrjetin social “Facebook” në drejtim të ish-Kryeministrit shqiptar

PD: Veliaj vuan nga sindromi i vitit zero, fyen mjekët

Partia Demokratike denoncon qëndrimet qesharake dhe fyese të Ministrit ndaj punës së okulistëve. Ministri Shpëtimtar Veliaj, doli fiasko në misionin e fundit të bamirësisë, duke bërë një akt, dhe një

Skandali i përgjimit, diplomatja amerikane fyen BE-në

Diplomacia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është përfshirë sërish në një skandal përgjimi pas publikimit të një videoje e cila paraqet një bisedë telefonike të regjistruar midis asistent sekretares

MASH: Rama fyen nxënësit dhe mësuesit

Deklaratat e kryesocialistit Rama se 57 për qind e nxënësve nuk kuptojnë se çfarë lexojnë, kanë sjellë reagimin e Ministrisë së Arsimit. Sipas saj, kreu i selisë rozë, pasi ka