Tag "futbollisti"

FIFA dënon rëndë futbollistin e kombëtares sonë

Etrit Berisha do t’i mungojë Kombëtares për 2 ndeshjet e radhës. Portieri shqiptar është ndëshkuar nga Komisioni Disiplinor i FIFA-s për gjestin ndaj sulmuesit izraelit Zahev, në takimin e 12

Papa Françesku përzgjedh futbollistin më të mirë në botë

Pothuajse të gjithë tifozët e futbollit janë ndarë në dy grupe të mëdha. Disa mendojnë se Lionel Messi, pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, është lojtari më i mirë

Surprizon motra e futbollistit: Krahason Cristiano Ronaldon me Krishtin!

Motra e yllit të futbollit Cristiano Ronaldo ka bërë një krahasim të çuditshëm duke i lënë të gjithë pa fjalë. Motra e Cristiano Ronaldos, lëndimin i cili detyroi yllin portugez

Kush e vrau gruan e futbollistit? Gjykata shpëton autorët

Gjykata e Tiranës ka mbyllur procesin gjyqësor në ngarkim të dy mjekëve të akuzuar për mjekim të pakujdesshëm ndaj bashkëshortes së ndjerë të Alban Hoxhës, portierit të “Partizanit”. Në seancën

Çudia! 24-vjeçarja tenton të vrasë veten, kujton se ishte e lidhur me futbollistin shqiptar

Obsesioni i 24-vjeçares angleze për futbollistin me origjinë shqiptare, për pak sa i ka kushtuar asaj jetën. Mai Alexandër është bërë personazhi i mediave këto ditë, pasi ka treguar se

Ky është fubollisti me rekordin më negativ të rënieve nga kategoria

Rënia e Norwich nga Premier League ka bërë që dikush të vendosë një rekord negativ, unik në Europë, teksa ka përjetuar në plot gjashtë sezone rënien nga kategoria elitare. Mbrojtësi

Barcelona në ndjekje të Elseid Hysajt

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj, u transferua nga Empoli te Napoli në fillim të këtij sezon dhe të paktë ishin ata që kishin besim te talenti shkodran,

Lajm i madh për kombëtaren e Kosovës, Januzaj do lërë Belgjikën për ta

Futbollisti me origjinë kosovare, Adnan Januzaj do të luajë në të ardhmen për Kosovën. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat belge, sipas së cilave, futbollisti istogas është i pakënaqur

Shpërthen Cristiano: Po të luanin të gjith si unë do të ishim të parët

Futbollisti i Realit të Madritit, Cristiano Ronaldo nuk i ka kursyer kritikat kundër shokëve të tij të skuadrës pas humbjes 1-0 të pësuar në derbin kundër Atletico Madrid pasditen e

Futbollisti vret gjyqtarin pas ndëshkimit me karton të kuq

Një ngjarje vërtet e rëndë ka ndodhur në Kordoba të Argjentinës, ku një futbollist i ri ka vrarë gjyqtarin e ndeshjes. Ky veprim ekstrem ka ardhur pas ndëshkimit me karton

Futbollisti shqiptar pëson atak kardiak në fushë

Futbollisti me origjinë shqiptare që aktivizohet në Ligën e Gjashtë, Ardian Sejdiu, humbi ndjenjat duke u shtrirë në fushë. Ngjarja ndodhi gjatë ndeshjes çerekfinale mes TSV Sasel dhe Meiendorf, ku

Futbollisti sulmon tranjerin pasi e zëvendësoi (Video)

Një futbollist në Panama ka sulmuar tranjerin e tij pasi u zëvendësua në fushën e lojës. Mesfushor në skuadrën Plaza Amado, Manuel ‘El Cholo’ Torres, ka humbur kontrollin duke goditur

Ja si i festoi futbollisti kombëtares 3 pikët nën ujë

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha i ka festuar 3 pikët e Shqipërisë kundër Serbisë në një mënyrë krejt origjinale. Kur të tjerët po festonin në tokë, ai ka gjetur

Futbollisti shqiptar Guido Tepshi arrestohet për trafik droge

Mes gjashtë të arrestuarve nga Policia e Durrësit mëngjesin e sotëm për trafik droge është edhe futbollisti Guido Tepshi. Mediat italiane raportojnë se 24-vjeçari është djali i biznesmenit Edmond Tepshi,

Futbollisti argjentinas Cristian Gomez vdes në fushë (Video)

Argjentina ka pësuar një tjetër goditje të rëndë, pasi vetëm dhjetë ditë pas vdekjes së lojtarit, Emanuel Ortega, tashmë ka ndodhur edhe një tjetër rast tragjik. Mbrojtësi i Atletico Paranas,

Vdes futbollisti belg 3 ditë pasi pësoi kolaps në fushë

Futbollisti belg, Gregory Mertens, ka vdekur tre ditë pas problemeve me zemrën që pësoi në fushën e futbollit. Mertens, ish-lojtar i ekipit U21 të Belgjikës, pësoi kolaps në fushë pas

Chicharito: Ronaldo më lart se Messi

Futbollisti i kombëtares meksikane, u bashkua me kampionët e Europës në huazim për 1 vit vetëm në fund të sesionit veror të merkatos. Blerjes së re të Realit, Javier Hernandez,

Aksidentohet në Gjermani futbollisti kosovar Ilir Azemi

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Ilir Azemi, është aksidentuar në Nurnberg, dhe është dërguar në spital në gjendje tepër të rëndë. Makina me të cilën udhëtonte sulmuesi i Greuther Furthit

Ndërron jetë futbollisti gjerman, pas një ‘lufte’ me depresionin

Andreas Biermann ka ndërruar jetë pas një lufte të gjatë me depresionin. Në moshën 33-vjeҫare ka ndërruar jetë futbollisti gjerman, Andreas Biermann. Ky i fundit vdiq si pasojë e luftës

Humb jetën tragjikisht futbollisti, Triumf Shabani

Anëtari i Feronikelit, Triumf Shabani, humbi jetën gjatë një ndeshje të futbollit të vogël, vetëm pak kohë pasi përfundoi stinori në Raiffiesen Superligë. Raiffeisen Superliga e Kosovës, skuadra e Feronikelit

Sherr me një polic, arrestohet ish-futbollisti Ilir Alliu

Policia e Librazhdit ka arrestuar sot shtetasin a Ilir Alliu, 41 vjeç nga fshati Hotolisht. Sipas policisë arrestimi i 41-vjeçarit është bërë pas një konflikti që ky i fundit ka

Januzaj, kandidat potencial për të fituar çmimin futbollisti i vitit

Adnan Januzaj është nominuar për çmimin futbollisti i vitit në radhët e Manchester United. Paraqitjet e mira kanë bërë që talenti kosovar të nominohet për çmimin futbollisti i vitit në

Cristiano Ronaldo futbollisti më i pasur

Pas klasifikimit të Topit të Artë FIFA, Cristiano Ronaldo ka lënë pas argjentinasin edhe në klasifikimin e futbollistëve më të pasur në botë. Sipas Goal Rich List, sulmuesi i Realit

Vidiç futbollisti më i ri i Inter

Nemanja Vidic do të jetë futbollisti i ri i Interit duke nisur nga qershori i këtij viti. Marrëveshja është arritur në janar dhe zikaltërit do të presin muajin qershor për

Kaçe futbollisti më i mirë në Greqi

Në Athinë është zhvilluar të hënën në mbrëmje festa për dhënien e çmimeve për futbollistët më të mirë profesionistë të Greqisë për sezonin 2013-2014. Midis emrave të këtyre sportistëve të

Eusébio da Silva Ferreira, vdes legjenda e futbollit portugez (Foto)

Eusébio da Silva Ferreira, ylli i futbollit portugez, ka ndërruar jetë sot në moshën 72-vjeçare. Mediat portugeze, raportojnë se legjenda e futbollit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm rreth orës

Marchisio rezervë, drejt largimit në verë?

Të shtunën e 1 dhjetorit të 2012-ës, Claudio Marchisio i shënonte një dygolësh Torinos në derbi. Për atë një torinez puro, i rritur futbollistikisht te Juve, ka qenë ndoshta një

Nadine Coyle: Babai i foshnjës është futbollisti Jason Bell

Nadine Coyle pak kohë më parë arriti të shokonte të gjithë fansat dhe ndjekësit e saj në Instagram me një lajm të papritur. Ajo është një këngëtare e njohur dhe

Berisha reagon pas sulmeve ndaj futbollistit Kaçe

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për sulmet ndaj futbollistit shqiptar Ergys Kaçe, pas publikimit të fotos ku mban veshur një bluzë mbi të cilën shkruhet UÇK. Berisha

Ribery futbollisti më i mirë në Europë

Frank Ribery është zgjedhur lojtari më i mirë i Europës, për sezonin 2012/2013. Mesfushori i Bayern Munche konkurrentë për këtë trofe kishte Lionel Messi-n e Barcelonës dhe Cristiano Ronaldon e