Tag "futboll"

Shqiptarë dhe serbë: Djemtë luajnë futboll, baballarët theren me thika

Bijtë e tyre po luanin futboll për dy ekipe të ndryshme, kundër njëri tjetrit, ndërsa baballarët e tyre, njëri shqiptar (Emini 51 vjeçar) e tjetri serb (Ivica, 48) kanë sulmuar

Ylli i futbollit fshehu 150 milionë euro, vihet nën hetim Ronaldo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është aspak i qetë para El Clasicos, e cila do të luhet në Camp Nou nga ora 16:15. Portugezi po akuzohet për evazion

Vdes për 8 minuta. Flet ylli i futbollit: Ja ç’më ndodhi kur isha pajetë

Ylli i futbollit, David Ginola ka arritur të përshkruajë se si vdiq për tetë minuta dhe më pas u ngjall prapë, pas një ataku kardiak. 49-vjeçari ishte duke luajtur në

Tmerr në Angli, 4 futbollistë rrëfejnë përdhunimin nga trajneri

Skandali seksual i abuzimeve në futbollin britanik ka marrë përmasa të tjera pas zbulimit të disa rasteve të reja të dhunë seksuale. Katër ish-futbollistë dolën publikisht në një intervistë prekëse

Futbollistëve të Spanjës nuk u pëlqen stadiumi “Loro Boriçi”

Spanjollët kanë filluar ankesat për fushën, ende pa shkelur në stadiumin e ri “Loro Boriçi” ku do të luhet sfida kundër kombëtares sonë. Mediat spanjolle por edhe zyrtare të federatës

Nëna e yllit të futbollit, Ibrahimoviç është shqiptare

Futbollisti i njohur Zlatan Ibrahimoviç është një sulmuesit më të mëdhenj në botën e futbollit, ku ai po arrin të shkëlqejë edhe pas të 30-ave dhe ky është një fakt

Ministrat luajnë futboll, Ahmetaj, Veliaj e Tahiri me duart te “zogu” (foto)

Ambasadori amerikan Donald Lu përveçse i ka futur në punë deputetët për t’i dhënë drejtim Reformës në Drejtësi, i ka futur në fushë edhe qeveritarët, duke u bërë të luajnë

Çmend Luana Vjollca, Europianin e shikon e zhveshur nudo (Foto)

Luana Vjollca është siguruar që edhe me futboll të provokojë fansat e saj, por kësaj here e ka tepruar. Ajo në Snapchat ka postuar një foto të zhveshur të saj

Futbollisti ia plas në fytyrë Ramës: Mos hajde më në stadium, je tersi i Kombëtares (Video)

Dje, futbollistët e Kombëtares u rikthyen në Shqipëri nga Franca dhe e gjithë festa dhe aktivitetet u vodhën nga Edi Rama. Në vend që Kombëtarja të festonte me tifozët e

Intervista/ Rama realizon ëndrrën bëhet stilist!

Kryeministri Rama për herë të parë shpjegon rrethanat që sollën tek ideja e stilizimit të shqiponjës, por edhe për efektin e përgjithshëm pozitiv shoqëror, pasi “shqiptaria në tërësi është ngjitur

Armando Duka falenderon tifozët kuqezi: Festa ende nuk ka mbaruar

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka falenderuar përmes një mesazhi publik tifozerinë kuqezi, ndërsa ka shtuar se festa nuk ka mbaruar akoma. Letra e plotë e Dukës:

Flet bashkëshortja e futbollistit të kombëtares: Ja ç’me tha Andi në telefon pas ndeshjes

Bashkëshortja e futbollistit Andi Lila, tregon momentet e para të komunikimit me të, fill pas humbjes së ndeshjes së kombëtares. Ajo tregon telefonatën me Andin pas lojës, duke u shprehur

Rama letër futbollistëve të kombëtares: Ja çfarë i shkruan

Pas ndeshjes dinjitoze dje me Francë, edhe pse humbën me rezultatin 2 me 0 në minutat e fundit, kryeministri Rama u ka derguar sot nje leter futbollisteve te Kombetares. Kryeministri

Rama me gruan në stadium kur shqiptarët s’panë dot ndeshjen.

Në rreth në foto është Edi Rama me gruan sonte. Po shohin Francë – Rumani nga tribuna e stadiumit të Parisit. Edhe në diktaturë ndeshjet e Europianit dhe Botërorit Televizioni

Magji! Rama shëron papritur Bashkim Finon . Ja ku është. (FOTO)

Pas takimit të djeshëm Rama – Basha , kryeministri njoftoi se Bashkim Fino nuk qe i pranishëm pasi ishte sëmurë dhe nuk ndodhej fare në mëmëdhe. “Bashkim Fino për arsye

Çunat e Kombëtares zbresin në Francë. Ja fotot

Djemtë e kombëtares kuqezi kanë mbërritur dje në tokën Franceze, ku për herë të parë marrim pjesë në një kampionat Europian. Përfaqësues të FSHF, stafi dhe futbollistët u shfaqën elegantë

Kombëtarja humb në miqësoren me Ukrainën, De Biasi: Ishte një makth, gabuam rëndë

Trajneri i kombëtares Xhani De Biasi ka folur pas humbjes 1-3 me Ukrainën. Ai tha se ndeshja nuk i kishte pëlqyer aspak. “Ndeshje e bukur? Jo. Ishte një ndeshje e

Pavarësisht fitores, Duka ka kritika për lojtarët e Kombëtares: Gabime të pafalshme

I pyetur për faqen zyrtare të FSHF, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes presidenti Armand Duka deklaroi: “Fillimisht, ajo që dua të theksoj është se gabime si ai që solli golin

Çudira në futboll, ndeshja përfundon 44-1 (Video)

Në kategorinë e tretë të futbollit në Ekuador, është shënuar një ndeshje me plot 45 gola. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Ciudad de Pelileo” përpara 300 spektatorëve, ku ekipi vendas

Rrihet brutalisht arbitri në ndeshjen Trabzonspor – Fenerbahce (Video)

Kampionati turk i futbollit është përfshirë në skena të tmerrshme dhune. Pak para se të përfundonte ndeshja e Trabzonspor kundër Fenerbahce, një asistent i arbitrit rrihet nga tifozët vendas. Teksa

Njihuni me qenin që luan futboll (Video)

Përgjithësisht qenve u pëlqen të luajnë me top, por deri më tani me siguri se nuk e keni pasur rastin të shihni një qen i cili manovron me topin sikur

Zyrtarizohet ndeshja e fundit miqësore e Shqipërisë para “Francë 2016”

Kombëtarja Shqiptare e futbollit pritet që të zhvillojë ndeshjen e fundit miqësore përpara fillimit të Kampionatit Europian të Francës. Shqipëria do ta zhvillojë një përballje ndaj Ukrainës në 3 qershor

Surpriza për lojtarët e Kombëtares në Vjenë (Foto)

Lojtarët e Kombëtares kuqezi morën një surprizë pasi shkelën në tokën austriake. Ekipi i Kombëtares shqiptare të futbollit nuk mendonte se do të pritej nga dhjetëra njerëz pasi të zbriste

Frika nga sulmet, Europiani 2016 mund të zhvillohet pa tifozë

Kampionati Europian ‘Francë 2016’ mund të luhet me dyer të mbyllura këtë verë për shkak të rrezikut të sulmeve terroriste. Zëvendëspresidenti ekzekutiv i UEFA-s, Giancarlo Abete, ka bërë një paralajmërim

Pas ndeshjes theret me thikë futbollisti spanjoll

Ndeshja mes Alhaurin de la Torre B dhe El Palo, e zhvilluar në ligën inferiore të Spanjës, ka përfunduar në mënyrë tragjike. Samuel G.P., 24 vjeç, lojtari i skuadër spanjolle

Ylli i futbollit brazilian akuzohet për evazion fiskal

Sulmuesi brazilian i Barcelonës Nejmar është shpallur fajtor për evazion fiskal nga tribunali administrativ i Rio de Janeiros. Nejmar ka fshehur shpërblimet e marra nga dy kompani të mëdha sponsorizuese,

16 vjeçari shqiptar plagos shokun e tij pas një sherri në futboll

Policia italiane ka arrestuar një adoleshent shqiptar të moshës 16­-vjeçare, pasi akuzohet se ka goditur me thikë shokun e tij. Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë, kur shqiptari dhe

Pse falimenton “Tirona”? Se Lal’Eri është me Partizanin!

Klubi i Futbollit të Tiranës po kalon momente të vështira financiare pasi bashkia e Tiranës e ka braktisur në mëshirë të fatit duke pohuar se nuk ka përgjegjësi për këtë

Ja si tallen italianët me futbollin shqiptar (Foto)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen Skrapari-Orikumi, duke u bërë objekt humori i faqes satirike italiane “Calciatori Brutti”. Gjatë përballjes së kategorisë së tretë topi ka përfunduar në

4 muaj burg për të riun që goditi me gurë autobusin e kombëtares serbe

Gjykata e Tiranë ka dënuar me 4 muaj burg Jetimi Marsel Qeleshin, i cili goditi me gur autobuzin ku ndodheshin futbollistët e kombëtares serbe. Kjo masë dënimi është dhënë nga