Tag "futbolliste"

6 futbollistë të Real-it zbarkojnë në Tiranë për ndeshjen ndaj Shqipërisë

Trajneri i kombëtares së Spanjës, Julen Lopetegui, ka filluar të zbatojë idenë e tij në drejtimin e ekipit, duke ndryshuar shumë gjëra që ishin të zakonshme në kohën e Visente

Futbollistët e Kombëtares marrin pushimet, ja se ku ndodhen (foto)

Pas përfundimit të garës në Euro 2016 futbollistët e Kombëtares kanë nisur pushimet. Sulmuesi kryesor i kuqezinjve në Francë, Armando Sadiku, ka qëndruar më së shumti në Tiranë dhe Elbasan,

Ritualet fatsjellëse. Ja bestytnitë më të çuditshme të futbollistëve

Shumica e njerëzve e ka një besëtytni të caktuar, mban një objekt që e quan fatsjellës gjithmonë me vete, një varëse, apo thotë një lutje, apo bën një shenjë të

“Panama Papers”, Messi: “Unë nuk shoh, firmos për cfarë më thotë babai”

Pas skandalit të “Panama Papers”, është evidentuar se në botën e pastrimit të parave nuk janë përfshirë vetëm politikanë,por edhe futbollistë dhe njerëz të njohur të sportit. Njëri ndër ta

Futbollistët shqiptarë i nënshtrohen analizave antidoping nga UEFA

Në një momente gjjithë bota sportive është vënë nën hijen e dyshimit për shkak të dopinigut, UEFA ka vendosur të bëjë kontrolle antidoping. Kësaj procedure nuk i ka shpëtuar as

Milan nxjerr në shitje 3 futbollistë

Skuadra e Milanit ka nxjerre në shitje tre futbollistë dhe shpreson se ata do të largohen para se të mbyllet afati kalimtar të hënën. Nigel de Jong, Nocerino dhe Luiz

Arbitri fton futbollisten për kafe gjatë ndeshjes

Dukte se dashuria mund tw ndodhi edhe gjatw njw ndeshje futbolli, ku protagonist tw kwsaj skene ishte njw arbitwr dhe njw futbolliste. Futbollistja e Sporting de Huelva, Elena Pavel, ka

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit 2015 (Foto)

UEFA ka shpallur formacionin më të mirë për vitin 2015, ku Barcelona është skuadra e cila ka më shumë futbollistë në këtë formacion: Alves, Pique, Iniesta, Neymar dhe Messi. Pas

Ja emrat e futbollistëve që ka thirrur De Biazi për miqësoret

Gianni De Biasi ka bërë të ditur ermat e lojtarëve të thirrur për miqësoret e 13 dhe 17 nëntorit, kundër Kosovës e Gjeorgjisë. Janë 25 të thirrur, midis tyre dy

De Biasi flet për La Republica: Ju tregoj si jane shqiptaret

De Biazi, po kaloni momente të paharrueshme, apo jo? Viti 2015 ka qenë magjik. Në fillim nënshtetësia, më pas “Honoris Causa” dhe në fund titulli “Nderi i Kombit”, që te

Sot vijnë futbollistet serbë, blindohet Tirana

Rrugë të bllokuara, lëvizje e kufizuar, helikopterë në ajër e uniforma blu në tokë, do të jenë korniza e një momenti, sigurisht historik, por që duket se ka futur në

Berisha: E dhimbshme të humbasësh në minutën e fundit

Gardiani i portës kuqezi, Etrit Berisha ka qenë në nivele të larta në dy ndeshjet e fundit, por ai shprehet se në të njëjtën nivel kane qenë të gjithë shokët

Farsë e shëmtuar/ Arrestohen 4 afrikanë, u paraqitën si futbollistë

“KF Tirana” denoncon publikisht një mashtrim të turpshëm, që ka cënuar klubin bardheblu. Në mënyrë abuzive, kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” katër shtetas nga Bregu i Fildishtë dhe pesë

“Portieri i vitit 2014” ja 5 kandidatët për çmimin

Sindikata e futbollistëve profesionistë FIFPro dhe FIFA zbardhën 5 emrat nga ku do të përzgjidhet edhe portieri më i mirë i vitit 2014, ndërsa lista për formacionin më të mirë

“Kurir”: Futbollistët serbë rrezikojnë të vriten nga ISIS në Shqipëri

Serbët kanë nisur një fushatë për të bindur UEFA-n, që ndeshja e kthimit me Shqipërinë të luhet në një fushë neutrale dhe jo në vendin tonë. Gazeta serbe “Kurir” shkruan

Futbollistët e Kombëtares priten si heronj, Cana: Luajtëm me kokën lart

Lojtarët e Kombëtares janë pritur si heronj në aeroportin e Rinasit. Rreth 5 mijë tifozë kuqezi pritën Kombëtaren, që mbërriti në aeroport rreth orës 03:22. Tifozët nga qytete të ndryshme

Rreth 80 futbollistë shqiptarë përfaqësojnë shtetet e huaja

Kampione është Zvicra. Ajo përfaqësohet nga 46 shqiptarë, në ekipin “A” dhe në grupmoshat e reja. Në secilin ekip shqiptarët kanë fjalën kryesore. Pas Zvicrës radhiten shtete skandinave me numër

Kombëtarja e madhe e Shqipërisë

Gianni de Biasi trishtohet sa herë që sheh ndeshje të Botërorit pasi shumë prej lojtarëve që po shkëlqejnë në Brazil mund të kishin luajtur për Shqipërinë. Ky është mendimi i

FIFA lë Messi-n jashtë 10 më të mirëve

Pas përfundimit të fazës së grupeve në “Brazil 2014”, e cila ishte e mbushur me surpriza të shumta duke u eliminuar Spanja, Itali e Anglia, tani një tjetër surprizë vjen

Del Bosque: Largohem nëse jam unë turpi i Spanjës

Mes kakofonise se zërave që nuk rreshtin, Vicente del Bosque krejt papritur është ngjitur në skenë dhe doli përpara gazetarëve. Eliminimi i kampionëve spanjollë vazhdon të prodhojë zhurmë, me çdo

Futbollistët më të shtrenjtë të botës

Ekspertë të futbollit me seli në Zvicër që merren me analizat e futbollit dhe për përcaktimin e vlerës së lojtarëve kanë publikuar një listë me futbollistët më të paguar në

Gjermania ofron 300 mijë euro për çdo lojtar për Kupën e Botës

Edhe pse yjet e Gjermanisë nuk kanë nevojë për stimuj financiarë, Federata gjermane është e kujdesshme në këtë çështje. Dhuratat i pranon edhe mbreti! Kot nuk thonë që sa më

Botërori 2014 rrezikon të humbasë dy sulmues të mëdhenj

Kur mbeten edhe pak ditë nga nisja e Botërorit 2014, kompeticioni më I madh I futbollit rrezikon të humbasë dy protagonistë të tjerë. Luis Suarez dhe Robin van Persie janë

10 kërkesat e çmendura të skuadrave pjesëmarrëse në Kupën e Botës

Kupa e Botës në futboll përveçse është eventi më i madh sportiv në botë, është gjithashtu një grumbullim i madh kulturash për rreth një muaj bashkë. Njerëz dhe skuadra mblidhen

Cruyff: Mourinho po humb besimin e futbollistëve

Johan Cruyff lëshon kritika të forta ndaj Jose Mourinhos. Legjenda holandeze e konsideron të padenjë sjelljen e teknikut portugez ndaj futbollistëve të tij, të cilët i bën përgjegjës sa herë

Milan, pa Champions ulen 20% pagat e lojtarëve

Kriza e rezultateve të Milanit, do të ndikojë drejtpërdrejt në uljen e shpenzimeve të klubit për rrogat e futbollistëve. Mospjesëmarrja e kuqezinjve në Champions Ligë sezonin e ardhshëm do t’i

Jahjaga pret futbollisët para takimit me Haitin

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot futbollistët e kombëtares së Kosovës dhe drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, në vigjilje të takimit të parë ndërkombëtar miqësor me

Lista e mesfushorëve për 11-shen më të mirë të vitit 2013

Gareth Bale dhe Franc Ribery nuk mund të mungonin në listën e mesfushorëve të nominuar nga FIFA për 11-shen më të mirë të vitit 2013. Bale i cili kandidohet falë

Low nuk voton për Topin e Artë

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, nuk ka votuar për Topin e Artë FIFA pasi 5 lojtarë të kombëtares që ai drejton janë mes kandidatëve për t’u futur në treshen finale

Topi i Artë, ja lista e futbollistëve dhe trajnerëve në garë

23 lojtarë janë në garë për të fituar trofeun e Topit të Artë 2013 pas listës së publikuar të martën paradite nga FIFA. Ceremonia do të zhvillohet me 14 janar