Tag "futbollist"

Futbollisti Gjasula shpërthen në akuza kundër De Biazit: Në Kombëtare thirren lojtarë sipas interesit

Jurgen Gjasula shfaqet me akuza të rënda , lojtari që kur kaloi nga Bullgaria drejt Greuther Furth, ishte në formë optimale dhe shihej si një nga lojtaret që do të

UEFA shpall futbollistin më të mirë të Europianit

UEFA ka shpallur edhe futbollistin më të mirë të kampionatit Europian duke zgjedhur njërin prej 3 kandidatëve favoritë. Pas sukseseve të tij me klubin dhe kombëtaren, Cristiano Ronaldo zgjidhet lojtari

Eshtë “tradhëti” nëse futbollistët e Kosovës nuk luajnë për Kosovën Enver Bytyçi

Gjithçka kisha pritur në diskursin e Andi Bushatit dhe disa të tjerëve kur ata bëjnë komente, por nuk kam menduar kurrë se ata mund ta përdorin ndonjëherë fjalën “tradhëtar”. Në

Basha firmos për dy sezone te Bari

Migjen Basha do të jetë një futbollist i Barit për sezonin e ardhshëm. Pas shumë javësh tratativash, klubi italian ka arritur akordin me Luzernën, që mbante kartonin e mesfushorit shqiptar,

Njihuni me qenin që luan futboll (Video)

Përgjithësisht qenve u pëlqen të luajnë me top, por deri më tani me siguri se nuk e keni pasur rastin të shihni një qen i cili manovron me topin sikur

Alexis Sanchez nga futbollist kthehet në tifoz

Futbollisti i skuadrës londineze të Arsenalit Alexis Sanchez i friksojë të gjithë duke bër të mendohet se u dëmtua duke ndjekur një top në flamurin e këndit, por frika u

Vllaznia kërkon të marrë futbollistin serb që deklaron se Kosova është Serbi

Duket se Vllaznia synon të marrë lojtarin serb Vuk Sotiroviç. Aktualisht, Vllaznia po tenston 33 vjeçarin. Problemin më të madh aktualisht skuadra kuqeblu e ka në vijën e parë të

Një nga futbollistët më të mirë në Angli më parë shiste rroba (Foto)

Dimitri Payet, mund të cilësohet si një nga lojtarët më të mire në kampionatin Anglez, duke qenë lideri i skuadrës së West Ham. Futbollisti më i mirë që kur u

Futbollisti i Kombëtares, Gjimshiti prezanton të dashurën serbe

Berat Gjimshiti prezanton të dashurën e tij, serbe Alisa. Ajo do të jetë tifozja numër 1 e futbollistit të kombëtares shqiptare në finalet e Europianit. “Alisa ma ka kërkuar vetë

Admir Mehmedi, futbollisti shqiptar që di 7 gjuhë të huaja

Ai është një nga lojtarët më të mirë të ekipit të Leverkusenit në Gjermani dhe pretendent për një titull me ekipin e tij. Admir Mehmedi, 24 vjeç, në një intervistë

Përforcimi i “Tiranës”, një bastexhi, i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike

Drejtori sportiv i ekipit të Tiranës, Devi Muka, ka shprehur interesin e klubit në blerijen e një lojtari i cili nëse emri është i saktë , apo nëse nuk ekzistojnë

Një tjetër futbollist braktis Shqipërinë

Kombëtarja Shqiptare e futbollit mund të marrë një tjetër lajm të hidhur për sa i përket futbollistëve që zgjedhin të luajnë për kombëtare të tjera. Vedat Muriqi ka luajtur në

Portieri i Tiranës, nga futbollist bëhet këngëtar

Ish portieri i skuadrës së Tiranës, Xhino Sejdo ka lënë futbollin për të nisur një karrierë të re si këngëtar. Vetëm pak ditë më parë, 24-vjeçari ka lancuar këngën “Se

Futbollisti Mavraj shkakton incident. Refuzon t’i japë dorën Kardinalit

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj njihet publikisht si një mysliman i devotshëm, por për këtë arsye duket se ai ka krijuar një incident. Mediat gjermane bëjnë të ditur se

Futbollisti: Po të mos ishte Ronaldo, do të isha vrarë

Cristiano Ronaldo ndoshta është ndër lojtarët më të mirë në botë dhe fiton miliona, mirëpo jo gjithmonë gjërat kanë shkuar mirë për të. Superylli i Real Madridit ka qenë ‘diamanti’

Futbollisti 48 vjeçar do të luajë edhe për një vit

Sulmuesi japonez, Kazuyoshi Miura, do ta vazhdojë karrierën e tij në futboll, si një nga karrierat më të gjata në botë Puna e tij u shty edhe për 12 muaj

5 futbollistët që rrezikojnë burg të përjetshëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur për futbollin e kombëtares së Nepalit. Pesë futbollistë të Nepalit janë paraqitur në gjykatë me akuzën për tradhti, për manipulim të ndeshjeve eliminatore të

Ylli i futbollit holandez Krojf, vuan nga kanceri në mushkëri

Futbollisti më i mirë i historisë së Holandës dhe një nga më të mirët e historisë së futbollit botëror, Johan Cruyff (Krojf) vuan nga kanceri në mushkëri. Sipas “Catalunya Radio”,

Lorik Cana feston sot 32-vjetorin e lindjes!

Lorik Cana, kapiteni i kombëtares shqiptare feston sot 32-vjetorin e lindjes! Futbollisti nga Gjakova ka marrë shumë urime nga tifozët nga të gjitha anët. Po ashtu, një urim për ditëlindje

Bie në pranga futbollisti shqiptar gjatë një operacioni antidroge në Itali

Një futbollist shqiptar ka përfunduar në pranga, gjatë një operacioni antidrogë të policisë italiane, bashkë me 8 persona të tjerë. Operacioni i koduar “Mozzicone” ka ekzekutuar 9 urdhrat e arrestit,

Futbollisti Shkëlzen Gashi, më i miri në Zvicër

Shkëlzen Gashi me shumë mundësi do të shpallet futbollisti më i mirë i muajit mars në kampionatin zviceran. Në një votim të kryer online Gashi kryeson listën me 47,5 përqind

Pranga ish-futbollistit, tentoi të përdhunojë të miturën

Policia e Tiranës ka arrestuar sot një ish-futbollist I cili ka tentuar të përdhunojë një të mitur me inicialet V.I. Policia ka njoftuar se I arrestuari është shtetasi Ervin Luka

Samuel Eto’o zyrtarisht futbollist i Sampdorias

Samuel Eto’o është zyrtarisht futbollist i ri i Sampdorias. Sulmuesi i mirënjohur kamerunas ka nënshkruar kontratën me klubin italian, pas transferimit nga Everton. Ish ylli i shumë skuadrave të mëdha

Lëndohet Philipp Lahm

Nuk kanë fund dëmtimet në shtëpinë e Bayernit. Pas Javi Martinez, Thiago Alcantaras dhe David Alabës të cilët do t’u mungojnë bavarezëve për një periudhë të gjatë, kampionët e Gjermanisë

Vritet një futbollist në Brazil

Futbollisti brazilian Edson Piaui ka gjetur vdekjen pas një përleshje në Brazil. Ngjarja ka ndodhur pas nje sherri me nje person tjetër i cili ende nuk eshte identifikuar. Sipas mediave

Lionel Messi “selfie” me dy dashuritë

Futbollistin më të shtrenjtë në botë, Lionel Messi e bëjnë të buzëqesh vetëm dy dashuritë e jetës së tij. Futbollisti i Barcelonës ka postuar në profilin e tij në “Facebook”

Xhaka, gjen iPhone në fushë, ia dorëzon arbitrit

Një veprim i pabesueshëm nga Granit Xhaka! Futbollisti me origjinë nga Kosova, por me pasaportë zviceriane, i cili aktivizohet në radhët e ekipit gjerman të Borussia Munchengladbachut, ka qenë protagonist

Xherdan Shaqiri, futbollisti që kushton 20 milionë euro

Xherdan Shaqiri për momentin vlerësohet si futbollisti më i vlefshëm shqiptar në botë Futbollisti i Bayern Munichut vlerësohet me plot 20 milionë euro nga uebfaqja e specializuar për transferime, transfermarkt.de,

Barça rivonon me Mascheranon

Barcelona ka “blinduar” Javier Mascherano. Klubi katalanas ka njoftuar rinovimin e kontratës me mesfushorin argjentinas deri më 30 Qershor 2018, por firma e lojtarit do të hidhet në letër më

Ronaldo: Casillas, një portier i klasit botëror

“Iker ka qenë përherë numri 1. Unë mendoj se ai është një nga më të mirët në botë për rolin që ka”. Cristiano Ronaldo del në mbrojtje të Iker Casillas