Tag "futbollit"

Eurosport: Kombëtarja kuq e zi, një kryevepër në organizimin taktik

Portali njohur “Eurosport” i ka bërë një analizë të hollësishme Euro 2016 dhe asaj që spikati në këtë turne për sa i përket taktikave të përdorura nga skuadrat e ndryshme.

Armando Duka falenderon tifozët kuqezi: Festa ende nuk ka mbaruar

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka falenderuar përmes një mesazhi publik tifozerinë kuqezi, ndërsa ka shtuar se festa nuk ka mbaruar akoma. Letra e plotë e Dukës:

Kombëtarja mbërrinë në Lyon, gati për sfidën e nesërme

Nesër në mbrëmje pritet që kombëtarja shqiptare të luajnë ndeshjen e fundit në grupin A të Euro 2016, kundër Rumanisë. Pas zhvillimit të seancës së fundit stërvitore ku të pranishëm

Granit Xhaka futet në historinë e futbollit zviceran

Sulmuesi me origjinë kosovare që luan për fanellën e kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, ka thyer rekordin e Gokhan Inler dhe bëhet lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit

FIFA pranon kërkesën e Kosovës, më 13 maj bëhet votimi

FIFA bazuar në vendimin e CAS, pranoi kërkesën për amendimin e axhendës së Kongresit të 66-të të FIFA-s, me qëllim pranimin e kërkesës së Federatës së Futbollit të Kosovës, sipas

Futbolli pret një ndyshim të madh, gati një tjetë rregull

Sporti i futbollit është shumë pranë një ndryshimi të madh. Pas futjes së “goalline” e cila përcakton saktësisht momentin kur shënohet një gol, duket se rregullat në futboll do të

Ndahet nga jeta legjenda hollandeze Johan Cruyff

Legjenda e futbollit holladez Johan Cruyff, ka humbur jetën në një luftë të gjatë me kancerin. Një lajm i rëndë është shpërndarë në minutat e fundit, fillimisht në faqen e

Demi i sulet fëmijëve në fushën e futbollit (Video)

Gjatë një ndeshje futbolli që po zvhillohej mes dy ekipeve të fëmijëve në Queensland të Australisë, një dem ka hyrë në fushën e futbollit duke sulmuar fëmijët. Në fillim demi

Sot vendoset presidenti i ri i FIFA-së

Institucioni më i lartë i futbollit botërorë, FIFA sot do të bëhet me president të ri, kur 207 delegatë nga e gjithë bota do të mblidhen në Zyrih të Zvicrës,

Yjet e futbollit kur kanë nisur karrierën (Foto)

Të gjithë lojtarët e mëdhenj e kanë nisur karrierën e tyre nga diku. Edhe legjenda si Zinedine Zidane, Andrea Pirlo dhe Ryan Giggs kanë pasur ditën e tyre të debutimit

Gjyshja ndërpret ndeshjen e futbollit (Video)

Jemi mësuar që të shohim në ndeshje futbolli shumë raste të ndërprerjes së saj për shkak të futjes së tifozave në fushë. Por kësaj here është shumë më ndryshe pasi

Ronaldinho gati të rikthehet tek futbolli europian

Ylli brazilian i futbollit Ronaldinho, është gati për rikthimn e madh në futbolli europian. Këto deklarata vine nga vëllai i tij, Roberto, ku ka bërë të ditur se ish anësori

Ky është berberi shqiptar që qeth yjet e sportit (Foto)

Një berber shqiptar ka fatin që të qeth yje të mëdha si Ronaldo, Angel Di Maria, James Rodriguez, Michel Platini, Lewis Hamiltoni e shumë të tjerë. Quhet Ludovik Tunaj, ku

Kjo është modelja ruse e cila do të jetë imazhi i kampionatit botëror 2018

Anastasiya Kvitko është një modele Ruse e cila është përzgjedhur si imazhi i kampionatit botëror të futbollit 2018 që do të zhvillohet në vendlindjen e bukuroshes. Vajza nihet edhe si

Masakër në Brazil. Vriten 8 tifozë para një derbi

Tragjedi përpara një ndeshjeje futbolli në Brazil. Tetë tifozë të Korinthiansit janë vrarë në San Paolo, një natë përpara derbit me Palmeirasin. Lajmin e bëjne të ditur mediat kryesore lokale,

Burg përjetë për Aaron Hernandez, ylli i futbollit amerikan

Ylli i futbollit amerikan, Aaron Hernandez është dënuar me burgim të përjetshëm ditën e sotme nga një gjykatë federale për vrasje me paramendim. Hernandez, një prej lojtarëve më të spikatur

Lila, 2 muaj larg futbollit: Do të rikthehem edhe më i fortë

Andi Lila do t’i mungojë 2 muaj skuadrës së Parmës. Lajmi është bërë i ditur dje nga mjekët e klubit emilian, pas analizave që i bënë futbollistit të Kombëtares shqiptare.

Anglezët nuk dinë t’i thonë “jo” futbollit, ja rezultatet

Skuadra kampione e Premierligës, Manchester City, ka triumfuar 3:2 kundër Sunderlandit në Etihad. City fitoi në një sfidë të vështirë falë një goli të rezervistit Frank Lampard (73’). Yaya Toure

Interi së shpejti rikthehet në majat e futbollit

Deklarata optimiste vijnë nga trajneri i Interit, Roberto Mancini, rreth të ardhmes së skuadrës zikaltër. Pasi ka marrë së fundmi drejtimin e skuadrës zikaltër tekniku italian shpreson se me punë

Yjet e futbollit sot në versionin ”trashaluq” (Foto)

Portretet e disa prej lojtarëve më të mirë të momentit me fanellat e klubeve dhe kombëtareve respektive, vijnë në versionin e shëndoshë. Sa të bukur Jamesi , Ozili dhe Neymari,

Rama: Dita e magjisë së futbollit, jo e politikës dhe urrejtjes

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas incidentit me grupin e shqiptarëve në stadiumin e Beogradit. Duke i uruar fitore kombëtares shqiptare në përballje me Serbinë në

Materazzi i rikthehet futbollit

Marco Materazzi do ti rikthehet futbollit. Ish reprezentuesi i Italisë do ti bashkohet skuadrës indiane, Chennai Titans. Ai pritet të marrë rolin e futbollistit dhe trajnerit te kjo skuadër. Ish

Ja magjia e fundit e Ronaldinhos (Video)

Ronaldinho po vazhdon me magjinë e tij në fushat e gjelbra, përkundër vjetëve. Ylli brazilian i futbollit, Ronaldinho, vazhdon të jetë një nga futbollistët më atraktiv me topin që ka

Beckham mendon t’i rikthehet futbollit

David Beckham mund të rikthehet nga pensioni për të luajtur për skuadrën e Miamit. Ish reprezentuesi i Anglisë dëshiron të ushtrojë rol të dyfishtë pronar dhe futbollist. Ish ylli i

5 talentet e reja të futbollit botëror

Dita e mirë duket që në mëngjes thotë një shprehje e urtë dhe duke ju referuar kësaj proverbe, e njëjta gjë duhet të vlejë dhe për lojtarët e mëdhenj. Nëse

Mourinho: Pronarët e pasur i bëjnë nder futbollit

Janë të shumtë ata që mendojnë se paratë e derdhura lumë po e shkatërrojnë futbollin, por nuk është një nga këta Jose Mourinho. Trajneri i Chelsea beson se pronarët miliarderë