Tag "futet"

Futet në kopshtin zoologjik, e shqyejnë luanët (Video)

Një person lakuriq është hedhur në një kopsht zoologjik të mbyllur. Personi ka pësuar keq pasi që dy luan e kanë ‘shqyer’ atë për ushqim, ngjarja ka ndodhur në Kili.

Tenton të hyjë me thikë në rezidencën qeveritare, plagos policin

Një 48-vjeçar nga Pogradeci është arrestuar pasi ka tentuar të hyjë në ambientet e rezidencës qeveritare në lagjen nr. 1 të qytetit me një thikë në dorë. Burime policore bëjnë

Koço nuk do t’ia dijë për rregulla dhe ligje. Futet pa biletë në teatër (Video)

Komisari i jugut duket se nuk pyet shumë për rregulla dhe ligje. Këtë e tregon edhe veprimi i tij i fundit i cili futet në teatrin “Petro Marko” në Vlorë

Dasma shqiptare, nusja futet me makinë brenda në lokal (Foto)

Dasmat shqiptare në vitet e fundit po karakterizohen nga risi të ndryshme. Më e fundit dhe më e habitshmja është kur nusja futet në lokal bashkë me makinën. Kjo makinë

“Indipendent”: Në Evropë po futet kultura kulinare e Ballkanit

E përditshmja britanike “Indipendent” në seksionin e vet që mbulon ushqimin ka vlerësuar se në Evropë është duke u futur kultura kulinare e Ballkanit, duke vënë theks të veçantë në

Një person tenton të futet me forcë në Kryeministri, ndalohet nga Garda

Një person tentoi sot të futet me forcë në godinën e kryeministrisë, garda mundëson ndalimin e tij. Emri i personit është Arjan Goga por ende nuk dihen motivet të cilat

Autokolona ushtarake ruse futet në Krime

Një autokolonë me automjete të ushtrisë ruse u fut në një bazë afër Simferopolit, kryeqytetit të Krimesë. Gazetarë të agjencive të lajmeve, të cilët xhiruan lëvizjen e autokolonës thanë se