Tag "futbollistet"

Ja harta e Shqipërisë Etnike nga vijnë futbollistët e kombëtarës

Në betejën mes Shqipërisë dhe Serbisë e cila do të zbresë në Elbasan Arena ditën e neserme, interesante është fakti se pozita gjeografike e futbollistëve të Kombëtares janë nga të

Frikë nga helmimi, “Kurir”: Lojtarët serbë me kuzhinier me vete

“Federata Serbe e Futbollit nuk beson në synimet e mira të shqiptarëve, për këtë arsye në mënyrë rigoroze po kujdeset për të gjitha detajet që mund të kenë ndikim në

Futbollistët shqiptarë nuk dënohen

Mediat serbe ankohen se UEFA nuk e ka dënuar asnjë futbollist shqiptarë për veprimet e tyre në duelin e ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Pavarësisht vendimit skandaloz të Komisionit Disiplinor

Berisha: Serbët sa nuk i hëngrën të gjallë futbollistet tanë

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj UEFA dhe qeverisë shqiptare për qëndrimin ndaj racizmit antishqiptar në Beograd . Ne një postim ne profilin e tij fb z. Berisha shkruan

Mediat kroate: Lojtarët serbë si majmunë, iu hodhën flamurit si të ishte banane

Mediat kroate kane ironizuar veprimin e lojtareve serbe gjate kohes qe flamuri me simbolet shqiptare po valevitej neper stadium gjate ndeshjes Serbi-Shqiperi. Në një koment të portalit kroat “Jutarnji List”,

Futbollistët braktisin Donetskun për shkak të luftës

Lufta në Donetsk mes separatistëve pro-rusë dhe vendasve ka paralizuar edhe futbollin në këtë vend. Gjashtë prej futbollistëve të skuadrës Shakhtar Donetsk nuk janë kthyer në Ukrainë pas miqësores së

Kush janë futbollistët më të ndjekur në Twitter?

Më pak se një javë ka mbetur nga fillimi i Kampionatit Botëror të Futbollit 2014, kështu që fansat mezi po e presin eventin sportiv.Nuk kanë ndodhur shumë ndryshime në sport

“Dr.House” tallet me futbollistët e Barçës (FOTO LAJM)

Plot sarkazëm, njësoj si personazhi që e bëri të famshëm në të gjithë botën! Hugh Laurie, aktori që për shumë vite ka interpretuar “Dr.House”, ka lëshuar në Twitter një batutë

FIFA: Futbollistët nga Kosova mund t’i bashkohen përfaqësueses

Në një artikull të gjatë në “Blick”, shpjegohen edhe faktet politike, sidomos të anëtarësimit në OKB, që është pengesa më e madhe e hyrjes së Kosovës në FIFA e UEFA

Futbollistët kosovarë mblidhen në stërvitjen e parë

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e parë ne prag të ndeshjes miqësore ndërkombëtare kundër Haitit që zhvillohet me 5 mars në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës. Stërvitja është mbajtur

Futbollistët që konfirmojnë të luajnë me Kosovën

Personi që ka privilegjin për të zgjedhur futbollistët që do të përfaqësojnë kombëtaren e Kosovës, Albert Bunjaku nuk ka përmendur ende emra konkrete se cilët janë futbollistë që kanë konfirmuar

Rrjetet sociale, marketing për futbollistët

Dikur ishte radioja, ndërsa tani Facebook dhe Twitter. Dy rrjetet më të mëdha socialë janë shndërruar në një marketing jetik për yjet e futbollit, të cilët mbledhin rreth vetes miliona